Skocz do zawartości

Ale to już było.. (okulary :P)


zysix

Rekomendowane odpowiedzi

No bo tak to jest że ja sie coś pytam czy dobre, dostaje 100 innych propozycji i człowiek nie wie co zrobic z tymi odpowiedzi bo zawsze sie to kończy kupieniem lepszego okularu. Na poczatku chcialem sie spytac o SWAN'a 33mm i to jego chcialem kupic... potem sie zdecydowałem na TSWA 33mm potem powiedzieliscie że niewarto kupowac okularów pośrednich więc sam już nie mam pojęcia co robic i tyle :P

 

i nie, nie zmieniam okularów tylko nie widziałem co dodatkowo wziac jak juz robie zamówienie to warto zamówic całosc razem prawda?:-)

 

i jeszcze jedno, synta to bedzie mój drugi teleskop nie pierwszy coś tam już obserwowałem;)

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tak to jest że ja sie coś pytam czy dobre, dostaje 100 innych propozycji i człowiek nie wie co zrobic z tymi odpowiedzi bo zawsze sie to kończy kupieniem lepszego okularu. Na poczatku chcialem sie spytac o SWAN'a 33mm i to jego chcialem kupic... potem sie zdecydowałem na TSWA 33mm potem powiedzieliscie że niewarto kupowac okularów pośrednich więc sam już nie mam pojęcia co robic i tyle :P

 

Okulary Erfle z f~30mm nie sa posrednimi. Sa raczej docelowymi jesli nie planujesz Naglera 31mm.

Natomiast duzo czesciej bedziesz korzystac z 22mm i dlatego Ci go polecam(y).

 

i nie, nie zmieniam okularów tylko nie widziałem co dodatkowo wziac jak juz robie zamówienie to warto zamówic całosc razem prawda?:-)

 

i jeszcze jedno, synta to bedzie mój drugi teleskop nie pierwszy coś tam już obserwowałem;)

 

Domyslam, sie ze nie pierwszy :)

Niby warto zamowic od razu, ale zbyt czesto jest to za duzy wydatek na raz. Jak sam widzisz :)

Chociaz jesli chciales wydac dodatkowo 500 PLN, to ja bym sie nie wahal dodac ok. 300 PLN na LVW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli, że co?... dobieramy Tobie okularki do nieistniejącego jeszcze teleskopu?, ale z drugiej strony temat okularów jest zawsze aktualny, i to co tutaj napiszemy może pomóc w wyborze wielu zainteresowanym osobom.

 

Hansie, na temat tej listy- czy mogę zadać Ci wybitnie niedyskretne pytanie - czy miałeś sposobność patrzeć przez wszystkie wymienione okulary, jeśli tak to czy były pakowane do tego samego wyciągu? czy testowane w sprzęcie różnej jasności

Szanuje Twoje osobiste zdanie na temat poszczególnych okularów, przy kilku pozycjach zabolało mnie jednak serce, ale nie będę polemizował ponieważ moje doświadczenia w tej materii są bardzo ubogie i przy ocenie okularu bazuje przede wszystkim na sprawdzonych renomowanych testach jakie czytam

 

Brakuje mi troszke w tym zestawieniu pewnych podziałów, bo wychodzi na to że te okulary oceniłeś pod względem przydatności do wszystkiego, a przecież są szerokokątne konstrukcje które przez swoją transmisje światła świetnie wypadają przy mgławicach, inne z kolei znakomicie punktują gwiazdki i są znakomite do różnego typu gromad, przydałoby się to jakoś usystematyzować

 

Reasumując, trochę kontrowersyjna jednak jest ta lista, w czasie gorączki przedświątecznej wrzucanie jej na forum to stąpanie po kruchym lodzie :D

 

salut

Edytowane przez Moralez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli, że co?... dobieramy Tobie okularki do nieistniejącego jeszcze teleskopu?, ale z drugiej strony temat okularów jest zawsze aktualny, i to co tutaj napiszemy może pomóc w wyborze wielu zainteresowanym osobom.

 

NIE! Chce je zamówic odrazu z syntą! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale ja nie ten no :ha::szczerbaty: jeśli bym dluzej zwlekał to chyba bym go nigdy nie kupił ! Kwestia pozostaje dalej otwarta bo mam jeszcze 500zł i chce jakiś okular w dalszym ciągu tylko jaki... jak narazie uważam erfle za docelowe jeśli to coś pomoże... co ja poradze?

 

bez linczowania prosze ;)

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce jakiś okular w dalszym ciągu tylko jaki...

 

uwaga dla osoby czytającej!

 

w tym miejscu przejdź do strony pierwszej i do pierwszego postu i ... lecimy z wątkiem od nowa :mr.green:

 

Napisaliśmy tutaj 4 strony informacji a Ty jesteś ciągle w punkcie wyjścia?

Edytowane przez Moralez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwint, widze widze! Skoro tak! Bardzo pomysłowe musze przyznac :notworthy::szczerbaty::D

w lutym dokupie 13 a pod koniec kwietnia jak dobrze pojdzie jakiś planetarny ;)

 

ps. najgorsze jest to ze 3 takie bedą kosztowac jak moje dwa teleskopy :P

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.