Skocz do zawartości

Na co zwrócić uwagę przy kupnie canona 300D ?


Damian Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

jak to zwykle wszystko, co jest czymś używanym, czyli:

popatrz na obudowę, czy za bardzo nie porysowana, niepoobijana, czy pokrętła poprawnie chodzą,

czy lampa wstaje bez zacięć, czy sanki lampy za bardzo nie zjechane (bo to świadczy zazwyczaj, że aparat był mocno eksploatowany),

czy ma aparat ma oryginalne pudełko, papiery, gwarancje itp

porób parę fotek na różnych ustawieniach, najlepiej by było jakbyś mógł zobaczyć je na monitorze jakiegoś komputera, wtedy mógłbyś się nawet pobawić w darki i flaty, zobaczyć ile ma death i hot pixli, czy matryca bardzo zakurzona itp

ściągnij sobie manuala przeczytaj i naucz się jak obsługiwać aparat, żebyś czasu na to nie tracił przy oględzinach

można by jeszcze tak długo gadać.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno migawki w 300D wytrzymują kilkanaście tysięcy zdjęć, potem padają. Możecie to potwierdzić? Co do ilości wykonanych zdjęć to raczej tego nie sprawdzisz, no chyba, że w serwisie mają takie możliwości

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno migawki w 300D wytrzymują kilkanaście tysięcy zdjęć, potem padają. Możecie to potwierdzić? Co do ilości wykonanych zdjęć to raczej tego nie sprawdzisz, no chyba, że w serwisie mają takie możliwości

Ja zrobiłem około 80 000 i migawka nadal sprawna. :Boink:

Ale za to pół roku wymieniałem małe lusterko od AF ,zacięło się.

Po wymianie działa kolejne póltora roku bez zarzutu.

Myślę że trzeba kilka dni porobić fotki tym Canonem aby dowiedzieć się coś więcej.

Używany sprzęt to niestety loteria ,może działać jeszcze wiele lat a może zepsuć się po kilku godzinach, nawet jeśli sprzedający miał szczere chęci i nic nie wiedział o ukrytych wadach.

 

ps.

Zrób przynajmniej jedego darka przy ISO 1600 (30 sek) i flata np. na pochmurne niebo ,ścianę ale z rozogniskowaniem obiektywu ,zobaczysz czy nie ma jakiegoś syfu na matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nieźle :) Ale to przypadek że tak długo wytrzymał czy generalnie wytrzymują więcej niż te kilkanaście tysięcy?

 

Generalnie, niemal regułą jest, że po jakimś czasie pada lusterko pomocnicze do AF a konkretnie taki bolec je podtrzymujący.

Niestety, oryginalnie jest z plastiku i się b. szybko zużywa... Na szczęście w nieautoryzowanych serwisach Canona spokojnie to naprawiają za kilkadziesiąt zł wymieniając bolec na metalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A jak sprawa się ma np z 10D, który ponoć jest bardziej 'trwały' od 300D?? Czy nie ma ten aparat jakiś

 

Pytam, bowiem na allegro cena 10D jest bardzo mała ostatnio, przebiegi średnio po 7 - 12 tyś zdjęć (czyli na moje oko dość rzadko używane jako aparaty hobbystyczne do niedzielnego pstrykania rodziny przy kotlecie). Generalnie taki aparacik powinien jeszcze sporo wytrzymać.

 

No chyba, że jest jakiś problem z 10D, przez którego wypadałoby go raczej unikać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa się ma np z 10D, który ponoć jest bardziej 'trwały' od 300D?? Czy nie ma ten aparat jakiś

 

Pytam, bowiem na allegro cena 10D jest bardzo mała ostatnio, przebiegi średnio po 7 - 12 tyś zdjęć (czyli na moje oko dość rzadko używane jako aparaty hobbystyczne do niedzielnego pstrykania rodziny przy kotlecie). Generalnie taki aparacik powinien jeszcze sporo wytrzymać.

 

No chyba, że jest jakiś problem z 10D, przez którego wypadałoby go raczej unikać??

 

Jest jeden poważny mankament.

Nie da się wgrać Wasi. :D

co do ilości fotek to nie wierzyłbym za bardzo, może mieć zrobione 107-112 tys.

Tylko w serwisie można sprawdzić.

 

Nie pamiętam dokładnie ale chyba obiektywy serii EF-S nie podchodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No tak. Rynek cyfrówek jest wszak od bardzo niedawna. Tak gdzieś od millenium.

Poczekajmy z 5 lat to rynek wtórny będzie śmietniskiem niepewnego sprzętu. Zarówno kompaktów jak i PRO. Pozostaje tylko kupować zawsze najnowsze modele używane z przed 1-3 lat.

 

Ja bym raczej uważał na tych sprzedawców co na allegro handlują EOS-ami z wystaw (z opisem "refabrisch").

Cena niby promocyjna, a gościu opisuje że obudowy są poobijane ze względu na transport zbiorowy. Zazwyczaj to co "było w kupie" trochę może śmierdzieć. (taka metafora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.