Skocz do zawartości

Opozycja Marsa


Stolarz

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pod głębokim wrażeniem wczorajszego spektaklu jaki dał Mars !! Siedziałem z otwartą gębą przez 2 godziny na balkonie i kombinowałem jak zdjąć go cyfrówką - niestety czas naświetlania przekaraczał zdrowy rozsądek (4 sek !!!) a nie posiadam statywu więc fotki wychodziły "z letka" ruszone :). jak macie jakieś zdjęcia z wczoraj albo wiecie gdzie szukać to prosze o info - będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem za bardzo padnięty, by po nocy biegać po osiedlu, a i pogoda nie najlepsza, więc tylko wyciągnąłem rurę na balkon - widok nie był super rewelacyjny, ale czasem sie poprawiało. Czapa polarna dobrze widoczna, ciemne szczególy na tarczy dużo gorzej, chyba przy poprzednich próbach bywało lepiej. Nie wiem, jak z dzisiejszym wieczorem, pogoda wg. porannego ICM ma być lepsza. Ech, przydałby się paralaktyk... Nie mających teleskopu zachęcam nawet do zerknięcia przez lornetkę, wyraźnie widać, że Mars ma tarczę i nie jest to gwiazda... Niecały tydzień temu rozpoznałem go jeszcze na Islandii nisko nad horyzontem lornetką kompaktem 25mm - wisiał w takim miejscu, że chciałem się upewnić,że to nie latarnia morska ;D :) Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod głębokim wrażeniem wczorajszego spektaklu jaki dał Mars !! Siedziałem z otwartą gębą przez 2 godziny na balkonie i kombinowałem jak zdjąć go cyfrówką - niestety czas naświetlania przekaraczał zdrowy rozsądek (4 sek !!!) a nie posiadam statywu więc fotki wychodziły "z letka" ruszone :).

 

No to faktycznie musiał Mars na Tobie głębokie wrażenie zrobić.

Przez dwie godziny nie wykombinowałeś nic, aby mu ładną fotkę zrobić?

Zanim dorobiłem się statywu, to robiłem wiele balkonowych astrofotek używając kombinowanego statywu (stołek na stołku, książki na parapecie, poręcz balkonu itp)

A fotki wyglądają jak robione ze statywu za ciężkie pieniądze.

Ale jesteś usprawiedliwiony - czekaliśmy na takiego Marsa coś koło 60 tys lat i nic dziwnego, że jak już się na niego patrzy to człowiek przestaje myśleć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteś usprawiedliwiony - czekaliśmy na takiego Marsa coś koło 60 tys lat i nic dziwnego, że jak już się na niego patrzy to człowiek przestaje myśleć. ;)

 

 

Noooo dzięki Tomek :) :) nie ma to jak nuta krytyki - tak na prawdę to zrobiłem te fotki przy strasznej łunie ale ni cholery nie mogę ich wkleić do wiadomości - może nie jest to profesjonalizm bo i skąd miałby być ale jak na pierwsze zdjęcia ?? Ja tam się i z takich cieszę, w końcu to pierwsze próby i ciąglę się uczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.