Skocz do zawartości

Zbliżenia Księżyca


OBERON RD

Rekomendowane odpowiedzi

Księżyc był wysoko, filmików nakręciłem coś ze 40GB, tylko kiedy to obrobić. Jak zwykle na pierwszy ogień poszły moje czarne konie, no lubię po prostu ten krater (Thephilus) i lądowisko Apollo 15. Tradycyjnie 8" Meade LX200 (ma już 9 lat!), webcam ToUcam 840 i barlow 3x LPZ. Stackowane w opcji resize w Registaxie, wyostrzone w Picture Publisher, zmniejszone. Tak po 250 i 300 klatek odpowiednio.

 

Pozdrowienia

Theophilus_20060912.jpg

Rima_Hadley_20060912.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę warunki się zlitowały i jest postęp. Ja po wakacjach jeszcze nie trafilem na dobry seeing jak zwykle. :Salut:

Zlitowały się 12, bo 13 już nie było tak różowo (3/10). Ale był wysoko ! 60 stopni nad horyzontem o 2 - 3 nad ranem. W porównaniu z zeszłym rokiem, to i wiedzy fotograficznej jest postęp :szczerbaty: Piszę w temacie o registax V4, że pewno trzeba będzie niektóre filmy jeszcze raz przerobić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Księżyc był wysoko, filmików nakręciłem coś ze 40GB, tylko kiedy to obrobić. Jak zwykle na pierwszy ogień poszły moje czarne konie, no lubię po prostu ten krater (Thephilus) i lądowisko Apollo 15. Tradycyjnie 8" Meade LX200 (ma już 9 lat!), webcam ToUcam 840 i barlow 3x LPZ. Stackowane w opcji resize w Registaxie, wyostrzone w Picture Publisher, zmniejszone. Tak po 250 i 300 klatek odpowiednio.

 

Pozdrowienia

 

Nie no, świetne!

 

A mógłbyś dla porównania wrzucić kilka pojedzynczych nieobrobionych klatek. Albo wystawić gdzieś przykładowy filmik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze gdyby to dać na zielono powiedział bym, że zdjęcie przedstawia grodziszcze piastowskie fotografowane z pokładu śmigłowca MI-2, nie sądziłem, że można "w domu" robić takie foty, gratulacje! :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam fotkę zrobioną wczorajszej nocy.

Miałem niezły seeing a Księżyc był tak piękny że nie mogłem oderwać oka od okularu.

Krater Petravius

Teleskop U 200/3500 Cassegrain ,kamera ToUcam 740k ,100 klatek z 1000.

PETAVIUS509-10-2006.jpg

Pozdrawiam

Dominik

 

Na Główną z nim! Na banner! :notworthy::helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmury, mgły i chmury, czyli obrabiam wspomniane 40GB fotek. Tutaj Clavius przez Barlowa 3x i 2x. STC 8" F10, ToUcam itd. Jak widać "przebarlowowanie" nie służy. Fotki to stack z 200 klatek z 1800. Co do sugestii "wrzucenia filmiku" - tylko przesłany po spakowaniu jest mniejszy od 300 MB, normalnie archiwizuję na DVD po spakowaniu, i czasem sesja 2-3 godzinna i tak nie wchodzi na płytę. A co by było z filmem w rozdzielczości wyższej niż 640 x 480? Masakra.

 

Pozdrawiam

Clavius_20060913.jpg

Moon2006091314stackres200kllrgb8_1pmun.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się, jeszcze będzie pogoda. Podczas robienia fotek Księżyc był ponad 50 stopni nad horyzontem. Wrzucam jeszcze parę, ale nie dla obicia McArtiego, tylko dla pokazania siły 8" (jak pogoda sprzyja :szczerbaty: ). Tak ogólnie to fotki z mapy 12 atlasu Rukla:

Cassini, Aristillus, Autolycus, Rimae Theaetetus, no i z mapy 3 Plato

 

Pozdrowionka, idę sobie postackować :Salut:

Cassini_20060913.jpg

Aristillus_20060913.jpg

Autolycus_20060913.jpg

Plato_20060913cb.jpg

Rima_Theaetetus_20060913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.