Skocz do zawartości

Opozycja Marsa przy NCK w Gdańsku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Ludziowie!!!

 

W środę - 27 bm. przed Ratuszem Staromiejskim w Gdańsku (ul. Korzenna 33/35) odbędą się POKAZY NIEBA. Mają one być zwieńczeniem imprezy pod znaczącym tytułem SPOTKANIE Z MARSEM zorganizowanej przez Nadbałtycie Centrum Kultury w Gdańsku i Oddział Pomorski Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Od godziny 15 będą się odbywały wykłady znanych Wam na pewno nazwisk... prof Andrzej Woszczyk - Z BADAŃ MARSA PRZED LOTAMI KOSMICZNYMI

prof. Marek Abramowicz - ORBITA MARSA - EPICYKLE, KOPERNIK, KEPLER NEWTON, EINSTEIN, FOURIER, dr Krzysztof Ziołkowski - MARS W NOWYM OBRAZIE UKŁADU SŁONECZNEGO, prof. Andrzej Jurewicz - POLSKI UDZIAŁW BADANIACH MARSA NA PRZYKŁADZIE MISJI MARS EXPRESS, mgr Andrzej Kotarski - BADAĆ MARSA MOŻESZ TY

Oprócz tego od 17 do 18 odbędzie się wernisaż wystawy MARSJAŃSKIE MISJE KOSMICZNE I DOTYK MARSA - zaręczam że warto!!!

 

WSTĘP NA CAŁĄ IMPREZĘ JEST WOLNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Jeśli jesteś z Trójmiasta lub okolic, i chcesz wziąć udział w imprezie to gorąco zapraszam, a jeśli dodatkowa posiadasz teleskop- weź go koniecznie ze sobą!!!

 

Wszelkie pytania dotyczące samej imprezy bądź pokazów nieba proszę kierować na mój adres - koperas@interia.pl bądź na komórkę 609-228-396

 

Pozdrawiam

Piotr Wojtas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt niezbity, ale też wina notorycznego braku czasu.

Obserwacje planujemy rozpocząć około 21:30 - 22:00 choć Marsiątko będzie widoczne dopiero grubo po 23 - o ile w ogóle!!! (tfu, tfu)

Ja z Anią bedę na miejscu około 14:30, nie wiem jeszcze jak Smopi, ale też ma być. Czarek się nie odzywa, więc zapowiada się że będzie nas osprzętowionych cała czwórka.

Do zobaczenia na miejscu

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj Koperas o zarezerwowaniu (lub innej formie zabezpieczenia) miejsc postojowych. Tam, pod ratuszem, jest cienko z parkingami.

Ja będę najprawdopodobniej wieczorem. Na odczytach niestety zasypiam (chyba że wydekoltowane hostessy roznoszące kawę mocno nachylają się nad gośćmi).

Spróbuj też ściągnąć resztki Oddziału (Ola, Krysia, Filip, Bogdan, itd., bo będzie obciach).

Jak będziesz na wizji lokalnej, to looknij, czy aby dachy starówki za bardzo tego Marsa nie zasłonią. Obawiam się, że w tej kwestii może być kiepsko. Może wobec tego jakiś pobliski tarasik, daszek, albo inne wyekspopnowane miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca są zaklepane. Co do hostess to wątpię. ae panie tu się kręcą nawet, nawet :))

Odnośnie widzialności, bądź tudzież widoczności to byłem na wizji lokalnej i nie jest wcale aż tak źle jakby być mogło - damy radę, bo jak nie my to kto?

 

Z Filipem się kontaktowałem i miał się odzywać do Pana, a co do Krysi - jak zwykle nie moge sie dodzwonić. Bogdan, jak twierdzi Piotr P. wyjechał na Kudłacze... a niech im... u nas będzie fajniej...

(oby ;-)

Do zRobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.