Skocz do zawartości

światłosiła


adrianeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Wnioski:

konkretny okular da jasniejszy lub ciemniejszy obraz w zależności od światłosiły teleskopu z jakim pracuje.

ciemny teleskop (o małej światłosile) z dłuższym okularem, może dać tak samo jasny obraz, co jasny teleskop (o dużej światłosile) z krótkim okularem.

 

to jest na celesti o tu: http://www.skyscope.pl/celestia/index.php/Źrenica_wyjściowa

Moim zdaniem, w ziazku z powyzszym, troche nieladnie miec do kogos pretensje o laczenie jasnosci i swiatlosily.

Moje trzy grosze do tematu: caly topic rozchodzi sie glownie o zrozumienie pojecia swiatlosily i rozdzielenie jej od tych najbardziej podstawowych parametrow opisujacych teleskopy. Jakos nie zwyklo sie pisac np. Synta 200,f6, albo w ogole Synta f6. Byloby to zreszta bez sensu bo f6 to zarowno 200/1200 jak i 100/600, a chyba nikt mi nie powie, ze maja chocby podobne "osiagi" ;)

 

PS:Swoja droga niektorzy okreslaja tez swiatlosilne teleskopy jako "szybkie" :rolleyes:;)

ogolnie pomieszanie z poplataniem, szkoda ze sie temat juz wyczerpuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...

 

Nie rozumiem jednej rzeczy, czemu tu wszyscy nie biorą pod uwagę powiększenia...

 

Żeby móc tak naprawdę to sprawdzić, trzeba dobrać teleskopy o takich samych średnicach D, różnych ogniskowych,a co za tym idzie różnych f/ , i co najważniejsze, takim samym powiększeniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...

 

Nie rozumiem jednej rzeczy, czemu tu wszyscy nie biorą pod uwagę powiększenia...

 

Żeby móc tak naprawdę to sprawdzić, trzeba dobrać teleskopy o takich samych średnicach D, różnych ogniskowych,a co za tym idzie różnych f/ , i co najważniejsze, takim samym powiększeniu!

 

Ale co sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto by bardziej chciał do DS synte 8"z LVW22 niż mewlona 210 f/11.6 z pentaxem 40mm?

 

prosze odpowiadać, chce sobie wyrobić opinie na temat odpowiadających ;)

Ja to bym chciał takiego szybkiego Newtona, tak z F1, bo mój F4.3 jest za wolny - nawet z Pentaxem.

Tylko nie wiem, co zrobić ze 100% obstrukcją LW :szczerbaty: .

Czy nie byłby zbyt jasny? Czy koma nie byłaby zbyt ogromna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto by bardziej chciał do DS synte 8"z LVW22 niż mewlona 210 f/11.6 z pentaxem 40mm?

 

prosze odpowiadać, chce sobie wyrobić opinie na temat odpowiadających ;)

 

Jak zapodajesz dwa takie zestawienia, to raczej odpowiadajacy wyrobiają sobie opinie o Tobie :mr.green:

 

dlaczego nie tak:

Meade LB 16'' + Nagler31..........mewlon 210+ Pentax 40mm

Edytowane przez Moralez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.