Skocz do zawartości

Nikon D50 or Canon 350D


Master ISO

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chcę zakupić aparacik, a mianowicie mam na oku Nikona D50 i Canona 350D (mój Canon 5000 już nie wystarcza <_< hehehe :D Potrzebuje coś z matrycą. Jeśli ktos miał stycznośc z tymi maleństwami to prosze o opinie. Doradzcie(z uzasadnieniem oczywiście;))

Pozdrawiam. :Salut:

P.S. Ja już sie o obu tyle naczytałem, że teraz potrzebuje "ludzkiej" i profesionalnej opinii :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko za Canonem - tańsze obiektywy, łatwiejszy do obiektywów dostęp, bezproblemowy pomiar światła z każdym innym szkłem - wielki wybór innych szkieł, mniejsze szumy, lekki, na prawdę potrafi dobrze leżeć w dłoni, tanie zamienniki baterii, tańsze oryginalne akcesoria. No i Canon to Canon...

Ja zawsze w takich sytuacjach przytaczam taki przykład. Ze względu na to co między innymi robię w pracy w Łódzkim Obserwatorium często bywam na różnych spotkaniach prasowych, briefingach - mówiąc prościej - miewam większy lub mniejszy ale regularny kontakt z fotoreporterami. W ich tłumie widać, że powiedzmy na 50 zgromadzonych - 45 ma Canony do tego 3 Nikony, 1 SIGMA i jeden z Minoltą czy jakimś innym Sony... ot, to dla mnie najlepsza rekomendacja!

 

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze w takich sytuacjach przytaczam taki przykład. Ze względu na to co między innymi robię w pracy w Łódzkim Obserwatorium często bywam na różnych spotkaniach prasowych, briefingach - mówiąc prościej - miewam większy lub mniejszy ale regularny kontakt z fotoreporterami. W ich tłumie widać, że powiedzmy na 50 zgromadzonych - 45 ma Canony do tego 3 Nikony, 1 SIGMA i jeden z Minoltą czy jakimś innym Sony... ot, to dla mnie najlepsza rekomendacja!

 

To akurat nie argument. Bo co dobre dla zawodowca, nie zawsze dobre jest dla amatora. A z jego punku widzenia np. Nikon ma

znacznie lepszy wybór obiektywów kitowych (wszystkie z napędem AF SWM): 18-55, 18-70, 18-135 i 18-200 VR. Canon ma tylko plastikowy 18-55 i przeciętny a jednocześnie drogi 17-85 IS. Egonomia amatorskich body Nikona i ich jakość wykonania też jest wyższa niż plastik-fantastic Canon 350D.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.