Skocz do zawartości

Co rejestruje webcam


zayzik

Rekomendowane odpowiedzi

Fitr był używany z Intesem. Megrez ma za małą aperturkę do zabawy z Marsem. Profesjonalne ccd oprócz funkcji związanych z ekspozycją ma chyba znacznie większą matrycę-o wiekszej ilości pikseli i rozmiarach. Element ccd w webcamie jest naprawdę filigranowy. Aż dziw bierze, ze można osiągnąć niezłe efekty!.

Nie bez powodu najsłabsze astro-ccd mają ceny od 1000USD w górę.

W zasadzie moja vesta przerobiona na długie ekspozycje i tak się nie sprawdzi do końca na DS.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCD to CCD i tyle a różnice leżą w jego rozmiarze, dodatkach jak chłodzenie czy próżniowa obudowa oraz w sofcie i elektronice sterującej 8)

Zobacz na stronkę naszego kolegi Grzeli pod:

 

http://home.swipnet.se/astro-gregor/pl/

 

a zobaczysz że Webem tez można z naturalnym skandynawskich chłodzeniem robić fajne DS, podstawa do tego to dobry montaż a nie super wielkie i drogie CCD, popełniasz ten błąd co wiekszość mysląć że gdybyś miał takie wielkie jak klisza CCD to waliłbyś takie foty jak R.Gendler ale nic z tego kolego bez solidnego montażu do astrofoto :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uścislić czym różni się ccd amatorskie (webcam) od ccd profesjonalnego proponuje wszystkim zapoznać się z artykułem w nr 2/2002 "Uranii". Upraszczając sprawę w odróżnieniu od webcama profesjonalne ccd różni się:

-bardzo niskim szumem

-uzyskiwaniem na wyjściu obrazu o większych rozmiarach

-dodatkowymi układami jak np. chłodzenie układu i oczywiście parametrami ekspozycji.

Poziom szumu jest kluczowy. Jednocześnie doczytałem się to o co kiedyś pytał Krokodyl-jak to jest że dodawanie w webcamie (lub cyfrówie) klatek przy DS ujawnia nowe szczegóły. Tajemnica tkwi w nakładaniu się zdjęć i "samoredukowaniu" się "fałszywych" pikseli tła. Tzn im więcej klatek zostanie zestacowanych tym obraz np. gwiazdy jest w mniejszym stopniu pozbawiony towarzyszącego szumu. Artykuł jest bardzo dobry, to tylko ougólniony zarys.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mamy chmurki, ale jak tylko będzie okazja to powalczymy.

Na razie w galerii jest moje zaćmienie i to w zasadzie wszystko co mam na dziś do pokazania(Newton 150/900 czyli U8 , telekonwenter 2x , Praktica BX20 , filtr Bader od Janusza 10x10 cm , czasy naświetlania od 2s do 1/8 s aż dziwne że nie poruszone na tym montażu U)

Powiedz co sądzisz o tym?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=15801897

ile warto za to dać ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.