Skocz do zawartości

WebCam?


tomero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie , czy ta kamera będzie nadawać się do adaptacji pod astrofoto z refraktorem?

Oczywiście pod względem danych tech.

Co do mozliwości z zakresu czasów naświetlania czy konstrukcji obiektywu -do sprawdzenia.

Jeśli ktokolwiek zna lub wie coś na temat tego sprzętu to proszę o opinie.

126389137.jpg

126389137_3.jpg

Edytowane przez tomero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem trochę informacji, ale niestety nie mogę dojść do najważniejszej tj., jaki tam jest chip. Ta kamera była produkowana w okolicach 2000 roku jako kamerka do notebooków. Generalnie oceniana była dobrze, ale były problemy ze sterownikami do Windows XP. Gdzieś ponoć krążą sterowniki do Win2k, które powinny być OK. Nigdzie niestety nie znalazłem informacji, że była ona wykorzystana do celów astronomicznych. Znalazłem tylko plik helpu do niej, może przyda się do czegoś. Niestety nie ma w nim informacji technicznych.

http://www.askanowner.com/_upload/1_2/atta.../3071870111.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem trochę informacji, ale niestety nie mogę dojść do najważniejszej tj., jaki tam jest chip. Ta kamera była produkowana w okolicach 2000 roku jako kamerka do notebooków. Generalnie oceniana była dobrze, ale były problemy ze sterownikami do Windows XP. Gdzieś ponoć krążą sterowniki do Win2k, które powinny być OK. Nigdzie niestety nie znalazłem informacji, że była ona wykorzystana do celów astronomicznych. Znalazłem tylko plik helpu do niej, może przyda się do czegoś. Niestety nie ma w nim informacji technicznych.

http://www.askanowner.com/_upload/1_2/atta.../3071870111.zip

Dzięki za info. i chyba odpuszczę . Może cena jest przystępna (150,-) ale co dalej to niewiadomo?

 

Korzystajac z okazji chciałbym jeszcze Piotrze poradzić się w jednej kwesti , a mianowicie mam możliwość

zamówienia objektywu do refraktora z rynku Radzieckiego . Nie bardzo jednak wiem co oni produkują i czy wogóle w tej dziedzinie. Jeśli tak to jaki Twoim zdaniem można by było obiektyw z tamtąd ściągnąć.

Człowiek który ma tam konkretne kontakty w optyce może znależć to co nas interesuje , ale musi znać szczegóły (marka,model,symbol)

Jeśli coś byłoby atrakcyjnego to myślę że można ściągnąć X sztuk dla zainteresowanych. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa informacja, ale ja się niestety w tej branży zupełnie nie orientuję.

Może Siergiej bardziej by Ci pomógł. On jest z Ukrainy i zna lepiej sprzęt z tego rejonu świata. Jakbyś wiedział coś więcej, daj znać na forum. Na pewno będą chętni na wspólne zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.