Skocz do zawartości

Projekt Celestia


BBwro

Rekomendowane odpowiedzi

Powstawiałem spacje w NGC. Tylko teraz wygląda to czasami tak:

 

NGC 2356 NGC

3682 NGC

4398 NGC

itd.

 

Czy nie dałoby się dopasować tak szerokości kolumny, aby mieściła się tylko jedna nazwa. Wiem, że wydłuży to tabelę, ale nada jej czytelności. Chyba, że też powstawiam przecinki.

W przypadku zmiennych i podwójnych też wyskakują dziwolągi typu:

 

T Cep, R

Cep, S

Cep

 

ale są oddzielone przecinkami.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale link łapie się cały, a Robercie każdy możed dostosować sobie szerokość tej tabelki swoją przeglądarką internetową, rozciągnąć mychą okno ze stroną Celestii

 

a ja zmieniłem nazwy kategorii, żeby się szybciej pisało

 

czyli każdy obiekt NGC, bedzie należał do Katalogu NGC, czyli gdzieś na dole strony z obiektem NGC xxxx należy dopisać: [[Katalog:NGC]]

 

bo pisanie: [[Katalog:New General Catalogue]] jest chyba bezsensowne, a przynajmniej zadługaśne,

 

i to samo z indeksem IC, obiektom z katalogu IC należałoby dopisac na dole strony:

[[Katalog: IC]]

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja Antyqjonie, zupełnie nie przemyśleliśmy sprawy z tymi nazwami,

tak jakoś zaczłęo się wpisywać od oznaczeń z greckiego alfabetu, bo po prostu w przeglądarce widać krótszą nazwę, chodź zachodu w edycji jest więcej

 

a z tego wynikły dwa problemy:

1. nieda się wyszukać tak oznaczonych gwiazd w wyszukiwarce

2. i teraz ten konflikt nazw o którym wspomniałeś

 

niewiem, po prostu teraz zostaje chyba tylko mozolne wpisywanie,

zamiast: [[ζ Gem]] to: [[zeta Gem|ζ Gem]]

i przekopiowanie z jednej strony do drugiej, albo po prostu redirect

 

 

a przy okazji zrobiłem nową kategorię: "Słowniczek pojęć"

i mam prośbę, jakbyście tworząc stronę z wyjaśnieniem jakiegoś pojęcia, które kwalifikowałoby się do takiego słowniczka, dopisywali gdzieś na dole: [[Kategoria:Słowniczek pojęć]]

bo takiego słowniczka zawsze nam brakowało na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. Ja wczoraj siedziałem dwie godziny nad poprawkami, a teraz widzę, że znowu mam poprawiać. Ale jakoś to przeżyję i wkrótce poprawię ;) Ale zanim to zrobię, muszę odreagować :) i wpisać parę nazw po nowemu.

 

Ale, aby nie było już nieścisłości, bo możemy pisać:

 

zeta albo dzeta

alfa albo z angielskiego alpha

 

więc proponuję następujący zestaw:

 

alfa

beta

gamma

delta

epsilon

zeta (czy dzeta?)

eta

theta

jota

kappa

lambda

mi

ni

ksi

omikron

pi

ro

sigma

tau

ypsilon

fi

chi

psi

omega

 

Czy jeszcze jakieś uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Robercie równie dobrze może zostać tak, jak jest teraz :)

to tylko propozycja i wcale nie musi być brana przez Was pod uwagę

a te greckie literki i tak ładniej wygladają :)

tylko niestety są ograniczenia Wiki, której obsługi wszyscy uczymy się dopiero

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Napiszcie odpowiednią licencje i wrzucimy na stronę.

 

No i tak nam minął miesiąc od tej deklaracji, a licencji wciąż nie ma. A wystarczy przecież skopiować ze stopki http://wikipedia.pl

 

Tekst udostępniany na licencji GNU Free Documentation License.

 

I każdy autor Celestii miałby jasność, że pracuje dla dobra wspólnego i jego praca zostanie jego intelektualną własnością.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak nam minął miesiąc od tej deklaracji, a licencji wciąż nie ma. A wystarczy przecież skopiować ze stopki http://wikipedia.pl

I każdy autor Celestii miałby jasność, że pracuje dla dobra wspólnego i jego praca zostanie jego intelektualną własnością.

Tak sobie zastanawiam się, BBwro, o co co Tobie chodzi...

Skoro rzecz była tak prosta, to dlaczego tego nie zrobiłeś tylko czekałeś dokładnie miesiąc, żeby napisać ten post? Nie lepiej byłoby coś zrobić niż tylko krytykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie zastanawiam się, BBwro, o co co Tobie chodzi...

Skoro rzecz była tak prosta, to dlaczego tego nie zrobiłeś tylko czekałeś dokładnie miesiąc, żeby napisać ten post? Nie lepiej byłoby coś zrobić niż tylko krytykować?

 

Tere fere, znowu zły BB, układ i teoria spiskowa? Nie robi to już na mnie wrażenia.

Wiesz, zrobiłem co mogłem dając, na ile mogłem, "kopa" Celestii na początku. A kwestia określenia licencji należy, jak wspomniał aph, do właściciela serwera i dlatego powinna znaleźć się w stopce, a nie w treści artykułu, tak aby była widoczna na każdej stronie. Stąd czekałem, aż zrobi to Adam, nikt inny nie może.

 

Naprawdę uważacie, że ta wersja strony głównej jest lepsza? Mi ta z tabelkami/ramkami podobała się bardziej, a i tak sądziłem, że będzie jeszcze rozwijana pod względem zawartości.

Ale proponuję kontynuować na stronie dyskusji: http://www.skyscope.pl/celestia/index.php/...ona_główna

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w dobrym miejscu o tym piszę, ale na stronie Celestii w "Układzie Słonecznym" są "planety kałowate " ;)

no i Pluton "należy do PALNET karłowatych"

 

:szczerbaty:

 

:Beer:

 

P.S. Tego posta mozna wywalić - byle poprawić.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja wina, po prostu w natłoku zadań zapomniałem o tym. Następnym razem BBwro pisz do mnie, jak do prostego chłopa: "gdzie k... licencja", bo tak to faktycznie zaraz spiskowe teorie w głowach się rodzą. :szczerbaty:

 

PS. Powiem szczerze, że nie sądziłem, że licencja jest tak ważna. Przecież i tak zawsze wszystko zależy od ludzi. Jak ktoś oszołom, to co mu po jakimś tekście? No chyba, że mnie podejrzewacie o złe intencje, no ale nie sądze, bo nikt nie powinien mieć podstaw do podejrzeń (po wielu latach prowadzenia forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i zapał nam sie chyba wyczerpał... Nic to, na ile bedzie pozwalał czas, będę uzupełniał kolejne działy posiadaną wiedzą. W te kilka aktywnych osób które wypełniaja Celestie, mamy szanse stworzyć sensowną baze wiedzy w jakieś 30- 40 lat. Z racji braku audytu od czytajacych (czylli korekcji błedów, wprowadzania rozwinięć itd.) poziom aktualności bedzie nam oscylował w okolicach jakiś 30%

 

:letsdrink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans,

 

W moim przypadku pojawienie się Celestii przypadło na najmniej korzystny moment, czyli powrót do pracy po wakacjach. W tej chwili już wychodzę na prostą i wnet "powrócę" do projektu. A w zimowe wieczory na pewno wiele godzin będę spędzał przy komputerze, więc pewne tematy ruszę.

 

Ja myślę, że jeżeli tylko kilka osób zajmie się tą astro-inicjatywą, to za rok coś już z tego urośnie :) A jak już urośnie, to więcej będzie odwiedzających i więcej uzupełniających. Początki są zawsze trudne, ale nie należy załamywać rąk tylko robić swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja myślę, że jeżeli tylko kilka osób zajmie się tą astro-inicjatywą, to za rok coś już z tego urośnie :) A jak już urośnie, to więcej będzie odwiedzających i więcej uzupełniających. Początki są zawsze trudne, ale nie należy załamywać rąk tylko robić swoje :)

 

dokładnie tak :)

poza tym, uzupełnianie Celestii, to powinna być przyjemość, a nie jakiś obowiązek, bo tylko wtedy, Celestia ma szansę zostać przydatnym i przyjaznym źródłem wiedzy,

a rzeczywiście wrzesień, październik, listopad, to dla większości z nas, gorący okres w pracy zawodowej, więc tym bardziej nic na siłę :Beer:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że takie zmiany jak wycofanie (bez słowa uzasadnienia na stronie dyskusji) nowego designu strony głównej proponowanego przez aph i zablokowanie edycji tej strony przez administratora nie służy dobrze idei rozwoju Celestii.

 

Co do licencji, to dziękuję za zamieszczenie informacji o GFDL (polskiej), choć przypominam, że mowa była też o tym, że informacja taka powinna znaleźć się w stopce, oraz w formularzu edycji, żeby każdy wpisując swój tekst wiedział, na jakich zasadach to robi. Ale rozumiem, że zapewne wymaga to zatrudnienia wykwalifikowanego admina, a obecny zastój w rozwoju Celestii nie uzasadnia takiego kroku.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w stopce, jako "dislaimer". Nie wiem, jak inaczej to zrobić. Powiedz jak, a tak zrobię.

 

Co do wycofania, uważam, że akurat w graficznej formie nie powinno się majstrować. Musi to być koherentne z całością. Strona główna jest szczególna. Proponuję, aby nie zmieniać jej wizualnie, merytorycznie zaś jak najbardziej.

 

Oczywiście to tylko propozycja, jeżeli uważacie inaczej to proszę o jakąś decyzję demokratyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

może macie jakiś pomysł, jak pozbyć się tych natrętnych spambotów, reklamujących viagrę itp na Celestii?

no bydlaki upodobały sobie stronę dyskusji o webcamach: http://www.skyscope.pl/celestia/index.php?...;action=history

i od dłuższego czasu, czasem i parę razy dziennie muszę wycinać ten chłam

może jest jakiś sposób na pozbycie się tych spammerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może sama nazwa "webcam" powoduje jakieś przyciąganie tego typu śmieci. Bo "webcam" to przecież w sieci głównie panienki pokazujące swoje wątpliwe wdzięki pryszczatym małolatom przy monitorach.

Może trzeba by zmienić nazwę dyskusji na przykład na astrokamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.