Skocz do zawartości

Droga Mleczna - Łabędź


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pierwsze poważniejsze światło 350D na szerokim kącie. Dochodze do wniosku że jednak dobre niebo to podstawa :) Fotka z wczorajszej krótkiej sesji której celem raczej była eksploracja okolicznych wsi pod kątem nowej miejscówki. Niebo było świetne mimo nie najlepszej widoczności :icon_eek:

 

Ustawiony w zenit 350D z KIT'em @18mm, 8x300sek ISO800 (40 minut w sumie), prowadzone na Astro3 (niestety gwiazdki są troszkę pojechane), składane w IRIS'ie, obróbka w PS, crop i resize (i tak troszkę duże):

 

mlekoac4.th.jpg

 

 

A tutaj zmnieszony surowy stack, jak widać niebo jest dość ciemne nawet przy czasie 300sek na ISO800:

 

stack8pr7.th.jpg

 

Myśle że jak na pierwszy raz nie jest źle a co ważniejsze widać że niebo jest dobre :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbanosie- fotka jest fajowa :)

Chciałbym, żebyś przy okazji powtórzył - tak żeby mniej było tego "rozjechania". Na astrofoto się w sumie nie znam, ale zdjęcia rogi Mlecznej zawsze mi się podobają.

 

Z kolei nieco już wkurzają mnie piękne foty DS-ów ! Przecie tego nie widać :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spowiedziałem się takiego nieba w pobliżu Gryfina. Teren jest dosyć mocno zaludniony a i elektrownia Dolna Odra daje po oczach. Warunki do robienia DS'ów są, tylko trzeba coś z tym filtrem zrobić. Mało obszarów HII.

 

(..) Z kolei nieco już wkurzają mnie piękne foty DS-ów ! Przecie tego nie widać :szczerbaty:

Bakterii też nie widać. ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Powiedz mi, proszę, przymykałeś obiektyw przy robieniu foty, czy leciałeś z F/3,5? U mnie kit spisuje się... do kitu i przy pełnym otwarciu mam całe roje "komet" w narożnikach... W każdym razie - miło popatrzeć na Twoje zdjęcie :) Tak trzymać!

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Powiedz mi, proszę, przymykałeś obiektyw przy robieniu foty, czy leciałeś z F/3,5? U mnie kit spisuje się... do kitu i przy pełnym otwarciu mam całe roje "komet" w narożnikach... W każdym razie - miło popatrzeć na Twoje zdjęcie :) Tak trzymać!

 

Pozdrawiam

Michał

 

To robiłem na pełnej dziurze i brzegi są niespecjalne. Niestety to tylko KIT :D Nstepnym razem trzeba bedzie przymknac do f/8 najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W końcu znalazłem czas żeby obrobić zdjęcie z wakacji:

 

post-2152-1160327593_thumb.jpg

 

Parametry zdjęcia:

2006-07-27 ok 0:30 CEST

Pojezierze Lubuskie

Canon Powershot A540, f 2.6, ISO400, 10x15s

Obróbka w IRISie

 

:D :D :D A widzicie jak fajnie wieszak w lisku tu się prezentuje? :D

 

 

P.S. W końcu, po bardzo długiej przerwie mam swobodny dostęp do neta i wracam na forum :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.