Skocz do zawartości

TAŁ 1


arwe19

Rekomendowane odpowiedzi

Awiec teleskop mam zaklepany :) na pocztaek bedzie idealny sadze Tał 1 , 110 mm , najwazniejsze ze ma bardzo mocny montaż , czy ktos posiadał takowy sprzet i jak sie sprawował czy nada sie do Ds jasniejszych i czy w zasiegu jest przerwa cassiniego ? dolaczone sa okulary jeden kellnera 25 mm a drugi plossla 15mm + filtry , calosc zdeczka wazy , napewno widoki niebeda jak przy syncie waszej ukochanej ale z pewnoscia sprawi duzo radosci na poczatek :)

 

http://www.telescopes.ru/product.html?cat=1&prod=7

Edytowane przez arwe19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje nowego teleskopu!!!

Nie wiem jakie masz do niego okularki, jezeli tylko te o których napisałes, to sugeruję dokupienie trochę szkiełek, Jeżeli chodzi o Saturna i przerwę Cassiniego to przydałby Ci się okularek planetarny, może jakiś ortoskop 8 - 6 mm

wielu udanych obserwacji nowym sprzętem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milej zabawy. Mam tala 1 i ja z kolei radze, zeby przynajmniej na razie niczego do niego nie dokupywac. Jest to teleskop w miare dobrze wyposazony, a pieniadze przydadza sie, gdy stanie sie on za maly na Twoje potrzeby ;). Sa ludzie co pisza, ze widzieli przerwe Cassiniego w refraktorze 7 cm, wiec w Tale tym bardziej da sie ja zobaczyc. Ja osobiscie jej nie widzialem, ale moze to kwestia braku doswiadczenia obserwacyjnego lub nienajlepszych warunkow. Tal, w moim odczuciu, jest niezbyt mobilnym teleskopem, wiec pod dobre ciemne niebo z nim nie jezdzilem. Pamietaj jednak, ze zwykle na poczatku to raczej Twoje umiejetnosci, a nie teleskop, beda ograniczac zakres mozliwych obserwacji. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go namówiłem na tego Tała :)

To ma być początek zabawy z astro, taka "zapchajdziura" na czas zbierania kasiory na Syntę 8". Gdy czytałem, jak Arwe19 się miota z tymi najprzeróżniejszymi maleństwami, postanowiłem na PW wyjaśnić, że Tał po prostu jest lepszy: ma lepiej zrobioną optykę, no i jest stabilniejszy deczko.

Dlatego wszelkie uwagi o okularach powinniśmy dopasować pod kątem przyszłej Synty. Czy ortho- to już zależy tylko od tego jak u niego ze wzrokiem, może potrzebuje czegoś z długaśnym ER- tego nie wiemy jeszcze. Znaczy się : nosisz Arwe19 qrcze okulary, czy nie? :)

 

Święte słowa Misiekc :)

 

:Beer:

 

P.S. Z ortho 5-8mm, czy nawet Plosslem Vixena (nie wspominam juz o droższych okularach) Cassini musi być w takim telepie widoczny!

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrok mam bardzo dobry, o okularach moge zpaomniec heheh oczywiscie tych okularach na nosie hehehe ;] aha jeszcze Barlow 3x jest do tego dolaczony i podobno wbrew pozorom niezle sobie radzi , czyli co bede mial w zasiegu tego teleskopu? mam nadzieje ze to bedzie lepszy wybor niz jakis 114 Eq Powerseeker albo FirstScope o mobilnosc niema problemu bo teleskop bedzie caly czas na parterze biore otwieram drzwi i wynosze go 10 metrow dalej do ogrodka a ogrodek mam dobry seeing takze u nas na niebie teraz mamy piekne czyste niebo szkoda ze niemam go w domu , albo na balkonie bede go uzywal troche blizej gwiazd heheh a balkon tez spory no jak to w domu jednorodzinnym ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.