Skocz do zawartości

Saturna czas zacząć.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Po zestakowaniu ostatnich 17 zdjęć, które dzisiaj zrobiłem wyszło to:

Pozdrawiam,

bienn

 

Czesc bienn,

 

jesli dobrze twoj sprzet zinterpretowalem, to na pojedyncze klatki z kamerki Canon bardzo dobre zdjecie! Myslales juz o kamerze WebCam? Przez 8" mozna z nia juz robic doskonale zdjecia ....

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Matt,

 

Oczywiście, że myślałem :), ale raczej wstrzymam się z tym do przesiadki na sprzęt bardziej docelowy.

Jakiś rok temu kręciłem Saturna kompakcikiem Panasonica i efekt rzeczywiście był nieporównywalnie lepszy. Z canona zanim użyję Registax'a, to muszę się nawycinać, kadrować, alignować itd itp.

Śledzę Twoje osiągnięcia Maćku i jestem pod ogromnym wrażeniem :)

 

Pozdrawiam i życzę bezchmurnego nieba,

bienn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Matt,

 

Oczywiście, że myślałem :),

 

 

Witaj bienn,

 

ja tam bym za dlugo nie czekal, bo na co? Sprzet masz dobry, ja sam dlugo pracowalem przez newtona 200/1200 i mam go nadal. Przy slabym seeingu uzywam go nawet chetniej niz mojego C11 :D A konrast jet w nim tak i tak lepszy.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę i walczę z tymi avikami a mój Saturn jakiś taki niewyraźny. W czym tkwi błąd?

SCT 9 1/4 , x2, Meade LPI.

Jacek

 

Przyczyn może być wiele , możesz zamieścić gdzieś krótki filmik z kręconego Saturna i podać link , wówczas dało by to nam pojęcie czy dobrze ustawione masz opcje kamerki , ewentualnie zapodaj jedną surową klatkę , to też dużo mówi.

 

Kolejna sprawa to odpowiednia obróbka , i przede wszystkim nie można przeginać z procesingiem .

 

Seeing , wybranie klatki referencyjnej itd , itd .

 

 

Tak u mnie ostatnio wyglądała surowa klatka i zestackowany oraz lekko obrobiony obrazek finalny.

1.jpg

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wasze Saturny są doskonałe, jestem pod wrażeniem ! To już trzecia noc dogodna do obserwacji więc napewno pojawi się mnóstwo wspaniałych zdjęć.

 

Zamieszczam moje wypociny, Saturn w projekcji afokalnej, ostrość ustawiana wyciągiem, na wyświetlaczu aparatu Canon G7. Jako że nie skonstruowałem jeszcze adaptera do mocowania aparatu, musiałem dopracować sposób trzymania obiektywu co zajęło trochę czasu. Stack 30 klatek (Registax) wybranych "na oko" z dłuższej sekwencji którą uznałem za najlepszą i najmniej zniszczoną gorącym powietrzem opływającym mój balkon. Pewnikiem przesadziłem z wavelet'ami ale wybaczcie, jam początkujący.

 

post-16304-1238743174_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Meade LPI nie kreci avikow. On robi fotki jedna po drugiej(mam ta kamerka, kupilem kilka dni temu) Dzis wyjde na Saturna z Makiem 127 to zapresentuje swoje wypociny jak cos wyjdzie(nidgy planet nie focilem, tylko 2 x Ksiezyc wiec jestem baaaardzo poczatkujacy, nie mam napedow do EQ wiec jade z reczna ekspozycja i mam Laptopa z USB 1.1 i 224mb RAM(jest 256 ale reszte zjada karta graficzna) dlatego zapisuje pliki jako JPG a nie bmp bo lapciak nia nadaza.

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również ustrzeliłem Saturna. Sprzęt: Synta 8'' na dobsonie, projekcja afokalna, okular LV5 i Nikon CoolPix 4300. Seeing był dobry.

Wydaje mi się że, z tego sprzętu i taka metodą więcej nie da się wycisnąć. Chyba to wina aparatu - staruszek ledwo zipie. Mimo zebrania ok. 100 klatek efekt jest taki jaki jest :( Wyżej Pawelasio zaprezentował zdjęcie z kompakta i jakoś lepiej się prezentuje niż moje. Czy to dlatego że robił to przez z SCT ?

 

saturn_03_04_2009_mix_obr.jpg

Edytowane przez jarzbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,

zostanę Buddą na moment i oświecę Cię ;).

Odpal sobie program typu: Irys, VirtualDub, Selene, K3CCD...

wybierz z opci jako urządzenie rejestrujące Meade LPI i stanie się CUD!

Twoja Meade LPI przejdzie transformację i odrodzi się z możliwością nagrywania avików.

Powodzenia.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój Saturn z 1 kwietnia. Warunki były przyzwoite.

Zdjęcie zrobione kamerką Philips 680 w ognisku głównym Synty 8, stack około 300 klatek.

 

Wstawiam dwa zdjęcia ponieważ mój monitor nie oddaje prawidłowo jasności obrazka więc jedna fotka może być za ciemna albo za jasna :)

sat2.jpg

sat1.jpg

 

Dziś kolejne łowy, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

A to dzieki bardzo nie wiedzialem :Boink:

 

Ale mam ja od kilku dni a wkoncu po to jest forum :rolleyes:

 

Dzieki bardzo i sorki za wprowadzanie zamieszania ale krotko sprzet posiadam. Sprobuje w takim razie aviki rowniez.

 

Jeszcze raz dzieki, bede walczyl dalej

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zabawy z Księzycem wczorajszej nocy zahaczyłem o Saturna. Przyznam się że nie przepadam za "uszatkiem" bo to trudny obiekt, na granicy mojej cierpliwości i wydolności kamerki kolorowej. Tym razem z cz/b. DMK-21, ponieważ mogłem użyć barlowa, a seeing był chwilami żyleta w okularze. Ogniskowa 5000mm.

saturn_2_04_09.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja niestety wczoraj nie filmowałem Saturna bo bateria w Laptopie jest za słaba(stary, pożyczany sprzęt). Ale to co zobaczyłem, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Tak piekny obraz że aż nie wierzyłem własnym oczom co potrafi Mak127. W Lantanie 9 NLV obraz zyleta. Widziałem przerwę pomiedzy pierścieniem i planetą, tak wyraźnie, że mało się na ziemie nie osunąłem. Pierścień przepiekny, widać go było idealnie. Pociemnienia na Planecie doskonale widoczne, księzyce tylko upiększały widok.

Szacunek dla Maka i Saturna :notworthy:

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podejście do obróki wczorajszego materiału. Seeing kiepski, pomimo bezchmurnego nieba, pewnie to ta mgła.

Jacek

Jacek, jakim sprzętem ten Saturn?

 

Moja kolejna nieudana próba rejestracji Przerwy Cassiniego :angry: :

Kłopoty z ustawieniem ostrości !?

Robione przez 2 barlowy- 1,6x z nasadki bino i 2x TeleVue.

saturn_f_30.jpg

Edytowane przez misiowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.