Skocz do zawartości

Mars 23/08/2003


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pstryknąłem takie oto dwa Marsy:

mars23082003.jpg

 

Obraz okrutnie pływał, szczegolnie o 22.00 UT. Potem sie nieznacznie poprawiło, ale i tak warunki były słabe. Efekt też nie jest najlepszy, ale tradycyjnie zamieszczam na forum wszystkie fotki, te lepsze i gorsze :)

 

Dla porównania fotka podobnej częsci Mars z dnia 20.08., kiedy seeing był znacznie lepszy (6/10)

mars20082003.jpg

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DROGI KUBO MAŁKU :) czy mógłbyś pokazać pojedyncze klatki tych cudaków?

 

chodzi mi o oszacowanie do czego należy dążyć przy ustawianiu ostrości a co jest ostrością niewystarczającą...

 

a może jeszcze pokażesz co wychodzi z samego gołego stakowania? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że nie dałem się wpuścić kanał MTO.

Ma to być tak dobre, że aż! A tu proszę - wszyscy mają problemy z fotkami planet webcamem. Fotki Togala są ostatnio coraz lepsze, ale chyba też trzeba wziąć pod uwagę jego duże doświadczenie fotograficzne w ogóle.

A pamiętam, jak Janusz P. mówił "nie można porównywać do siebie MTO i ETX 90. Trzeba by go raczej porównać do ETX 105". Święte słowa, nie można MTO porównywać do ETX`a.

 

McArti, powiedz, jakie miałeś warunki pogodowe podczas sesji? Może MTO jest taki wrażliwy na seeing czy jak? Bo jak się patrzy na długo czasowe foto np: Leszka Marcinka robione Rubinarem, to się nie chce wierzyć, by to mogło być złe ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie MTO tylko Rubinar... ;D

 

Po drugie to nie ten Rubinar co myślisz... ;D (90/500 a nie 100/1000)

 

Po trzecie niewiem czy go nie nadpsułem (ruszony menisk) ;D

 

Po trzecie z telekonwerterem ;D (mój Rubinar jak założe go to robi katastrofe z obrazu :- a bez niego mars jest malutki w końcu to 500mm)

 

Po czwarte niewiem jakie miałem warunki pogodowe bo to były moje pierwsze warunki pogodowe w życiu ;D i myśle że dobre bo było widać marsa ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że nie dałem się wpuścić kanał MTO.

Ma to być tak dobre, że aż! A tu proszę - wszyscy mają problemy z fotkami planet webcamem. Fotki Togala są ostatnio coraz lepsze, ale chyba też trzeba wziąć pod uwagę jego duże doświadczenie fotograficzne w ogóle.

A pamiętam, jak Janusz P. mówił "nie można porównywać do siebie MTO i ETX 90. Trzeba by go raczej porównać do ETX 105". Święte słowa, nie można MTO porównywać do ETX`a.

 

Piotr, moje fotki to MTO + aparat cyfrowy. Z webcamem nie wygram przy planetach. Samo MTO oceniam dobrze jako "teleobiektyw" do mojej cyferki. Zdjęcia w większości robię jednak w dzień (ptaszki) i tutaj nie mam żadnych kompleksów - moim zdaniem porównywalne z ETX90. Jedyna rzecz dotycząca samego obiektywu, która mnie bardzo denerwuje to ustawianie ostrości przy astrofotkach. Jest to zawsze "hit or miss". W dzień nie mam takich problemów bo wystarczy jako tako focus ustawić, a aparat zrobi resztę dobrze.

Są za to inne wady, ale nie będę o nich pisał bo firma gdzie kupiłem MTO i całą resztę nie może się bronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy,

Nie demonizujcie MTO.

Chwalimy sobie PZO - tu i ówdzie na forum, jakie to dobre lornetki robili kiedyś - a gdzież to mamy MTOPODOBNY produkt w naszym kraju?

Raz jeszcze nie dajmy się maniakalno depresyjnemu zespołowi MTO.

Ludzie kupują to na co mają mamonę - mam i ja- co prawda niedługo ale nie żałuję.

Byłem w obserwatorium we Chicago, i to co tam widziałem i jak widziałem powinno wybić mi z głowy nawet wielkie betoniary Meade'a - nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... może mi ktoś powie jak wstawić foto do wiadomości ?

 

Było to wielokrotnie poruszane na Forum - poszukaj w starych postach. A traz krótko:

1. Zamieszczasz swoje zdjęcie gdzieś w sieci.

2. Tutaj piszesz posta i używając guzika "wstaw obrazek" (4 od lewej, drugi rząd od góry, tuż pod -S-) podajesz link do twojego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.