Skocz do zawartości

Okulary do Synty 8"


lukascwwo2

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie na to licze (w swietle zblizajacych sie Astronimf Błotnych), bowiem wlasnie nie wierze. :)

Musze 'dotknac' - mam wiec nadzieje, ze przywieziesz Saywiechu swoje kultowe okulary dla porownania!! :)

Mam nadzieję, że będę mógł dojechać...

Na razie na dwoje babka wróżyła niestety :( Ale zrobię wszystko, żeby się pokazać- uwierz Kanarkusmaximus, no i inni (m.in. organizatorzy) też!

 

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich plossli mam wybierać: ultima, omni, vixen, soligor, antares a może jeszcze coś innego i napiszcie mi czy jeżeli kupie barlowa 2" to czy będę mógł łączyć go z okularami 1,25"??? Sorki za tak banalne pytania ale zawsze musi być ten początek, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich plossli mam wybierać: ultima, omni, vixen, soligor, antares a może jeszcze coś innego i napiszcie mi czy jeżeli kupie barlowa 2" to czy będę mógł łączyć go z okularami 1,25"??? Sorki za tak banalne pytania ale zawsze musi być ten początek, pozdro

 

Będziesz mógł łaczyć barlowa 2" z okularami 1,25". Pamietaj jednak, że Soligor x2 2" to barlow do którego moim zdaniem bardziej pasuje etykietka "poprawny" niz "bardzo dobry".

 

Co do plossli, celestrony, skywatchery, soligory i antaresy to tak naprawde ta sama jakosc a czasami wrecz ta sama fabryka (prosze o sprostowanie jeżeli to nie prawda) . Nie jestem pewny Vixenów, ale równiez chyba produkowane sa na tej samej taśmie w państwie środka. Jest opinia, że czesć plossli Vixena daje lepsze obrazy od konkurentów. Najczęściej opinie te tycza sie 10tki i 15tki. Myślę, że odczuwalny skok jakosciowy będzie dopiero przy plosslach TV.

 

Pamietaj o niewielkiem ER tych okularów. Plossle 5,6,7,8 mm ogniskowej bedą go miały na nieakceptowalnie (przynajmniej dla mnie) niskim poziomie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opinia, że czesć plossli Vixena daje lepsze obrazy od konkurentów.

Miałem w wyciągu "szóstkę" Vixena, właściciel- Ignisdei. Chętnie rozciągnę te "dobre" ogniskowe aż tak daleko w dół. Masakrycznie wręcz rozebrał M13 i pokazał b. ładnie M57. Do porównania miałem "siódemkę" (chyba) LV Polarisa. Przyznam, że od tego czasu gorączkowo zacząłem szukać informacji o dobrych Plosslach. Po prostu obraz bardziej mi przypadł do gustu, niż z tego LV- chodziło o sposób pokazania gwiazdek i sposób rozbicia gromady. Oczywiście wiem, że to inne powiększenia itd. Ale potrafię sobie wyobrazić obraz w tych samych ogniskowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich plossli mam wybierać: ultima, omni, vixen, soligor, antares a może jeszcze coś innego i napiszcie mi czy jeżeli kupie barlowa 2" to czy będę mógł łączyć go z okularami 1,25"??? Sorki za tak banalne pytania ale zawsze musi być ten początek, pozdro

Tu masz porządne plossle TUTAJ

 

Swoją drogą troche dziwne że nikt u nas jeszcze nie zabrał się za testy seria 5000 Plossl i MEADE seria 4000. Za granicą te pierwsze zbierają baaaaardzo pochlebne opinie.

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tylko meade czy też te za 99zl są dobre???

 

Kurcze lukascwwo2, staramy Ci sie powiedziec, że tanie plossle to jeden pies, niezależnie od tego jaki napis mają namalowany na burcie. Jeżeli sa jakieś wyjatki o których wiemy lub z ktorymi się zetkneliśmy, piszemy o tym na forum. Ja moge polecic średnioogniskowe plossle TV, Koczanko doradza konkretne serie (5000 i 4000 Meade'a). Teraz widzę, ze jest ich userem więc sądzę, że wie co pisze. Problem polega na tym, że różnica w jakości, to różnica w cenie i nie ma przebacz... Bardzo ciężko jest kupić okular za 30$ o jakości okularu za 100$. Zdarza się, ale równie rzadko wyśmienity seeing.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączając się do dyskusji - też chętnie bym posłuchał o serii 5000 Meade - bardzo jestem ciekawy opinii na ich temat - choć na polskich forach to do tej pory nie udało mi się nic znaleźć. :unsure:

Jakby ktoś miał jakieś linki do recenzji, opinii (niekoniecznie polskojęzycznych) to bardzo byłbym wdzięczny.

 

pozdr.

okon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Waldek, zawsze kiedy zajeżdżasz do nas na swoim japońskim motorze zwanym potocznie odkurzaczem, wszystko staje się takie proste! :D

Edytowane przez Moralez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie polem i tym, co nazywasz "kulturą obserwacji" - zwłaszcza przy ogniskowych poniżej 15 mm. Ale jakością obrazu, ilością pokazanych szczegółów, punktowością gwiazd- jak najbardziej. Jarku- mam porównanie, naprawdę wiem co piszę :)

Qrcze, trzeba niestety "dotknąć", żeby uwierzyć.

 

A jaka maja Plossle kulture obserwacji?

Porownajmy LV 10mm-4mm oraz plossle 10mm-4mm(mialem kiedys taki komplet ,to wiem jaka jest miedzy nimi róznica).Im bede stosowal okulary typu plossle o krotszych ogniskowych to momęcie używania np.4mm jaka jest kultura obserwacji,że jestes zmuszony przylepic oko do okularu i to np.w zimie ,kiedy jest -10* aby cokolwiek zobaczyc?Jak dla mnie marna ta kultura,a w porownaniu z LV nawet przy 4mm nadal mam ok 18mm LER.I tym LV przebijaja plossle(przyjemnosc obserwacji od strony technicznej).

 

:Beer:

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę więcej zobaczyć, niz przyjemnie obserwować ;)

W ten sposób można dyskredytować też ortho. No bo też ER jest maluchny i okular łatwo zaparowuje. A chyba nie ma nikogo, kto powie, że orthosy dają kiepskie obrazy. Plossle, o których piszę - tym bardziej.

Jeszcze raz podkreślam- piszę o tym, co udało mi się potwierdzić podczas obserwacji, a nie spekulując! Gdybym nie miał tych okularów- nie byłoby dyskusji.

 

A teraz mam nadzieję na narobienie konkurencji dla LV o dłuższych ogniskowych. Czekam na następny zamówiony okularek, będzie miał długaśny ER i też będzie tani :D

 

Nad moimi postami o Plosslach i ortho powinien być wieeelki czerwooony napis: "Okularnicy nie czytać" :Boink:

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie noszę okularów i zdecydowanie wole kiedy oko nie klei mi sie do okularu podczas obserwacji.

Pozatym nigdzie nie napisalem ,z eOrtho są zlymi okularami-wrecz przeciwnie ,dają wyrazniejsze obrazy niz LV.Ja mam odwage sie do tego przyznć i nie upieram sie na swoim ,ze tylko LV i nic więcej............... i ze Newton 8" F5 i nic pozatym........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie noszę okularów i zdecydowanie wole kiedy oko nie klei mi sie do okularu podczas obserwacji.

Pozatym nigdzie nie napisalem ,z eOrtho są zlymi okularami-wrecz przeciwnie ,dają wyrazniejsze obrazy niz LV.

Ha!!! Ale piszesz, że Plossle są złe :) A nie są! I gwarantuję, że dają bardzo podobną jakość obrazu jak ortho. Są nieco ciemniejsze, ale mają tak samo wspaniałą transmisję- LEPSZĄ niż LV! A w każdym razie są dużo lepsze do DS- przy jasnych planetach i Księżycu może być przewaga LV- nie wiem, nie porównywałem.

 

Ja mam odwage sie do tego przyznć i nie upieram sie na swoim ,ze tylko LV i nic więcej............... i ze Newton8" F5 i nic pozatym........

Też uważam, że lustro 61 cm plus RC 16" do planetek są lepszym kompletem, niż Synta i Skylux ;)

 

:Beer:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, porównywanie PL do LV czy OR to nieporozumienie, a zakres tego nieporozumienia jest wprost proporcjonalny do malejącej ogniskowej. W obecnej chwili jestem w posiadaniu wszystkich wyżej wymienionych okularów o podobnej ogniskowej, i w żadnym wypadku nie powiedziałbym że przez PL zobaczę klarowniejszy obraz niż w LV nie wspominając o LER co nie znaczy że jestem negatywnie nastawiony do PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Wiesiu,pisze,że plossle są za jasna jak na mój sprzet i zawsze kieruje sie tylko tym,pozatym pisze równiez ,ze porownując PL z LV jak dla mnie LV sa wygodniejsze w użyciu,LER i swietnie wspołpracuja z F5.Prosże poczytaj , to ,a bedziesz wiedzial o co mi chodzi.Co zas sie tyczy Ciebie przyjacielu ,to od bardzo długiego czasu w/g twojej opini plossle sa the best ,a LV odpadaja w przedbiegach....

hm może dlatego ze ja własnie mam LV?Gdzybys Ty miał LV to zgadzalibysmi sie w 100%

P.S Konkurencja nie spi...... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuję do LV i ortho Plossli Vixena, Celestrona, Antaresa za około 100-150 zł. Porównuję do nich:

- Plossla Baadera z serii Silver Plossl (mam)

- Plossla Tele Vue (wg opinii z for niemieckich i amerykańskich).

Podobną (chyba) konstrukcję mają Ultimy Celestrona. Są uważane za jedne z najlepszych okularów do DS, przewyższając ponoć (przy galaktykach, mgławicach) kontrastem, transmisją i odwzorowaniem barw (z filtrami) wszystkie inne okulary. Niemcy za lepsze okulary do DS od LV uważają Super Plossle TS.

 

Nie można autorytatywnie stwierdzić, że każde ciemne piwo jest prawie bezalkoholowe, po wypiciu tylko i wyłącznie "Karmi" :)

 

Chłopaki- więcej nie napiszę, bo jedynym rozwiązaniem jest przekonanie się NAOCZNE ;)

 

:Beer:

 

P.S. Odp. na poniższy post: ja jak ja, ale co na to Grzybek80- bedzie miał ze 150 kilosów dalej ode mnie :D

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę sposób percepcji przez moje lewe i prawe oko, przy slabym świetle, typowym dla patrzenia w okular, musze powiedziec, że wrażenia i odczucia przy dokładnie identycznej przeciez optyce są DRAMTYCZNIE, KATASTROFALNIE INNE...

 

jeżeli bym opowiadał o swoich doświadczeniach z prawego oka człowiekowi, który ma dwa takie oczy jak ja mam lewe, to w życiu sie nie dogadamy co do właściwego doboru sprzętu doprowadzającego do satysfakcjonującego kontrastu i jasności obrazu.

 

każdy z nas zapewne ma inne oczy i co innego mu pasuje doprowadzając do podobnej satysfakcji i komfortu.

 

tym bardziej, że chodzi o poziom Very Poor Light.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki wielkie waldek! :Salut:

Wybacz, ale tyle ostatnio szukam i szukam, że już naprawdę mam mały młynek z tym wszystkim...

Dlatego wolałem zapytać o radę bardziej doświadczonych Kolegów :unsure:

Przeczytałem powyższe opinie o tych okularach, i jak na razie jestem ZA B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.