Skocz do zawartości

Saturna czas zacząć.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Hansie,tak byloby mi milo,gdyby nie ten Puchatek i ten jabol:(

 

Przepraszam, jeżeli klimat dowcipu zniesmaczył. (trzeba będzie z Kłapouchym uważać na te dabomb, pole rażenia zbiera straszne żniwo wśród niewinnych!)

 

O.K. Następnym razem jak mnie poniesie zaprezentowana fotka, najpierw uczeszę mój komentarz :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czy komentarze trzeba "czesac",Tiggr'ysy niczego nie czesza..hu huu huu huuuuuu...

 

"Ma Tygrys powody do dumy,bo cene swa dobrze zna,bo cale cialo ma z gumy,sprezyny na nogach ma.Biega,skacze i wiruje,braknie mu az tchu!Ma Tygrys powody do dumy ,bo wie i czuje,ze nieeema rownych mu! "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda była wczoraj super, seeing taki jakiego od roku nie miałem, 7/10 spokojnie i to przez ponad 2 godziny. Rano ngrywałem Jowisza, ale porażka z uwagi na wysokość. I wyżej nie będzie w tym roku :Cry: . Natomiast wklejam Saturna "na szybko", bo zmieniłem komputer i nie mam jeszcze wgranych programów typu "Photoshop". Jak znajdę czas, może będzie coś lepiej obrobione i wyjdą szczegóły. Ostatnio jakieś małe sztormy są na Saturnie. Poniżej link do mojej ulubionej strony ze zdjątkami planet, widać o czym piszę powyżej.

 

http://www.kk-system.co.jp/Alpo/kk07/s070412z.htm

 

A Saturn z wczoraj wyglada tak jak poniżej, pozdrawiam.

Saturn20070412_2246.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam(mi pasuje Tomek-ze wzgledu na nazwisko :rolleyes: ),cos ciemny ten Saturn,a ja mam naprawde jasny monitor.Moze gainu troche wiecej dawaj?? Jowiszem jestem zaskoczony bo nawet WCP widak.Raz w tym sezonie rzucilem na niego teleskopem,ale to dopiero byla poracha.

 

Hamal,wlasnie ze wzgledu na przerwe przerwalem obrobke ostatniego Saturna na tym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn coraz dalej a seeing coraz lepszy, w piątek (13-go hehehe seeing mógłbym ocenić chwilami na 8/10! Miałem tylko polookać na Saturna ale nie wytrzymałem. Z 4 avików wybrałem 750 klatek. Sprzęt jak zawsze-mewlon 210, tuocam II pro+barlow takahashi 2x. Zdjątko zamiszczam w wersji dla krótko i dalekowidzów :).

sat3res130407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam(mi pasuje Tomek-ze wzgledu na nazwisko :rolleyes: ),cos ciemny ten Saturn,a ja mam naprawde jasny monitor.Moze gainu troche wiecej dawaj?? Jowiszem jestem zaskoczony bo nawet WCP widak.Raz w tym sezonie rzucilem na niego teleskopem,ale to dopiero byla poracha.

 

Hamal,wlasnie ze wzgledu na przerwe przerwalem obrobke ostatniego Saturna na tym etapie.

Hanyś kiedy na moim monitorze Saturn jest jasny :szczerbaty:

Następnym razem zrobię jaśniejszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może i ja się udziele a propo saturna dawno nic nie postowałem teraz zbieram sie do zmiany sprzętu ale jakiś czas temu starałem się moim maleńkim bresserkiem i aparacikiem Olympusa C55Z uwiecznić Saturna zamieszczone fotki ustrzeliłem standardowym okularem 4mm obróka photoshop pozdrawiam sat1.jpg

sat2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obada ktoś jakie Księżyce ja tu złapałem bo mi się coś nie zgadza? :szczerbaty:

ccdcap0001vz8.jpg

 

Moim zdaniem są to od lewej:

- gwiazdka TYC 1403-344-1 9,97m :D

- Dione 10,4m

- Tethys 10,3m

- Enceladus 11,6m

- Iapetus 11m

- Rhea 9,7m

- Tytan 8,4m

 

Mimas został przyćmiony blaskiem Saturna.

Edytowane przez Tomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też dorzucę moje pierwsze próby z Saturnem.

Fotografowane w projekcji okularowej z zamocowanym do wyciągu EOSem. Ustawienia w aparacie to: 1/30 s., quality – medium, balans bieli – automatyczny, podniesienie lustra przed ekspozycją – 1.5 s. Zrobiłem 30 zdjęć z pomocą wężyka spustowego, bez prowadzenia. Zdjęcia składałem w Registaxie i potem troszkę obrabiałem w Photoshpie. Wszelkie sugestie, co można poprawić, mile widziane :Salut:

 

saturn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafie doradzic.EOSa trzymalem raz w reku ale za dnia :blink:

Mysle jednak,ze kamerka bedzie nieodzowna,bo bez prowadzenia dluzszych(jasniejszych) ekspozycji nie wykonasz.

Pzdr.

No właśnie największym problemem był czas ekspozycji. Zdjęcie przy 1/30s wychodzi strasznie ciemne, a i tak wydaje mi się, że przy takim czasie będzie widoczne przesunięcie. Na prowadzenie narazie będę musiał zaczekac. Może zainwestuje w kamerkę, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.