Skocz do zawartości

Okulary do Synty 8"


lukascwwo2

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie czekam na Synte ale nie wiem jaki okular dokupić aby oglądać DSy w cenie do 400zł i jaki Barlow jest godny polecenia też do 300-400zł? Wcześniej chciałem kupić Celestron x-cel 5mm(ok 200zł) i Vixen Barlow 2x(ok 100zł) są one godne polecenia??? Proszę o propozycje sprzętu najlepszego w podanych wyżej cenach (do 400zł). Widziałem też okular o zmiennej ogniskowej - jest to dobre rozwiązanie na zastąpienie kilku okularów??? Pozdrawiam całą społeczność forum, Łukasz :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekam na Synte ale nie wiem jaki okular dokupić aby oglądać DSy w cenie do 400zł i jaki Barlow jest godny polecenia też do 300-400zł? Wcześniej chciałem kupić Celestron x-cel 5mm(ok 200zł) i Vixen Barlow 2x(ok 100zł) są one godne polecenia??? Proszę o propozycje sprzętu najlepszego w podanych wyżej cenach (do 400zł). Widziałem też okular o zmiennej ogniskowej - jest to dobre rozwiązanie na zastąpienie kilku okularów??? Pozdrawiam całą społeczność forum, Łukasz :unsure:

 

 

Jedna dobra rada, poczekaj aż sprzęt dojdzie i postaraj się po obserwować tymi okularami które otrzymasz do Synty. Na sam początek powinny wystarczyć, a po kilku obserwacjach będziesz już sam wiedział czy lepiej pakować się w kilka tańszych poolsli czy do zbierać i kupić coś lepszego.

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi chyba faktycznie najlepiej poczekać do przyjścia synty i dopiero wtedy zdecydować co dokupić ale i tak nie wiem czego mogę się spodziewać po lepszych okularkach!!! Liczyłem, że może ma ktoś jakiś dobrany komplet idealny do DSów :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi chyba faktycznie najlepiej poczekać do przyjścia synty i dopiero wtedy zdecydować co dokupić ale i tak nie wiem czego mogę się spodziewać po lepszych okularkach!!! Liczyłem, że może ma ktoś jakiś dobrany komplet idealny do DSów :Cry:

 

 

Idealnym wyborem są tylko Naglery, Pentaxy czyli te okulary które swoje kosztują $$. Kupując inne okulary musisz iść zawsze na jakiś kompromis (pole widzenia, punktowość, astygmatyzm itp.) . Nie ma nic idealnego za małe pieniądze. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi chyba faktycznie najlepiej poczekać do przyjścia synty i dopiero wtedy zdecydować co dokupić ale i tak nie wiem czego mogę się spodziewać po lepszych okularkach!!! Liczyłem, że może ma ktoś jakiś dobrany komplet idealny do DSów :Cry:

 

Rozumiem, ze moja odpowiedz na mailu Cie nie do konca usatysfakcjonowala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić jakiś długi okular. Ułatwi ci to wyszukiwanie obiektów. Ja używam PL Vixen 32mm, ale lepszym wyborem będzie okular w oprawie 2". (np: http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...683f1d9016dfe5f

albo

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...683f1d9016dfe5f

)

 

Jak masz dużo pieniędzy to kup sobie lantana (ale się Hans ucieszy, że polecam lantana!! ).

 

 

Jodłowskich warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam RKE 32mm jako okularek do szukania(2 calowy). Z synta 8 stanowia zgrana parke :Beer: . Wczoraj kolo 4 nad ranem znalazlem wyrwe w niebie, po rozstawianiu telepa (20 sek) zdołałem tylko looknac na niebo ale wygladalo naprawde swietnie, nawet po czesciowym zajciu chmurami bylo widac gwiazdy (golym okiem juz nic nie bylo widac). Okular jest dosc jasny (wynika to chyba z malego pow. jakie daje-mniejsze pow. = wieksza jasnosc a dokladnie 2x pow. daje obraz 4x ciemniejszy). Dzisiejsze obserwacje utwierdzaja mnie w przekonaniu, ze to naprawde okular godny polecenia. Szuka sie wygodnie, ale trzeba nabrac wprawy w szybkiej wymianie okularow :). A droga mleczna to poezja w tym RKE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synta ma wyciag 2" i uzywanie w niej Plossla 32mm jako okularu szerokokatnego byloby barbarzynstwem :Beer:

Aczkolwiek dosc ekonomicznym ;)

 

Co do pytania czy okulary <10mm nadaja sie do DSow to napisze, ze sie nadaja.

Ale do dosc zawezonego ich kregu. Mglawice planetarne bardzo lubia duze powiekszenia. Jakies male otwarte gromadki gwiazd, gromady kuliste...

 

Natomiast do obiektow mglawicowych i szerokich gromad nadaja sie szerokie okulary dlugo- i srednioogniskowe. Jaki okular do czego, to obserwator sam sobie ustali wraz z nabywaniem doswiadczenia, bo to indywidualna sprawa.

 

Natomiast uwazam, ze musowo trzeba zakupic okular 2" z f w granicach 30-35mm.

Potem... ok. 20mm, ok. 13mm, i tak do okularow ponizej 10mm.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania czy okulary <10mm nadaja sie do DSow to napisze, ze sie nadaja.

Ale do dosc zawezonego ich kregu. Mglawice planetarne bardzo lubia duze powiekszenia. Jakies male otwarte gromadki gwiazd, gromady kuliste...

ilosc takich obiektow jest calkiem spora. warto miec cos kolo 8mm o duzej transmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam RKE 32mm jako okularek do szukania(2 calowy). Z synta 8 stanowia zgrana parke :Beer: . Wczoraj kolo 4 nad ranem znalazlem wyrwe w niebie, po rozstawianiu telepa (20 sek) zdołałem tylko looknac na niebo ale wygladalo naprawde swietnie, nawet po czesciowym zajciu chmurami bylo widac gwiazdy (golym okiem juz nic nie bylo widac). Okular jest dosc jasny (wynika to chyba z malego pow. jakie daje-mniejsze pow. = wieksza jasnosc a dokladnie 2x pow. daje obraz 4x ciemniejszy). Dzisiejsze obserwacje utwierdzaja mnie w przekonaniu, ze to naprawde okular godny polecenia. Szuka sie wygodnie, ale trzeba nabrac wprawy w szybkiej wymianie okularow :). A droga mleczna to poezja w tym RKE :)

 

 

Jesteś pewien tego co napisałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem generalnie malo wymagajacy i byle co mnie cieszy :). Ale za takie pieniadze RKE soligora jest dobrym szukaczem. Jestem posiadaczem RKE i wiem co mowe. Nie jest to negler ale ile taki negler kosztuje. Pozatym nie wiem czy warto wydawac wiecej kasy na szukacz :P On ma za zadanie szukac, znajdywac i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Nagler 23mm jest spoko + Barlow Soligor 2"??? mam nadzieję, że się nie zawiodę :D pozdro

 

Nie ma Naglera 23mm.

Natomiast jesli startujesz z najwyzszego mozliwego pulapu to nie ma tematu. Kazdy Nagler jest "spoko" a nawet bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem generalnie malo wymagajacy i byle co mnie cieszy :).

 

To powinienes tym stwierdzeniem zaczac swoj post o RKE.

 

Bo nie kazdy jest tak malo wymagajacy, co moze ujemnie wplynac na jego samopoczucie po spojrzeniu w RKE w Syncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.