Skocz do zawartości

Lublin pyta Lublin wita :)


Stolarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Pomimo że jestem strasznie początkujący to niemniej bardzo zainteresowany znalezieniem ludzi z okolic Lublina lub z samego Koziego Grodu z którymi możnaby spotkać się i pogadac na tematy astralne. Jezeli ktoś w najbliższy możliwy łikend planuje jakieś obserwacje i pragnie się podzielić swoja wiedzą to czekam na kontakt mailowy do piątku na adres ziutek73@tlen.pl

 

dzięki z góry !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Też jestem zainteresowany nawiązaniem kontaktu z jakimiś starymi wyjadaczami z Lublina i okolic. Moze ktoś z Was zna adresy stron jakiś lubelskich klubów astronomicznych lub ma inne namiary na ludzi ze sprzetem i wiedzą??? z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie jest całkiem sporo miłosników astronomi

ze sprzetem i wiedzą , sam do nich należe (no przynajmniej jesli chodzi o sprzęt). Polecam tez zebrania lubelskiego PTMA w kazdy drugi piątek miesiąca (pomijając wakacje) na wydziale fizyki UMCS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sygnał! Misza, nie palnujesz czasem w tą sobotę gapienia się w niebo??? Mamy ze Stolarzem tylko lornetkę x8 więc jak masz coś lepszego to może dalbyś popatrzeć ;D Planowaliśmy wypad w okolice Starego Lasu żeby było ciemno, może dałbyś się skusić na sesję z dwoma żółtodziobami??? ŻADEN Z NAS NIE PATRZYŁ NIGDY PRZEZ TELESKOP!! a MAMY JUZ TRZY DYCHY NA KARKU ;D Pytam niezobowiązujaco (nie kazdy sie pali do udostępniania sprzętu obcym gościom) ale jak masz czas i ochotę to jesteśmy otwarci na propozycje i bylibyśmy wdzięczni za mała lekcję z prawdziwym sprzetem.

pozdrawiam

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czasem robię wypady poza Lublin z niewielkim Newtonem 130mm na Dobsonie. Czasem też rzucam okiem z balkonu na planety, lub z trawnika niedaleko ZUS na Zana. W sobotę niestety bedę na Kudłaczach na pd. od Krakowa, jeśli dobrze pójdzie. Ale przy dobrej pogodzie można by się telefonicznie umówić na tej łączce pod ZUS któregoś dnia na Marsa albo Księżyc. Wypady poza miejskie na DS trochę trudniej zgrać, bo silniej uzależnione są od pogody, wolnego czasu i nocnomarkowej wytrzymałości ;) Jeśli macie transport [tzn. samochód], spróbujcie się zaopatrzyć w lepszą lornetkę [10x50] i ruszyć gdzieś na południe od Lublina -Stary Las to praktycznie przedmieścia i łuna wściekła. Ja mam upatrzone miejsce w Prawiednikach, jest też świetna pozycja koło Wilkołaza, ale to już daleko, za to północne niebo też jest tam dostepne, bo w Prawiednikach od pólnocy nadal spora łuna... Pozdrawiam

-Jarosław 0 600 155 653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie !!

Dzięki Jarek za sygnał a już myślalem że nic z tego nie będzie - mam auto żaden problem cd Prawiednik to powiedz w którym miejscu bo mam tam działe na górze za lasem - jak znasz jakieś lepsze to pisz please jakie. A kiedy powrócisz z Kudłacza to odezwij się mailowo najlepiej to chetnie się spotkam i pogadamy - mieszkam niedaleko ZUSA więc to zaden kłopot - udanych łowów !

 

St.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna by sie gdzieś wybrać większa grupą, czemu

nie. Jest kilka miejsc pod Lublinem w które czasem jezdrze obserwować, czasem troche fotografować.

Księzyc jest teraz w korzystnej fazie dla obserwacji deep space, więc skoro juz jechac to najlepiej gdzieś gdzie bedziemy mogli popatrzec zarówno na marsa jak i na kilka obiektów głębokiego nieba.

Po spakowaniu mojego tała do samochodu mam jeszcze miejsce na jedną osobe która mogła by sie zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam dzięki za namiary! Będą z pewnością cenne - może ktoś nas zabierze na obserwacje? Tymczasem "złowiliśmy " wstępnie Jarka :) Jarek, Tobie też dzięki za odzew! Mam nadzieje, ze bedzie okazja ustawienia się na jakaś małą sesję. Miałbyś zapewne okazje zobaczyć jakie wrażenie moze zrobić zwykły księżyc x4 na laikach:-) Ja widziałem Księżyc przez słabą lornetkę i jak zobaczyłem zarysy kraterów czy coś w tym guście (w każdym razie namiastkę czegoś trójwymiarowego) to narobiłem w domu takiego hałasu, ze zbiegła się cała rodzina... ;D Moze w następne weekendy sie spotkamy??? Ja dojeżdżam z Warszawki i w grę wchodza tylko piatkowe i sobotnie noce.

jak będziesz coś planował to daj prosze znać, moj mail: maciek.wen@interia.pl -Jak możesz to daj jakiś namiar na siebie.

trzymaj sie

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza, podaj jak możesz jakieś namiary na siebie -mamy ze Stolarzem drugie autko -możemy sie jak najbardziej wybrać w sobotę gdzieś za miasto -pogoda zapowiada się Ok. mialbys dwóch "technicznych" do noszenia sprzętu i całej reszty :) Stolarz ma dodatkowo działke w Prawiednikach pod lublinem (tuz za Zalewem). Wprawdzie nie mogę rozporządzać jego działka:-) ale myśle że udałoby sie tam zainstalować- -nikt by nam nie przeszkadzał -teren jest ogrodzony. jak masz czas w sobotę to daj znać i podaj jakies namiary (mail, telefon) Mój mail: maciek.wen@interia.pl

trzymaj się

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.