Skocz do zawartości

Moje pierwsze astro-foto.


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie się zastanawiam nad zmianą szukacza na lżejszy.

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...941bfecb185248d

czy coś takiego chodzi w grę?

Czy ktoś używa tego "cacka"?

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=8176

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=15606

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zastanawiam sie z Tomkano(własciciel 350D) co potrzebowalibysmy aby uzyskac większy power podczas focenia w ognisku.Jeszcze nie za dobrze orientuję się w astrofotografi,lecz tak kombinuje ,że potrzebujemy jakiego telekonwetrera czy coś podobnego.Bradzo prosze o pomoc ,moze jakies info badz link co by sie nam przydało. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym przedstawic kilka fotek zrobionych na ułożyskowanym montażu GPE ,na którym był osadzony aparat Lumix FZ7.

Oczywiście ,że te zdjęcia mało co pokazują ,lecz chodzi mi o coś innego.Mianowice czy prócz uchwyconych 2 jaśniejszych gwiazd Mizar i sąsiad na tej fotce uchwyciły sie tez inne kolorowe gwiazdy ,czy to są poprostu szumy?

Dodam,że aparat ustawiłem na opcje "Gwiezdziste niebo" z czasem otwarcia migawki 60s.Program ACDsee 9 pokazało mi w opcjach ,iż ta fotka ma nastepujące parametry:

ISO 200

t=60s

f=3.3

 

Druga fotka przedstawia okolice Łabędzia.

 

Ten test miał mnie z lekka przekonać ,że po tym ułożyskowaniu osi RA,odpowiednim dociągnięciu śrub mocujących montaż i przesmarowaniu całości,uda mi sie zrobić fotkę ,na której nawet w 60s gwiazdy będą punktowe.Na GP ustawiałem na oko przez otwór w osi RA(więc do ideału dużo brakowało-mam zamiar zaopatrzyć sie w lunetkę biegunową).Kiedy próbowałem focić na zajechanym montażu z K-M Z10 po 30 s była porażka.

 

P.S Aparat posiada zoom optyczny x12,mam pytanie jaki najlepiej zoom ustawić aby było najlepiej?

P.SS Oczywiście zdaje sobie ,ze nie jest to aparat pod astrofoto,do tego mamy z kolega EOS 350D ,a to wszystko traktuje jako zabawę :D

Copy_of_Mizar.JPG

Copy_of_G_W__.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...ca1c84a4ef0c8a8

Czy taka lunetka nada sie aby prawidłowo ustawić montaż na GP?

A może lepiej coś takiego?

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=231

Wiem ,że będę miał problem dopasować ją do GPE,ale napewno jakoś mi się uda:)

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam,że aparat ustawiłem na opcje "Gwiezdziste niebo" z czasem otwarcia migawki 60s.Program ACDsee 9 pokazało mi w opcjach ,iż ta fotka ma nastepujące parametry:

ISO 200

t=60s

f=3.3

 

Obie fotki robiłeś z zoomem??

 

Dlaczego akurat tryb gwieździste niebo ?? tak na próbę, czy aparat nie ma funkcji M ?? dziwne że ISO 200 tylko dał.

 

Ciekawi mnie to, bo możliwe że niedługo będę miał Panasonica FZ8, i tak sie zastanawiam że przy 60s to może coś pokombinuję dla zabawy...

 

Acha i co do fotki z Mizarem, to myślę że to są gwiazdki, bo na szum to mi to nie wygląda, chyba że to hot piksele ;):Boink:

Edytowane przez Icex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i co do fotki z Mizarem, to myślę że to są gwiazdki, bo na szum to mi to nie wygląda, chyba że to hot piksele ;):Boink:

 

Z pewnością nie są to hot piksele, ale najprawdziwsze gwiazdy. Dla porównania ten sam obszar w CdC i fotka Promila.

mizarwp1.th.jpg

mizar2nu4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiem .....wiem....wiem ,ale i tak sie pochwale.

P.S Cały czas mam problem z ustawieniem ostrosci w EOS 350D,moze to wina tego,ze aparat ktory nalezy do kolegi, z którym focę ,automatycznie dobiera ostrosc w/g ustawienia ostrosci widzenia jego oka.

Edit,te 2 smugi to uchwycony samolot,a dokladnie slady spalin.

mM57_2.jpg

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrości nigdy nie ustawisz przez wizjer. Trzeba metodą prób i błędów, robisz fotke, korekta, fotka, korekta i tak aż ostrość będzie zadowalająca.

 

Tak, przy okazji to nie są żadne ślady spalin (od kiedy spaliny świecą?) a światła na końcach skrzydeł samolotu. I druga sprawa: jesteś pewien że to jest Albireo? Strasznie duża separacja Ci wyszła!! Jaka to ogniskowa, 2000mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% jestem pewien ze to samolot bo podczas focenia patrzylem w niebo,pozatym jesli jestes na tyle spostrzegawczy zauważysz ,że pomiedzy spalinami na srodku kadłuba swieciło czerwone swiatło.

Co do Albireo, może faktycznie masz rację,cos za daleko od siebie są,a ogniskowa to 1000mm.

P.S qbanos,moze faktycznie masz racje z tymi liniami ,ale bo jasne spaliny na niebie były widoczne w 100%.

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem pewien że to samolot, a te linie to ślady świateł pozycyjnych na końcach skrzydeł. Smugi nie mają takiej grubości i nie są tak jasne (najwyżej odbijają ziemskie LP). Ale nieważne :) Co do Alibreo to tu masz fotkę z Canona przy 5000mm ogniskowej:

 

http://zcarboni.home.att.net/Albireo_Powermate.jpg

 

Więc to raczej nie to bo u Ciebie to musiałoby być ze 10 metrów :szczerbaty: Co do samych fotek to myślę że dobrym ulepszeniem byłby tu korektor komy.

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tadeo to cud,że tak wyszło ,to są poczatki a naprawde praktycznie dopiero sie ucze.Fotka była zroniona przy Ksiezycu,z krótkim czasem naswietlania bo tylko 25s,gwiazdy nie do końca zogniskowane w EOS 350-czyli ogólnie partyzantka :unsure: ,ale wazne ,że sprawia mi to przyjemność i wyciagam wnioski z tej zabawy.

M57_nasze_PS7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz ja też ma niesamowitą frajdę robić foty

różnie to wychodzi jak widać

 

pikna 57 :banan:

zrób na koniec tylko jedną rzecz

wytnij ramkę żeby nie było widać odpadów :Boink: po składaniu

 

i widzę że cię też czeka zakup MPCC jako i mnie :helo:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.