Skocz do zawartości

empatia -czyli współodczuwanie!!!


Gość ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że wielu z nas ma za złe zamknięcie tematu „o tragedii na Śląsku”, ja nie mam nikogo w tych rejonach ale jestem człowiekiem, i nie obca jest mi empatia czyli współodczuwanie. Jesteśmy tu na Astro-forum , miłujemy niebo, czyli piękno i czystość, i tym bardziej nie jesteśmy automatami do odhaczania zaliczonych obiektów. Zgłębianie tajników nocnego nieba często idzie w parze z poczuciem, że jesteśmy drobinami we wszechświecie, skłania no głębokiej refleksji nad przemijaniem i ułamkowością naszego życia tu na ziemi. Każda pasja to szereg procesów myślowo-poznawczych zachodzących w naszej głowie , procesów powodowanych naszą ziemską egzystencją, jesteśmy częścią wielkiej całości, wyrośliśmy z jednego pnia i nie obce są nam atawistyczne zachowania w stylu współczucia w ludzkiej tragedii po zmarłym członku stada. W obecnej fazie naszej ewolucji poszliśmy daleko jeśli chodzi o rozwój stosunków społecznych , dawne stada, gromady, sioła uległy zatarciu Jednak proste schematy egzystencjonalne są wciąż obecne w naszej sferze instynktów. AF to forum, które zrzesza ludzi poniekąd myślących abstrakcyjnie, forum które, ma być przecież naszym domem a nie tematyczną encyklopedią, członkowie jednej rodziny mają przecież, sumienia i dusze, a forum ma obszary w których każdy może się wypowiedzieć na wolne tematy. Forum powinno być moderowane, ale moderacja też ma swoje granice.. Nie można zamykać ludziom ust gdy chcą połączyć się w żalu z innymi.

Pomijam role mediów w tym wszystkim, mówię po prostu za siebie. Dlatego proszę o odwieszenie któregoś z tematów lub pozwolenie kontynuacji tego wątku .

Ps. Nie jestem zadymiarzem, i zawsze starałem się rozumieć zamierzenia Rady, ale teraz wyłamie się, bo ta sprawa, a właściwie sposób jej zduszenia tu na forum uważam za niestosowny.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, piknie napisane... Tylko, żeby współodczuwać nie musisz otwierać ust, tym bardziej "wypisywać" się na forum. Włącz sobie onet.pl, tvn24 itp. i będziesz wśród "swoich". Zamykanie takich tematów uważam za jak najbardziej słuszne. Parafrazując Dylana "nie idźmy w paranoję"...

Zdrowia życzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, piknie napisane... Tylko, żeby współodczuwać nie musisz otwierać ust, tym bardziej "wypisywać" się na forum. Włącz sobie onet.pl, tvn24 itp. i będziesz wśród "swoich". Zamykanie takich tematów uważam za jak najbardziej słuszne. Parafrazując Dylana "nie idźmy w paranoję"...

Zdrowia życzę...

 

 

A jeśli ktoś chce to zabronisz? Wydaje mi się że taki temat jest jak najbardziej na miejscu, jeśli cię nie interesuje, albo uważasz że to głupoty to przeciesz nie musisz go nawe czytać.

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to napisac w watku Astrodziadka, ale niestety zostal zamknety, wiec pisze tu co mysle na ten temat

obie strony popadaja tu w skrajnosci, co zawsze jest zle. brakuje wzajemnego szacunku. zwolennicy zaloby powinni miec prawo wyrazic swoje zale (a jakiekolwiek porownanie do spraw politycznych jest troche nie na miejscu), a jednoczesnie miec szacunek do tych, ktorzy podchodza to tego inaczej (nie gorzej czy lepiej... inaczej). reszta powinna tez zachowac sie analogicznie.

 

sam bylem przeciwny zalobie, bo sadzilem, ze dotyczy to bardzo niewielkiej grupy osob. potem sie jednak okazalo, ze ktos z rodziny znajomego mial byc na nastepnej zmianie i mogl by to by byc on. takie cos troche otwiera oczy i teraz mysle, ze powinna byc wolnosc wyrazania swoich uczuc, jesli zachodzi taka potrzeba.

 

administrator natomiast powinien byc glosem wiekszosci, bo to nie tylko dla niego jest forum, ale jest dla nas wszystkich. jesli jest jakas grupa ludzi, ktora ma cos do powiedzenia, to powinni otrzymac taka mozliwosc (jesli oczywiscie wszystko dzieje sie kulturalnie i na poziomie).

 

smutne jest to, ze bez wyraznego powodu zwiazanego z tematyka tego forum, odchodzi kolejna osoba, ktora duzo wniosla i mogla by jeszcze duzo wniesc. tak sobie mysle, ze nawet jak by to mialo wplynac pozytywnie na statystyki i porzadek na forum, to nie bylo warto.

chcial bym zaznaczyc, ze to jest tylko moje zdanie i nie atakuje nikogo (wiec, zeby nikt sie nie czul atakowany). nikt nie musi sie ze mna zgadzac, wiec lepiej bedzie nie odpowiadac na tego posta, tylko przemyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczylo, aby Ci co bardziej siebie widza byli cicho . W sumie nie rozumieja drugich i tyle.

Czlowiek to calosc , trudno mu nakazac aby tylko o astro pisal .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, ze na innym f. znow maja pożywkę...

 

I po znowu wszczynać te wojny forumowe :sterb029: ?

 

Ten temat to też chyba jedna wielka awantura. I po co to ?

Może rzeczywiście powinno się zamykać niektóre tematy aby nie wywoływać niepotrzebnych przecież awantur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu sie umowimy, ze niektorych watkow na forum sie nie porusza.

Spokojnie przebrnelismy przez watek o istnieniu boga wiec mysle, ze i inne watki powinnismy przebrnac przez ofiar.

W wiekszosci jestesmy dorosli i mysle, ze powinnismy sie jakos dogadac.

 

Najwlasciwsze wydaje mi sie nie rozpoczynanie takowych watkow. Jesli juz ktos zacznie to automatyczne zamkniecie przez moda, admina czy kogo tam.

I bez pretensji, "ze ktos Mi watek zamknal a ja takie dobre checi mialem".

Calkiem fajna grupe ludzi tu mamy i nie ma sensu, zeby sie rozstawac tylko dlatego, ze ktos sie obrazil i to jeszcze nie z powodu astronomicznego.

 

Cholera jasna to w koncu astro-forum jest a nie kolko gospodyn wiejskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamykanie watkow nie jest dobrym pomyslem. to jest zwykle zamykanie ust.

w rzeczywistosci przez kazdy temat da sie przebrnac bez wzajemnego obrzucania sie miesem. a to co mialo miejsce raczej nie bylo dobra metoda uczczenia pamieci zmarlych.

 

sa to rzeczywiscie watki o "podwyzszonym ryzyku klutni" i zamiast byc zamykane, powinny byc pod szczegolna opieka moderatora, ktory by uwazal by nie dochodzilo do bezsensowej walki bez argumentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepszym rozwiązaniem było by gdyby osoby którym nie zależy na współczuciu czy żałobie nie odzywały się w takich wątkach?? Natomiast osoby którym taki watek jest potrzebny mogły by się tam wyżalić czy spokojnie porozmawiać. Wtedy wszyscy byli by zadowoleni i nikt nikomu by nic nie zarzucał. Trzeba umieć zrozumieć ludzi, a nie od razu jakieś wojny wypowiadać, to do niczego dobrego nie prowadzi!!! Miejmy trochę szacunku dla siebie.

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję: admini nie usunęli tego wątku (zgaduje) bo ma charakter nieco stonowany, wolny od wzajemnego bluzgania się. Na Astromaniaku nasz były forowy kolega powodowany emocjami założył wątek który nie mieści sie w kanonach dobrego samku. Tamtejsi admini także go zablokowali. Tak sie składa że jestem tu od początku mojej krótkiej astro-kariery, pisałem na różnych forach ale tu zapuściłem korzenie. Nie che więc by odchodzili koledzy tacy jak Astrodziadek, to co się wytworzyło na AF nie było efektem różnicy zdań dotyczącej Tragedii ale wybuchem nieuzasadnionej złości, jaka gromadziła się na forum, na które nałożono dość rygorystyczną moderację.

PISZEMY, UCZYMY SIĘ, ROZMAWIAMY, ŚMIEJEMY, NAWET PIJEMY NA AF przynajmniej dla mnie jest ono wirtualnym domem. Dlatego potraktujemy ten wątek jako hołd dla zmarłych – niech będzie tą symboliczna świeczką dla ludzi którzy byli tak jak my ojcami, mężami, synami, których dzieci nigdy nie zobaczą swoich ojców, a żony mężów, i zapewniam was ich zwęglonym ciałom nic po naszych kłótniach. Proszę jeszcze raz o nie zamykanie tego wątku.

Pozdr Robert

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum już nie raz miało czarny kolor, zarzucanie więc Adamowi że nie ma współczucia dla górników jest nieprawdą.

Ktoś juz o tym pisał, jest wiele tragedii które sie wydarzają i trzeba a nawet należy współczuć , ale nie koniecznie na ASTRO_FORUM.

Dla mnie wolne tematy z ..... powinny sie ograniczyc do składania sobie życzeń-ale czy z tego powodu podnoszę larum że tak nie jest ?

To Adam założył to forum -on tu rozdaje karteczki :ha: , :lol: a my jesteśmy tu tylko gośćmi.

Podobnie jest na innych forach gdzie admini usuwają to co ich zdaniem nie powinno się znaleźć na forum z takiego czy innego powodu.

 

Chcecie współczucia-mogę wam podać ich wiele choć by z mojej działki .... ok 1000 dzieci potrzebuje pomocy w samej Warszawie czy jesteście gotowi przyjąć je do swoich domów i wychowywać?

 

Górnikom którzy zgineli należy się pamięć , to fakt , ale to jest forum astronomiczne więc trzeba też o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego wątku nie powinno się zamykać przynajmniej teraz, kiedy jest pamięć. A pisać o sytuacjach bardzo aktualnych każdy może, chodźby ja o wycinaniu nerek wątek założyłem na sąsiednim forum

i wiem że wątek nic z astro wspólnego nie ma, ale admin go usunie kiedyś tam, aby miejsce na serwerze dla ważniejszych tematów zrobić. Bo już kiedyś zauważyłem to że słabe wątki znikają na 2 i 3 stronach.

 

Moja pamięć (') (') (')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szefostwo zdecydowało się od początku utworzyć Hyde Park, to wiedziało czym to pachnie. Moim zadaniem to dział zbędny na forum astronomicznym. Nie jestem sentymentalny i taki temat jak cudza tragedia nagłośniony przez wszystkie media do granic zdrowego rozsądku i smaku i poruszany jeszcze tutaj, wybaczcie, ale jest nie do strawienia. Ludzie żyją przez tydzień problemami innych, tylko dlatego że je nagłośniono, a problemy tysięcy innych są nie znane nikomu. To efekt medialnej paranoi, której jestem przeciwny, ale jak ktoś chce klepać o tym jeszcze tutaj, to proszę bardzo, ja i tak nie czytam tego i innych wątków które mnie nie interesują. Blokowaniu też jestem przeciwny, bo na ogół kłótnie cichną samoistnie, a ich uczestnicy mają później okazję uczyć się pokory.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i pewnie Panie czytające) - nikt nie zablokował wątku ze względu na "pamięć" o ofiarach, ani dlatego, że "nie lubi ślązaków" - jak to zostało niezgrabnie ujęte. Wątek wisi i każdy może prześledzić wydarzenia.

 

Zamknąłem go dopiero po poście "o zabarwieniu" politycznym (narzekanie na PIS), bo wiem, jakie byłyby następne. Kolejnym powodem były posty w stylu "ty patafianie". Wybaczcie, ale pisanie takich rzeczy, czy nawet dyskusja, nie są wyrazem współczucia, czy żałoby. Znam to forum od wielu lat i uwierzcie, że doskonale wiem, jaki byłby następny post.

 

Zupełnie z niezrozumiałych powodów posypała się wypaczająca obraz lawina oszczerstw pod moim adresem, włącznie z tym, że jestem wrogiem górników i w ogole ślązaków. Bzdura, bzdura. Koniec.

 

Po co te dyskusje? Postawmy świeczkę i koniec. Bez polityki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ogromnie dużo tu było emocji wczoraj i dziś, w czym rónież niechlubnie wziąłem udział

Wybaczam i proszę o wybaczenie

 

Tych 23 górników odeszło, ale życie toczy się dalej...

 

Ja także zapalam symboliczną świeczkę (i)

 

Grzegorz Kujawa (Moralez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwole sobie po raz wtóry napisać - mam nadzieje ze nie zostane zbesztany za te słowa - że właśnie cudownie zagrano na naszych uczuciach. Chodzi tu o media i polityków oczywiście, którzy wykorzystali tą wielką tragedię dla własnych, pokrętnych celów.

 

Parafrazując jeden album muzyczny - żyjemy właśnie w czasach pop-żałoby.

 

Jest to smutne, co się zdarzyło, ale - pamietajmy!! Taki jest zawód górnika, pilota, marynarza, kierowcy TIR'a, kolejarza, chemika itd itd. O innych tragediach nikt nie pamieta (niestety).

 

Moim zdaniem nasze uczucia zostały niecnie wykorzystane. I tyle mialem do dodania.

 

Jesli moj post Was urazil to niechaj admin go skasuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.