Skocz do zawartości

Śledzenie ISS


Krzysiek_G

Rekomendowane odpowiedzi

Ale piekne zdjecie!Kolory takie jak powinny byc.Prom,to chyba,to jasne, po prawej??

 

Szacunek!

 

Teraz pytanie czy to białe to prom.

Jest też inny kłopot, albo dobrze naświetlona ISS a STS przepalony albo dobrze STS a ISS niedoświetlona, trzeba szukać złotego środka :unsure:

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też pokaże coś od siebie. Na pewno nie takie dobre jak Wasze, ale od czegoś trzeba zacząć:

 

Zrobione lornetką 20x50 plus filmik na czterokrotnym zoomie optycznym. Oczywiście ostrość beznadziejna :D . Pierwsze dwie fotki zrobione w odstępie 20 s od dwóch ostatnich. Zastanawiam się tylko czy te kształty to rzeczywiście zarysy stacji czy po prostu jakaś plama bez ładu i składu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten ksztalt cos przypomina?

Resize 400% nagranie w ognisku 3600mm.

 

STS117C.jpg

 

Dzis pol dnia gapilem sie na rozne fotki i nie ma watpliwosci ze u Hamala pieknie widac prom z otwartym lukiem,stad ta przerwa,a dalej ogonek!

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Hanysiak mnie uprzedził :)

 

Biały trójkąt na lewo to pionowy statecznik, klapy otwarte do cumowania, kabina nosem skierowana w prawo w stronę jasnego obiektu (panel)

Klatka 200% oraz nastawione RGB w registax-ie

STS_117.jpg

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten ksztalt cos przypomina?

Resize 400% nagranie w ognisku 3600mm.

 

STS117C.jpg

 

Dzis pol dnia gapilem sie na rozne fotki i nie ma watpliwosci ze u Hamala pieknie widac prom z otwartym lukiem,stad ta przerwa,a dalej ogonek!

 

 

 

Jak dla mnie to wahadłowiec zwrócony dziobem w lewo...

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to naprawde jest wahadlowiec zwrocony dzubkiem w lewo.Tylko moglby byc wyrazniejszy..;(

 

Nie grymaś, zobacz jak mało w sieci takich fotek, a w tej skali seeing już gra ważną rolę. Na samotnego 117 mamy jeszcze szansę po odłączeniu, aby tylko pogoda dopisała :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie przed minutą gapilem się przez MTO11CA (56X) na ISS i widziałem złocistą plame swiatła o nieregularnym kształcie, a przy niej z lewej strony małe światełko(obraz odwrócony) Chyba sprobuję za póltorej godziny zdjąć ją fotograficznie metodą Hamala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie przed minutą gapilem się przez MTO11CA (56X) na ISS i widziałem złocistą plame swiatła o nieregularnym kształcie, a przy niej z lewej strony małe światełko(obraz odwrócony) Chyba sprobuję za póltorej godziny zdjąć ją fotograficznie metodą Hamala.

 

Ja także obserwowałem ten przelot okiem nieuzbrojonym i lornetą 20x80. Widziałem kształty (dwa prostokąty) zapewne panele słoneczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem Saturna i nagle zobaczyłem lecącą kropkę z zachodu na wschód.Przyjrzałem się w lornetce,a tam dwie kropy,jedna mniejsza,a druga większa.Między nimi zdawało mi się widzieć dwie poprzeczki które je łączyły.Nawet nie wiedziałem o tym przelocie dziś,ale Lemarc wyżej to potwierdził.Zresztą i tak obstawiałem,że to ISS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne są odległości od obserwatora czyli nas do ISS.. np. podczas pierwszego przelotu o 21:20 najbliższa odległość miałem 393 km a następny przelot (na który czekam :D ) odległość ta wyniesie 436 km ...

 

U mnie niestety ISS nie przelatuje w zenicie :( W zenicie bywa u osób mieszkających/obserwujących z szerokości 51.7903° N i mniejszych ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde pogubiłem się.O której będzie ten przelot zaraz ?

 

Dane dla Częstochowy

http://www.heavens-above.com/PassSummary.a...=257&tz=CET

 

data.11 Jun jasn.-0.8mag pocz.22:52:19 wys.10° W max.22:55:04 wys.77° NW kon.22:57:58 wys.11° E

http://www.heavens-above.com/PassDetails.a...8.9902235508105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno: OSTATNI PRZELOT BYŁ REWELECAJNY - zwłaszcza że posłużyłem się moją Syntą...

 

To było tak: włożyłem do wyciągu okular TS WA 32mm, gdyż Wolek powiedział mi że przy tym powiększeniu dosknale widać panele stacji... I NIE ZAWIODŁEM SIĘ!!! Baterie słoneczne po prostu powodowały u mnie paplitacje serca, jeszcze troche cała kacja skończyłaby się reanimacją prowadzoną przez rodziców :D !

 

Nesamowite... a jak zapiernicza.... :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.