Skocz do zawartości

Lornetka kronos 30x90


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

To już przerabialiśmy, zapytaj o zdanie Andrzeja "Łysego "

On ją przerabiał na dizesiątą stronę jako użytkownik i doprowadził do "połowicznego rozpadu"   ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie popatrzymy nie ma możliwości oceny jakości, dlatego zaznaczyłem, że chodzi o wielkość. Już się nauczyłem, że tu gorzej niż w sądzie, tak za słówka łapiecie  ;D. I dobrze, bo konkret musi być. Mam nadzieję, że Piotr tego nie czyta, ale obawiam się o jakość tej lornetki, bo myślę, że jakość idzie w parze z ceną zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja też widziałem osławionego Kronosa Andzrzeja (Łysego) Bardzo skąplikowana budowa powoduje, że światło ginie gdzieś w niej w przepastnych czeluściach wielkiego tybusu. Ilość soczewek korekcyjnych i prysmatów daje co prawda ultra ostrość obrazów i to w całym polu ale po aperturze 90mm można by się spodziewać lepszych (czyt. jaśniejszych) obrazów.

 

Czy jest to sprzęt do astro, pozostaje dyskusyjną sprawą ??? ??? ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Została do takowych zaprojektowana. To wojskowy szperacz do wyłapywania intruzów na zielonej granicy. Z noktowizorem stanowi silny firewall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak choć jakość dawanych przez nią obrazów jest naprawde najwyższych lotów to ilość zastosowanych optycznych elementów korekcyjnych znacząco pochłania światło niwelując zysk pokaźnej apertury tego instrumenu.

 

Dlatego właśnie nie polecam tej lornety do zastosowań astro. Choć oczywiście nie dyskwalifikujmy tego kronosa. Ale po takiej cenie można znaleść bardziej specjalizowany sprzęcior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

O tej lornetkce moge powiedzieć, że jest bardzo ostra nawet ultraostra. Jest to układ jednak niezbyt jasny. Do obserwacji dziennych dla ornitologów na pewno marzenie, do astro po długim użytkowaniu mogę powiedzieć, że lepiej kupić np. BPC 26x70 (oczywiście jakość obrazu nie ta sama ale cena atrakcyjna jak na 70-kę).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

To wynika z konstrukcji lornety i przeładowania układu optycznego szklem z widocznym zażółceniem, z danych producenckich bardzo podobnych militarnych konstrukcji wynika sprawność systemu na poziomie 50 +- 5 % co jest gorzej niż miernym wynikiem w świecie współczesnych lornetek do astrozastosowań   :o:( > :(

Stąd ten nader ciemny obraz bo 50% światła pochłania ta lorneta a tylko połowę przepuszcza do oka !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupię jej w takim razie, chociaż wielkością może kusić.

 

Czyli znowu wracamy do kwestii sprawności czyli jakości sprzętu w tym wypadku, bo nie tylko wielkość sie liczy jak widzisz

 

Janusz P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.