Jump to content

Czy ktoś focił teraz MARSA przez MTO11 ?


McArti
 Share

Recommended Posts

Choćbym miał się niewyspać to zrobię to McArti w ten weekend na kudłaczach, korzystając z wiedzy obecnych tam , a nieobecnych na tym forum ;D ekspertów i dodatkowych bajerów. I surową klateczkę dam do wglądu.

Link to comment
Share on other sites

jestem ciekaw kogo masz na mysli.....

Chmm, Papatek - jest. Małek - jest. Bartolo - jest. O sobie nie wspomne, bo moje Marsiki jakieś takie pomarańczowe wychodzą - cienki jestem jeszcze.

 

Mamy jeszcze jakiegoś specjalistę od planetarnego AstroFoto?

Wiem - to na pewno chodzi o Jesiona, dawno go nie było! ;D

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie Togal! :D

 

ale się zastanawiam czy ta jego rozmytość jest spowodowana innościom MTO czy innościom twojej fotoobróbki ... ::)

Link to comment
Share on other sites

McArti, moja obróbka z pewnością nie jest doskonała czy jak wolisz, jest inna.

Ale wydaje mi się, że w tym wypadku sprawdziło sie stare, amerykańskie powiedzenie: sh*t in - sh*t out. Niestety, materiał do obróbki jest kiepski i chyba trudno byłoby coś znacząco lepszego z tego wyczarować.

Co do inności MTO: nie wiem, jest to mój pierwszy i pewnie ostatni egzemplarz więc nie mam żadnego odniesienia.

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrzej

Oj mam ndzieję, że Jesion coś naskrobie. Wczoraj siedzieliśmy do 3-ciej rano przy MK66+webcam vesta. Niestety abberacje atmosferyczne fatalnie się przekładają na jakość pojedynczej klatki. Zdaje się, że ktoś już wspomianał o artylkule na ten temat w S&T-naprawdę warto przeczytać.

Nie wiem doprawdy skąd L.Marcinek bierze takie pozbawione kolorowej otoczki zdjątka??? Jakieś czary chyba ;)

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Haha
    • Love
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.