Skocz do zawartości

Saturna czas zacząć.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne podejście do saturna, zwykła cyfrówka i synta

 

I zdjęcie - saturn robiony przyłożonym aparatem, z wczoraj

II zdjęcie - saturn robiony przyłożonym aparatem, założony dekiel od synty, dokładniejsze ustawienie aparatu, jakas rożnica jest, tylko czemu to nie wygłada tak jak zdjęcia wyzej... :mellow: , no ale chyba nie jest bardzo źle

 

Hmm... dlaczego ja nie mam kolorów a na zdjęciach powyżej są?

 

Ps. Prosze o ocenę( tak żebym wiedział czy sie cieszyć czy płakać :D)

saturn.JPG

saturn1.JPG

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Fajne zdjecia.

 

Mam pytanie odnosnie porownan zdjec : Mak & APO.

 

Widzialem duzo zdjec z obu scopow i coraz czesciej mam wrazenie ,ze zdjecia z APO sa bardziej -kolorystyczne, o wiekszym kontrascie szczegl. przez co drobne detale sa szybciej rozpoznawalne - nawet jesli APO jest mniejszej srednicy.

Mak -daje "pobladle"kolory i dopiero b.duza roznica srednic moze zrekompensowac obrazy dawane z malego apo,byc moze sie myle bo "diabel"jak zwykle tkwi w szczegolach :Salut:

 

pozdr

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam swoje nędzne Saturniki, które i tak są chyba najlepszymi, jakie do tej pory zrobiłem.

Robione Canonem A630, czyli kompaktem. Krótki filmik avi (zaledwie 8 sekund @ 30 kl/s). A więc do obróbki było coś koło 240 klatek 640x480. Zoom w aparacie 4x. Przykładane swobodną ręką do okularu, w czasie stania na chybotliwej drabince. Tłum napierał i dlatego nie było czasu na dłuższy filmik. A wszystko to działo się podczas nocnych pokazów nieba przez teleskop Schmidta-Cassegraina (ten największy w Polsce) w Piwnicach, a właściwie jego szukacz. Nie pytajcie, co to za system. Prowadzący imprezę nie potrafił odpowiedzieć. Podobno 20 cm lustra, rura długa na jakieś 1,5-2 m, do tego wyciąg z tyłu. Jeśli to więc Cassegrain, to pewnie ma ładnych parę metrów ogniskowej.

Tu jest to widoczne za dłonią prof. Strobla:

Dziewi__dziesi_tka3.jpg

Pierwszy obrazek, to stack wszystkich klatek bez większej obróbki:

MVI_2407.png

Następny, to wybrane 35 w miarę ładnych klatek. Niestety trochę ich było za mało do "wygładzenia" szumu:

MVI_2407_select.png

I ostatni obrazek, to połączenie obu powyższych:

MVI_2407_duo.png

Wiem, że kolory są mało interesujące i ciut za ciemne. Nie chciało mi się już bawić w zdejmowanie tej zieleni i rozjaśnianie pikseli szumu. Zresztą wobec tego, co chłopaki pokazują powyżej, te moje, to tylko ciekawostka. Taki przerywnik pt. co można zmajstrować w czasie 20-sekundowego wejścia na drabinkę podczas pokazu nieba.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni testuję nową kamerkę (lumenera skynyx z najmniejszym chipem ofcrs...). Jest to następczyni znanej i cenionej kamerki LU-075. Od DMK różni się w zasadzie tylko możliwością zapisu 12 bitowego. Pierwsze próby są dość obiecujące tym bardziej że avikowałem Saturna przy kiepskim seeingu. Postaram się napisać wrażenia usera w dziale sprzętowym i wrzucić fotki kamerki. Załączam first light. Kamerka monochromatyczna (na razie nie mam filtra kołowego rgb) ale nie wytrzymałem i musiałem ją przetestować w polu.

lumenera1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyselekcjonowałem fotki z ostatniej sesji razem 970kl. dla 37 f/ps. Dodałem również maskę koloru (layer color - only :D ). W sumie "coś widać" ale dla takiego tempa (37 klatek) usb2 i brak kompresji niewiele wnosi <_< . Fotka obrabiana warstwami i złożona wynikowo.

x4.jpg

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.