Skocz do zawartości

Wysyp lidloskopów


Lampka

Rekomendowane odpowiedzi

Aż mi głupio znowu o teleskopach z Lidla pisać. Pomyślicie, że dostaję od nich jakąś kasę. :szczerbaty:

Ale co mi tam.

Tym razem przywalili ostro. Co prawda znowu nie będzie SBIG-a, ale będą za to Skyluxy po 399 zł http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.2...kop_refrakcyjny

i ETX-70 AT po 999 zł http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.2...ter_teleskopowy

Ten ostatni pod wdzięczną nazwą "Komputer teleskopowy" i do tego ze zdjęciem Skyluxa, ale to bez wątpienia ETX-70 AT, taki jakiego kupiłem w czeskim Lidlu.

To wszystko w poniedziałek 18 grudnia.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ETX rzuciło też do Czech. Z informacją o 5 latach gwarancji, czego nie widać w polskim Lidlu. No i tańszy jest niż w Polsce o około 250-300 zł.

http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c.o.2...tacovy_teleskop

Zresztą Skylux też u nich tańszy i to ponad 100 zł.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ETX rzuciło też do Czech. Z informacją o 5 latach gwarancji, czego nie widać w polskim Lidlu. No i tańszy jest niż w Polsce o około 250-300 zł.

http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c.o.2...tacovy_teleskop

Zresztą Skylux też u nich tańszy i to ponad 100 zł.

 

 

Warto sie w ogole tym Skyluxem zainteresowac? Wlasnie szukam prezentu dla nastolatka celem odkrycia w nim zylki astronoma. CHodzi jednak o to zeby sie nie zrazil od razu, jak mu sie lidloskop w rekach rozsypie.

 

Zanim to zobaczylem juz mialem zaklepany zakup Sky-Watchera SK1309EQ2. Roznica w cenie raptem 250zl ale na zdjeciu ten Skylux wyglada zachecajaco.

 

No zabilem sobie cwieka dwa tygodnie przed prezentobraniem <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok, dwa lata temu to był przebój. Moim zdaniem nadal warto. Ale zdania są teraz na pewno bardziej podzielone. Jak zapytasz, czy warto kupić ten refraktorek na przyzwoitym, jak za te pieniądze montażu, pewnie usłyszysz dozbieraj do Synty na dobsonie.

Jeśli komuś nie przeszkasza specjalnie aberracja chromatyczna, da się przez SkyLuxa dosyć dużo jak na początek zobaczyć. Są tacy, co nawet fotki Słońca, Księzyca i planet robili. I najgorsze te fotki nie były.

Moim zdaniem warto. Nie rozsypuje się toto w rękach, coś tam widać i do tego cenowo jest bezkonkurencyjne. A jak się znudzi, można wykorzystać rurkę do guidowania, a montaż podrasować, ułożyskować i jeszcze mieć z niego sporo radości. Tym bardziej, że jest na dosyć solidnych stalowych nogach.

No i dosyć łatwo go sprzedać nie tracąc na wartości.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok, dwa lata temu to był przebój. Moim zdaniem nadal warto. Ale zdania są teraz na pewno bardziej podzielone. Jak zapytasz, czy warto kupić ten refraktorek na przyzwoitym, jak za te pieniądze montażu, pewnie usłyszysz dozbieraj do Synty na dobsonie.

Jeśli komuś nie przeszkasza specjalnie aberracja chromatyczna, da się przez SkyLuxa dosyć dużo jak na początek zobaczyć. Są tacy, co nawet fotki Słońca, Księzyca i planet robili. I najgorsze te fotki nie były.

Moim zdaniem warto. Nie rozsypuje się toto w rękach, coś tam widać i do tego cenowo jest bezkonkurencyjne. A jak się znudzi, można wykorzystać rurkę do guidowania, a montaż podrasować, ułożyskować i jeszcze mieć z niego sporo radości. Tym bardziej, że jest na dosyć solidnych stalowych nogach.

No i dosyć łatwo go sprzedać nie tracąc na wartości.

 

 

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i ETX-70 AT po 999 zł http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.2...ter_teleskopowy

Ten ostatni pod wdzięczną nazwą "Komputer teleskopowy" i do tego ze zdjęciem Skyluxa, ale to bez wątpienia ETX-70 AT, taki jakiego kupiłem w czeskim Lidlu.

To wszystko w poniedziałek 18 grudnia.

Pozdrawiam

Piotr

 

 

To ja, jeśli mogę zapytam o jakość tego LIDL-ETX'a. Jakie daje obrazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj opis tego maleństwa na stronie Michała Kałużnego:

http://www.astrofotografia.pl/etx/

Lepiej bym tego nie napisał.

Pozdrawiam

Piotr

PS. Dodam jeszcze, że w zestawie sprzedawanym w Lidlu są trzy okulary i trochę zmodyfikowany statyw. Maszynka jest dosyć delikatna i trzeba uważać, żeby nie zepsuć mechaniki zbyt silnym dokręcaniem, wieszaniem się na tubusie itp. :szczerbaty: Poza tym, jako światłosilny refraktor, na sporą aberację chromatyczną. Najlepiej nadaje się na wypady za miasto pod ciemne niebo. W mieście przeszkadza jasne tło. Ze wzdlędu na ogniskową nie nadaje się za bardzo do planet, ale i tu można czasem zawalczyć. Tu masz zdjęcie Wenus, jakie zrobiłem kiedyś przez to maleństwo:

http://www.astrovision.pl/index.php?id=fot...ria=3&str=1

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę już zakładał następnego wątku. Chcę Wam tylko donieść, że mój ulubiony diler teleskopów szykuje kolejne uderzenie. :ha:

Tym razem trudniej było zgadnąć, co to będzie. Według opisu "...90 mm Cassegrain Telescope...":

http://www.lidl.ie/ie/home_ni.nsf/pages/c....egrainTelescope

W Północnej Irlandii w cenie 100 Funtów. Ale na zdjęciu widać coś zupełnie innego. Jakby bardziej Luneta – Meade – REDTIAL 25 – 75 x 90 http://market.fotoclassic.pl/sklep/product...products_id=387

Teorię zdaje się potwierdzać szwedzki Lidl:

http://www.lidl.se/se/home.nsf/pages/c.o.20061221.p.Kikare

Do tego jeszcze w spisie jakiś digitalkameraadapter. Może da się przez to nawet zdjęcia robić?

Jakby kosztowała tyle co w UK, to może warto się zastanowić? Tym bardziej, że to już 90 mm szkła. Ciekawe czy dotrze do Polski?

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledź Lampka co i jak z tymi lidlowskimi telepami :) Ta 90-tka rzeczywiście może być fajną zabawką, w sumie bardzo by mi się przydała.

 

W sumie szkoda, że to Lidl a nie Biedronka- do Biedronki zawsze blisko ;)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledź Lampka co i jak z tymi lidlowskimi telepami :) Ta 90-tka rzeczywiście może być fajną zabawką, w sumie bardzo by mi się przydała.

 

W sumie szkoda, że to Lidl a nie Biedronka- do Biedronki zawsze blisko ;)

 

:Beer:

W Biedronce to by Hubble od razu rzucili, żeby pracownice miały co nosić. :ha:

 

A teraz na poważnie. Śledzę tego Lidla, bo to w sumie niezła alternatywa dla "zamożnych inaczej". Sam ostatnio, po remontach mieszkania, groszem nie śmierdzę. W Lidlu są sprzęty markowe, co prawda z bardzo dolnej półki, ale jednak Meade. Tyle już było dyskusji i kontrowersji na temat SkyLuxów i lornetek Meade/Bresser z Lidla, że nie ma co dyskutować o jakości tego sprzętu. Ja sam miałem przygody z ETX-em. Ale mimo wszystko jest to jedyna sieć dyskontów, w których bywa sprzęt optyczny dostępny w prawie każdym mieście i miasteczku. Myślę, że pod tym względem Lidl jest trochę prekursorem. Bo przecież specjaliści od marketingu innych sieci też na to wpadną, że boom konsumpcyjny to nie tylko nowe komórki, aparaty cyfrowe i telewizory. W Media Markcie już to zrozumieli i sprzedają sprzęt Bressera, w tym SkyLuxy.

Oczywiście nie jest to szczyt marzeń i możliwości nawet dla młodego miłośnika. Ale znacznie lepiej kupić takie coś niż zabawki typu superteleskop z pow. 625x z Allegro.

Pozdrawiam Lidlofili

Piotr

PS. W najbliższy poniedziałek w Lidlach ręczny mikroskop za ponad 3 dychy :szczerbaty:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wątku teleskopów z Lidla.....spóżcie co zaoferował mój lokalny Lidl w Londynie......nie mówię że jest to dobre , czy też złe......informuję tylko że jest:

 

kliknijcie na linkhttp://www.lidl.co.uk/uk/home.nsf/pages/c....r_Telescope.ar1

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz lepiej co to za sprzęt bo link wchodzi lecz tam gdzie powinien byc teleskop pisze ,,Enter postcode

Please enter your full postcode with the blank''

 

 

sorki...zapomniałem......w miejscu sort code wpisz......SW16

 

ale ogólnie to:

Bresser refractor.

70mm

ogniskowa 700mm

powiększenia 35-175

okulary 20,12,4mm

software<nie pisze jakie>

mapa księżyca,kompas astronomiczny<cokolwiek to oznacza>

5 lat gwarancji

cena jak na polskie to 275 zł....

Edytowane przez sston
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam mozliwosc kupienia skyluxa za 400zl. Bylby to pierwszy moj telep.

Warto kupic czy dolozyc i wybrac cos innego ??

 

Witam... :Salut:

 

ten temat był juz poruszany na forum bardzo wiele razy.

 

ja dzis go sobie kupilem :banan: spełnilem marzenie... dokupje niedlugo LV 4mm z Vixena tylko mysle czy w DO czy moze gdzie indziej...?? moze ktos wie

ja wiem, ze cena to okolo 400 PLN.

 

pozdrawiam forumowiczów :Beer:

 

B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego LV 4 mm może tak Barlowa 3x?

:szczerbaty::rolleyes:

 

Ciastek- gratuluję zakupu, bo na sam początek Skylux potrafi dostarczyć radochy, ale proszę poczytaj i przemyśl co do tego okularu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego LV 4 mm może tak Barlowa 3x?

:szczerbaty::rolleyes:

 

Ciastek- gratuluję zakupu, bo na sam początek Skylux potrafi dostarczyć radochy, ale proszę poczytaj i przemyśl co do tego okularu!

 

 

dzieki saywiehu :rolleyes:

 

czyśbyś coś sugerował w związku z tym okularkiem... poczytam sobie nim, wiem ze ma dobra odleglosc soczewki od oka, ja mam okularki wiec bylby komfortowy LER dla mnie.

 

a z tym barlowem pomyśle, nie wiem jakie narazie sa i jakie sa dobre za wmiare rozsadna cene, musze poczytac, bo troche w plecy jestem :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, i w sumie mam nadzieję, że Saywiehu z tym Barlowem żartował ;)

 

LV i pochodne (Hyperion, Stratus, LVW) mają wbudowanego Barlowa w tulejkę 1.25", więc używanie kolejnych nie jest wskazane.

 

Jeżeli potrzeba, mogę zapodać fotkie :Salut:

 

Pozdrawiam. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło qrcze, ja żartowałem!!!!!!!

 

Sugeruję okular o dłuższej ogniskowej, bo planet teraz mało, a do nich głównie i do Księżyca taki okular zastosujesz. Nie podniecaj się powiększeniami, bo to nie ma sensu! W większości przypadków przy takich powiększeniach rzędu 2,5 d obrazy nie będą czytelne!

Weź raczej coś sensownego koło 7 mm, a moze nawet szerokokątnego 9-10 mm. LV ma małe pole. Bardzo ładnie ze Skyluxem współpracują UWA Sky Watchera z Fotoclassica. Może zamiast jednego LV wziąć UWA 15 i 9 mm? Mają mniejszy ER- w granicach 10 mm, ale za to dużo większe pole- możesz się pobawić w "odkrywcę" sporej ilości eMek :)

 

BARLOWA NIE KUPUJ !!!

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem, ze Skylux "wydoli" powiekszenie do 100x. Potem zaczyna sie degradacja obrazu.

LV4 do Skyluxa to moim zdaniem za duzo.

 

Moze LV6 albo LV7?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Wam za pomoc :Salut::Beer:

 

mysle wlanie ze te 4mm to zeczywiscie bedzie duze powiększenie, a głównie na DS-y sie nastawiam,

ładnie z mojego podwórka widać ORIONA i przepieknie M42... bedzie sie czym zachwycac

 

pomysle o tych szerokich okularach, pewnie cos wybior, lecz dopiero po nowym roku...

 

pozdro :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.