Skocz do zawartości

Stack zdjęć z negatywu


Maciej_O.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie!

 

Mam - jak zwykle - pytanie. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem "koziołka", ale go jeszcze nie uruchomiłem, brakuje mi paru detali i przede wszystkim czasu, aby się tym zająć. Ale ja nie o tym.

Oglądając Wasze dokonania, szczególnie mam na myśli posiadaczy cyfrowych aparatów fotograficznych widzę, że standardową operacją w przypadku takiej techniki fotografowania nieba jest sumowanie (stakowanie) klatek. Wszystko ok, jest to dla mnie zrozumiałe, w mojej pracy zajmuję się m.in. przetwarzaniem sygnału cyfrowego, gdzie takie operacje są na porządku dziennym.

Czy istnieje jednak możliwość stakowania klatek zeskanowanych z klasycznego filmu negatywowego? Np. czy nie mając napędu moge zrobic sobie parę fotek jakiegoś obiektu (np. naszego pieknego Marsa w otoczeniu gwiazd) nieruchomym "analogowym" aparatem z krótkimi czasami naświetlania (rzędu 8-10 s) i jakimś zwykłym obiektywem, np. 58 mm, a następnie po zeskanowaniu negatywu zrobić stack tych zdjęć? Czy ktoś próbował już coś takiego i czy ma to jakiś sens?

Druga sprawa. Wiem, że to nie miejsce na reklamę, ale jakiego programu należałoby użyć do takiej operacji?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

 

MO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.