Skocz do zawartości

Saturna czas zacząć.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

To jest z Maka127 i Meade LPI ale robione na standardowym sofcie Envisage. trochę dużo szumów ale to moja 1 fotka Saturna.

Jacku, wiedzę że tym masz LPI, proszę powiedz mi czy dobrze jest na początku korzystac z Envisage czy odrazu złapać K3CCD lub Vdub(tak jak ty masz).

jeślimasz jakieś cenne porady dotyczące używania LPI to bede bardzo wdzieczny

 

Pozdrawiam

Piotrek

Final.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka LPI jest pożyczona od kolegi więc za bardzo się do niej nie przyzwyczajam, używałem jej ze trzy razy więc moje doświadczenia z nią są nikłe.

Oprogramowanie, które było z kamerką jest potrzebne do ustawiania ostrości maską. Można dać większy czas naświetlania i na zdjęciu zobaczyć efekty regulacji focusa. Do rejestracji materiału używam Irys albo VirtualDub. Jako poczatkujący nie mam pojęcia jak zmusić te programy , żeby ręcznie ustawić wzmocnienie sygnału (gain), więc naświetlenie moich avików jest dziełem komputera. Trzeba popytać fachowców.

Ostatnia próba Saturna.

Jacek

saturn05040902b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trudna kamerka i raczej do zdjęć niż filmików , walczyłem z nią jakiś czas temu ale sobie odpuściłem.

 

Myślę że zwykły Philips do planet będzie lepszy-prostszy w obsłudze i posłuszniejszy przy ustawieniach.

 

Osobiście testuję każdą kamerkę która wpadnie mi w ręce ( CCD , Cmos) , i jak na razie Philips CCD jest najlepszy , mówię o tych tańszych .

 

Obecnie testuję DBK kolor , i muszę przyznać że ma dużo większe możliwości niż Philips , ale też muszę jeszcze popracować nad ustawieniami.

 

To co mi się udało ostatnio osiągnąć za jej pomocą przedstawiam poniżej.

 

Inna sprawa to obróbka , tu trzeba będzie udać się do fachowców i podszkolić - wiedzą na pewno się podzielę :rolleyes:

 

SCT 8" + Barlow TeleVue 3x , CG-5 GT , Registax .

SATURN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pięknie zdjęcie Astrokosmo :)

Ja wszystkie zdjęcia jakie robię, robię "z ręki" i kompaktu moją Syntą ;) Nie inwestuję w astrofotografię, może kiedyś... Mimo wszystko wczoraj próbowałem sfotografować Saturna i udało mi się. Może nie są to najlepsze zdjęcia, ale dla mnie ważne, bo pierwsze, a nie wiem czy uda mi się lepsze zrobić na razie :) Z lepszym okularem pewnie by mi się udało coś wymodzić. Zdjęcia pomniejszone, bo były na nich szumy. Myślę, że te dwa ujęcia wyszły mi najlepiej...

 

Pozdrawiam,

Andrzej

 

 

post-14320-1238961775_thumb.jpg post-14320-1238961785_thumb.jpg

Edytowane przez Andrev01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co pogoda się trochę poprawiła i nastąpił nie notowany od dawna wysyp zdjęć Saturna. :o To chyba efekt zkumulowania chęci i energii w czasie ostatnich pochmurnych dwóch miesięcy.

Wrócę do ciekawego linku zapodanego przez Heweliusza a pokazującego dokonania wyspiarzy w dziedzinie fotografowania Władcy Pierścieni.

sb20090312_1220_20Stefan_20Buda.jpg

Fotka 11 od początku. Brzmi tak jakoś swojsko a i zdjęcie super. Dobrze gdyby to był - Polak?

http://www.britastro.org/saturn/subpages/s...neral-2009.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co pogoda się trochę poprawiła i nastąpił nie notowany od dawna wysyp zdjęć Saturna. :o To chyba efekt zkumulowania chęci i energii w czasie ostatnich pochmurnych dwóch miesięcy.

Wrócę do ciekawego linku zapodanego przez Heweliusza a pokazującego dokonania wyspiarzy w dziedzinie fotografowania Władcy Pierścieni.

sb20090312_1220_20Stefan_20Buda.jpg

Fotka 11 od początku. Brzmi tak jakoś swojsko a i zdjęcie super. Dobrze gdyby to był - Polak?

http://www.britastro.org/saturn/subpages/s...neral-2009.html

 

Imię i nazwisko autora, bardzo polskie ;)

Świetnie mu ten Saturn wyszedł.

 

 

# astrokosmo:

Twój Saturn też powala na kolana, rewelacja. aż miło się na takie zdjęcia patrzy...

 

Pozdrawiam

mlody188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn z 3 kwietnia.

Synta 200/1200, barlow x2, PhilipsPCVC750K.

Bardzo fajny ten Saturn ale ciemny.

Może potraktuj go Wojpisk narzędziem "poziomy"? Po takim rozjaśnieniu wygląda chyba lepiej.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez misiowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nikt krzyczeć nie będzie za to zdjęcie :szczerbaty:

totalna amatorka.

teleskop: Sky-Watcher Synta 8" dobson. ( + okular SP 10 mm.)

aparat: Sony DSC h50

robione z ręki.

wykonane 5.04.09.

saturn.jpg

 

taka mała kompilacja z paru zdjęć.

pierwsze zdjęcia na górze od lewej, widoczny jest jeden z księżyców Saturna- Tytan.

 

niby jakość beznadziejna, powiem szczerze, że jestem niesamowicie zadowolony, tak niewiele a tak cieszy.

 

Pozdrawiam

mlody188

Edytowane przez mlody188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.