Skocz do zawartości

Kudłacze 2003 krótka relacja


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Na Kudłaczach wczoraj byłem, a teraz jestem w Poznaniu.

Zjechało wczoraj juz parę osób i parę sprzętów. Osobiście najwięcej czasu przesiedziałem przy 500mm TUR-a. Nareszcie było niewiele osób i można było spokojnie popatrzeć. Najlepiej wychodziły cirrusy z filtrem OIII, miodzio. Generalnie pogoda była taka se. Seeing raczej kiepski jakieś 3/10 około drugiej czasu kudłacze poprawiło sie nieznacznie na 4/10. Pogadaliśmy takze troszkę o dupie Maryni. Generalnie fajnie było kto się jeszcze wacha to niech wskakuje w pojazd i na Kudłacze szykuje sie fajna impreza. Niestety o 6.30 musiałem sie ewakuować z rodziną do Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiemu to dobrze, chociaż na jeden dzień sobie wyskoczył. A my ludzie pracy siedzimy, każdy w swoim zakątku Polski i budujemy dla innych wzrost gospodarczy. Ale trudno, ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś :(

 

Cholera ale patos, ale już lepiej tak niż siedzieć i się wkurzać, że nie można było się wybrać na Kudłacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Niezdecydowanych zachęcam gorąco do wyjazdu ! Wczoraj przyjechał Paweł Łańcucki z Takiem 100/800 mm + goto Mel Bartels oraz Andreas (?) z Węgier - ze swojej produkcji montażem G41 + Apo TMB 100/800 mm. Wielu miłośników nocnego nieba się tam oblizuje na widok montażu G41 ;D

 

Widok M33 z ramionami spiralnymi oraz mgławicami wodorowymi przez Newtona 50cm jest równie przedni jak Cirrus przez OIII.

 

Czym prędzej na Kudłacze !

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.