Jump to content

Wielkie katastrofy w historii Ziemi


Lampka
 Share

Recommended Posts

Koło Toruńskie Polskiego Towarzystwa Geologicznego zaprasza na otwarte zebranie połączone z referatem pt. Wielkie katastrofy w historii Ziemi, który wygłosi doc. dr hab. Włodzimierz Mizerski z Państwowego Instytutu Geologicznego. Zebranie odbędzie się dnia 14 grudnia (czwartek) 2006 r. o godzinie 17.00 w sali 205 (I piętro) przy ulicy Gagarina 9 w Toruniu (nowy budynek WBiNoZ).

Podpisano: Zarząd Koła Toruńskiego PTG

 

Dotarło do mnie takiej treści ogłoszenie. Jako, że temat wydaje się być wielce z astronomią związany, może wśród Was zainteresowanie wzbudzić. Ja się na to prawdopodobnie wybiorę i zachęcam wszystkich miejscowych do tego samego.

Pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Guest saywiehu

Nooo Lampka- teraz to już kompletnie nie wiem co jak i kiedy :unsure:

Poniedziałek jest fajowy, ale tamat w czwartek - qrcze chyba jeszcze fajowszy. A za każdym razem to nie da rady...

Jeśli w czwartek ty i Tadeo wybieracie się na te "Katastrofy"- to pewno dołączę. Ech... dylematy :szczerbaty:

 

:Beer:

Link to comment
Share on other sites

Wiehu, od poniedziałku do czwartku tylko dwa dni do wypełnienia. A atrakcji w Toruniu dostatek. Ostatnio można było nawet zobaczyć paru członków rządu na wolności (a właściwie w objęciach stada babć w beretach).

A poważnie, to nie wiem do czego Cię zachęcać. Ten wykład o wielkich katastrofach, to będzie tylko wykład. A w poniedziałek będzie i :Beer: i :gitara: Dlatego zachęcam tu głównie miejscowych, bo w czwartek nie planuję jakiś piwnych posiedzeń, z braku czasu, przed i po wykładzie. Ale ogłoszenie wydało mi się warte zamieszczenia, zatem jak masz ochotę, wal śmiało.

Edited by Lampka
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze dodam, żeby nie było wątpliwości, że wykład odbędzie się w nowym budynku Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UMK. Budynek ten znajduje się na samym końcu miasteczka akademickiego na Bielanach i wygląda tak:

zdjecie.jpeg

Można dojechać do niego ulicą Gagarina i przed pętlą autobusową skręcić w prawo (jadąc od centrum). Potem jeszcze raz w prawo i budynek będzie już widoczny.

Tu jest plan dla spadochroniarzy:

WBiNoZ.jpg

PS. Jakby co, będę tam jechał swoim samochodem z okolic Starego Miasta. Chętni mogą się zabrać.

Edited by Lampka
Link to comment
Share on other sites

Informuję, że gdyby ktoś miał ochotę dołączyć i chciałby się ze mną skontaktować, to niech lepiej SMS-a posyła niż dzwoni. Coś mi ostatnio telefon wariuje, dowiaduję się, że ktoś do mnie dzwonił, a ten ani nie pisnął, ani nie zadryndał.

Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia jutro.

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Z przykrością informuję, że zapowiadany w tym wątku wykład nie odbędzie się.

Dowiedziałem się o tym przed minutą i to zupełnie przypadkiem. Ponoć przełożony jest na styczeń.

Wszystkich wprowadzonych w błąd przepraszam. Nie miałem kontaktu z organizatorami i prawdopodobnie sam bym pojechał na wykład w pełnej nieświadomości jego odwołania.

Pozdrawiam

Piotr

Edited by Lampka
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Właśnie otrzymałem informację od jednego z organizatorów wykładu, że nowy termin jeszcze nie jest ustalony. Jak tylko będę wiedział o dacie wykładu, dam znać. Będę też otrzymywał na bieżąco informacje o następnych wykładach organizowanych przez Koło Toruńskie Polskiego Towarzystwa Geologicznego. Co prawda dotyczą one zwykle problematyki geologicznej, ale czasem ocierają się o astronomię.

Pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Mam informację, że przełożony wykład odbędzie się 25. stycznia. Jak piszą organizatorzy, jest to na razie informacja wstępna, która będzie jeszcze potwierdzona. Pozostaję w kontakcie z organizatorami i jak będę miał ostateczne potwierdzenie terminu, niezwłocznie wrzucę je do tego tematu.

Edited by Lampka
Link to comment
Share on other sites

Właśnie otrzymałem potwierdzenie terminu wykładu.

Daję więc jeszcze raz szczegółowe informacje z ogłoszenia.

 

Koło Toruńskie Polskiego Towarzystwa Geologicznego oraz Instytut Geografii UMK zapraszają na otwarte zebranie połączone z referatem

pt. „Wielkie katastrofy w historii Ziemi

który wygłosi doc. dr hab. Włodzimierz MIZERSKI

z Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie.

Zebranie odbędzie się dnia 25 stycznia (czwartek) 2007 r. o godzinie 17.00, w sali 104 im. R. Galona przy ulicy Gagarina 9 w Toruniu (nowy budynek WBiNoZ)

 

Zarząd Koła Toruńskiego PTG

Dyrektor IG UMK

 

W imieniu organizatorów przekazuję informacje i pozdrawiam

Piotr

 

PS. Zwracam uwagę, że zmieniła się w stosunku do poprzedniego terminu sala wykładu. Namiary na budynek takie same, jak w poście #6 tego tematu. Jak będą chętni "zamiejscowi" mogę dać mapkę z dojazdem (np. od strony Bydgoszczy, Inowrocławia :Beer: )

Edited by Lampka
Link to comment
Share on other sites

To już chyba jakieś fatum. :angry:

Właśnie dostałem list od organizatorów następującej treści:

"Niestety z powodu choroby prelegenta, zaplanowany na dziś odczyt doc. W.

Mizerskiego się nie odbędzie. Prosimy o poinformowanie innych osób

zainteresowanych tym odczytem.

Przepraszamy za niepotrzebne zamieszanie."

 

A więc po raz drugi informuję o ODWOŁANIU ODCZYTU.

Edited by Lampka
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Do trzech razy sztuka. Mam nadzieję, że tym razem sprawdzi się to powiedzenie i wykład w końcu dojdzie do skutku. Właśnie dostałem informację, że wykład odbędzie się dnia 1 marca (czwartek) 2007 r. o godzinie 17.00 w sali 201 przy ulicy Gagarina 9 w Toruniu (nowy budynek WBiNoZ). To tyle od organizatorów.

Szkoda tylko, że jest to w tym samym czasie, co wykład profesora Wolszczana. :( Trudny wybór, ale coś trzeba postanowić.

Zapraszam gorąco w imieniu organizatorów.

Pozdrawiam

Piotr

PS. Dodaję jeszcze najnowsze ogłoszenie w formie pliku pdf.

PTG_1_marca.pdf

Edited by Lampka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.