Skocz do zawartości

Pierwsze fotki


Conroe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No to podesle tez swoje z nocy 17/18 :)

 

rogalik ;)

 

i swiatlo popielate ;]

 

http://www.ifsk.net/astrofoto/ksiezyc/18-1...e.jpg]popielate

 

robione z okna :Boink: bo rano do pracy trzeba wstac i nie chcialo mi sie sprzetu wynosic na zewnatrz ;]

 

P.S. jaki jest maksymalny rozmiar pliku jaki mozna dolaczyc do posta ??

Edytowane przez _Zibi_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam wielką prośbę by ktoś pomógł mi ( bardzo początkujący) zidentyfikować jakieś gwiazdki na tym zdjęciu które kiedyś zrobiłem, bo sam nie mogłem sobie za bardzo poradzić, próbowałem na różnych mapach znaleźć ten zaznaczony obszar, ale mi sięnie udało ;(

zdjęcie robiłem na początku października z okna z kuchni ( aparat a510)

 

cosjo1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wielką prośbę by ktoś pomógł mi ( bardzo początkujący) zidentyfikować jakieś gwiazdki na tym zdjęciu które kiedyś zrobiłem, bo sam nie mogłem sobie za bardzo poradzić, próbowałem na różnych mapach znaleźć ten zaznaczony obszar, ale mi sięnie udało ;(

zdjęcie robiłem na początku października z okna z kuchni ( aparat a510)

 

cosjo1.jpg

 

To Alfa Perseusza wraz ze swoja gromadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachęcam do focenia gwiazdek tym A510 seriami na max ustawieniach i stakowanie potem IRISem. różnica miedzy tymi fotkami a tym co sie da z tego aparatu pokazać to przepaść. Warto spróbować!!!

 

np. zdjcie ze starszego A60... Łabądź i Lutownica

milki_filtered.jpg

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze fotki Księżyca są cudne, dlatego nie wiem czy mnie nie wyśmiejecie, ale pomimo to postanowiłem zaryzykować :Boink:

To jest fotka (moja pierwsza) zrobiona przez chńską lunetkę 60/700 przystawiając do okularu aparat hp photosmart 430

post-3396-1163706846_thumb.jpg

Prosze o wyrozumiałość :) Niestety terminator mi zwiał ale trudno.

 

Pozdrówko Sebek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na lornetke tego kalibru to super :) Kiedy robilem fotki łysego przez moja to musialem prosic kogos o trzymanie lornetki a sam pstykalem fotki. Zreszta nie umywaja sie do tej lornetkowej fotki w twoim wydaniu. Gdybys tak jeszcze drobinke przestawil aparat w prawo to bylaby cala tarcza naszego satelity :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebku, zdjęcie wyszło by super gdyby nie ustawienie aparatu, który jak mniemam nie był

dobrze wycentrowany w okular. Kolejna rzecz to to że księżyc nie był w środku kadru, na

przyszłośc staraj się to wszystko dograc i zrobic przynajmniej kilka zdjęc na raz bo nie

zawsze zdjęcie wychodzi z dobrą ostrością i często trzeba wybrac tą najlepszą fotke z

pośród kilku innych. Jak na taki malutki refraktorek to fotka nawet spoko, aberacja

oczywiście widoczna ale to normalne dla tego typu teleskopów. Czekam na kolejne zdjątka :Salut: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.