Skocz do zawartości

największy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

W Żywcu trwają przygotowania do budowy największego teleskopu zwierciadlanego, o średnicy zwierciadła 66 cm (26"). Teleskop ten zostanie umieszczony w 5 metrowej kopule (prod."Uniwersał") we Fromborku.]

tak można przeczytać na stronie U

Januszu patrz i sie ucz :wink: :mrgreen: :mrgreen:

frombork_karkas.jpg

ps tylko bez obrazy :wink:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucze się uczę i nie wziałem tego zlecenia świadomie bo zdaję sobie sprawę że w ciągu roku nie wywiązałbym się z niego i byłby niemały smród bo instytucja zamawiająca jest zacna i poważna i mam dla niej należyty szacunek, dlatego odmówiłem w tym terminie realizacji 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek jak żywy , ciekawe czy pamięta jak pytałem GO przez talefon dlaczego w U-13 nie mogę zobaczyć żadnej galaktyki w LEO . ??

Powiedział mi że trzeba mieć duże doświadczenie żeby te galaktyki zobaczyć . Zdażyło mi się potem nabyć okazyjnie normalny teleskop i patrzę : są i to aż trzy w kupie !!! .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa jest prosta-lustra nie będzie. Pan Jacek zamiast lustra (widać na fotce) będzie tłumaczył jak wygląda deep space przez ten rewelacyjny sprzęt :wink:

Żadnej komy, żadnego astygmatyzmu, żadnch niedorobek, sam miód.

Może zainwestować w taki szkielet (mam duże lustro w przedpokoju-wejdzie spoko).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja na obiecaną zamianę montażu czekam już trzeci rok i nic. Co do tego Yukona to szkoda słów. Takie rzeczy jak usuwanie logo producenta i zastępowanie je swoim działy sie w Polsce na początku lat 90 widać bracia U nie zauważyli, że przez 10 lat coś się w Polsce i na świecie zmieniło. Ciekaw czy odważyli by się zrobic coś podobnego z Zeissem lub Takahashi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem Twoje rozgoryczenie Gregory ale te pisma fachowe często żyja z reklamy, którą umieszcza u nich także Uniwersał. Jedyną prawdziwą wolność wypowiedzi mozna znaleźć w internecie. Na szczęście coraz mniej ludzi czyta prasę fachową, a coraz więcej poszukuje informacji w internecie. Witaj Gregory w klubie nabitych w butelke Żywca. Może Ci lżej będzie, że nie jesteś jedyny na tym świecie. Lustro w moim U-12 zgniło po 2 latach, a sprzęt przechowuję w cieplarnianych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Gregory czy powineneś się cieszyć jeśli za yukona dałeś ok 2000 zł. Ceny tego modelu w Delta Optics i Astrokraku wahają się w granicach 990 zł. Chyba że mówimy i innym modelu ale nie sądzę.

Patrząc przez "U" Zayzika myślałem że jast jakaś szansa dla firmy Uniwersał jak choćby najlepszego producenta teleskopów dla zaawansowanych miłośników ATM`u. Ale oni na własne życzenie dają sobie po gębie. Masz teraz Jukon Uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.