Skocz do zawartości

Pierwsze fotki


Conroe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w końcu miałem okazje wypróbowac mój nowo zakupiony napęd, polarną ustawiłem pi x dzwi,

aparat utwierdziłem po drugiej stronie gdzie montuje się dovetail i o dziwo 30 sekundowe ekspozycje

wychodzą nieporuszone :

 

To są okolice Wegi ,ISO 100, power ok 8x

vegaya7.jpg

 

 

a tutaj dla porównania ten sam obszar ale w ISO 400, wszystko przez Księżyc i cirrusy...

 

vega2km9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piekne niebo - seeing jakies 8/10, lustro zimne niczym otoczenie i sporo checi.

Te czynniki sklonily mnie do pstykania fotek (aparatem sony cyber-shot3.2mp). Generalnie ogladalem oriona, m 31,plejady i staurna ale nie o tym mowa. Mowa o fotkach ktorycj nie moge stickowac:/ jesli jedna siostra plejada jest na swoim miejscu to reszta zamienia sie w blizniaki ..... moze jest jakis prog do sklejania tylko fotek ??? (fotki nie byly jeszcze obrabiane ... sa w orginalnej ver.-jedynie poobcinane)

DSC00013n.jpg

DSC00014n.jpg

DSC00038n.jpg

DSC00054n.jpg

DSC00056n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o fotkach ktorycj nie moge stickowac:/ jesli jedna siostra plejada jest na swoim miejscu to reszta zamienia sie w blizniaki ..... moze jest jakis prog do sklejania tylko fotek ??? (fotki nie byly jeszcze obrabiane ... sa w orginalnej ver.-jedynie poobcinane)

 

 

A wiesz co to jest rotacja pola? Dobson to nie paralaktyk!!

Jesli jest to kilka fotek to da radę zestackowac je w Irisie ale nic ponad to co widać na pojedyńczych nie wyjdzie bo użyłes po prostu za krótkich czasów (a dluższych nie możesz bo nie uprowadzisz ręcznie), wiec raczej nie ma sensu.

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu miałem okazje wypróbowac mój nowo zakupiony napęd, polarną ustawiłem pi x dzwi,

aparat utwierdziłem po drugiej stronie gdzie montuje się dovetail i o dziwo 30 sekundowe ekspozycje

wychodzą nieporuszone :

 

To są okolice Wegi ,ISO 100, power ok 8x

vegaya7.jpg

a tutaj dla porównania ten sam obszar ale w ISO 400, wszystko przez Księżyc i cirrusy...

 

vega2km9.jpg

 

Nie doczytałem z jaką ogniskową było wykonywane zdjęcie. Przy dokładniejszym ustawieniu na polarną i wypoziomowaniu EQ5 z ogniskową 300 mm można wykonywać zdjęcia z czasem co najmniej 400".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.