Skocz do zawartości

Wieczorno- poranna piękność.... McNaught !


Gość kaluzny_m

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne oj piękne te dzisiejsze komety.

Co prawda nie ma u mnie ptic ( fociłem dziś koło Balic a tam na takie polują :D ) ale też się pochwalę.

 

CRW_2405small.jpg

 

A większa wersja tu:

http://galeria.astro-forum.org/details.php?image_id=1418

 

Moge śmiało powiedzieć że to najpiękniejsza i najjaśniejsza kometa jaką w zyciu widziałem. :helo::notworthy:

A swoją przygodę z astronomią zaczynałem właśnie od komety - Halleya.

Pogoda zrobiła mi dziś na wyjeździe służbowym do Krakowa miłą niespodziankę ,a wiedziony jakimś instynktem zabrałem ze sobą Canona , Sigmę Apo , statyw i ....

kamerę więc jak tylko zgram na dysk film to postaram się coś tu pokazać.

 

Pierwsze fotki jak tylko ją ujrzałem wykonywałem na ISO 200 i 1/30 sekundy i..... było ją widać.

Śmiało mógłbym jej dać - 3 do -3.5 mag.

Mam tylko nadzieję że jutro będzie też pogodnie.

Na koniec jeszcze ostatnia fotka wieczoru gdy już chowała się za chmurami.

 

CRW_2417.jpg

 

ps.

Tatry widać było jak na dłoni ale o tym w innym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no Dareczku wymiotłeś...

... śnieg w Tatrach?? :D

przepiękne!!

 

noo ale teraz musimy kciuki trzymać.. za Michała

bo jest wielka szansa na nominację na APOD'zie ! : http://bb.nightskylive.net/asterisk/viewtopic.php?t=9491

i wielka prośba do Was o wsparcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaczynałem od komety, ale... Kohoutka ;)

Mały wtedy całkiem byłem, a ona miała być (tytuły w sylu "Kometa stulecia") baaardzo jasna, no ale - nie była. Z zaciekawieniem szukałem informacji, czemu tak się stało. A później już czytalem wszystko, co o astro się dało. Ale tak obserwacyjnie- to 2 lata dopiero, z tego rok z telepiorem :)

 

Darku- świetny klimat na pierwszej focie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia niesamowite a szczególnie pierwsze, napatrzeć się nie mogę :Beer: , niestety u mnie pogoda nie dopisuje rano zawsze pochmurno a po południu nie zawsze mogę obserwować...

Ale dzięki waszym zdjęciom przynajmniej się na komputerku popatrze :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie z ptakami niesamowite :Beer: oby takich wiecej :D

Osobiscie nadal nie widziałem tej komety dziś rano owszem były sprzyjaja ce warunki ale bylem w pracy, i nawet udało mi sie zerwac na tyle przed zachodem słoncńca zeby ja zobaczyc ale niebo dało plame i chmury :blink:

Szkoda że dzień wcześniej nie udało mi sie wróciuc z pracy choc godzine wczesniej bo wracajac samochodem tóz po zachodzie słońca tatry były widoczne a wiec na komete była możliwosc :szczerbaty:

Mpoże jeszcze szczęście mi dopisze :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa, to naprawdę miłe - ale tak jak pisałem, miałem po prostu trochę szczęścia ;)

 

To samo szczęscie uśmiechnęło się do nas dziś po raz trzeci, z Bartoszem i Maksiem wybraliśmy się żeby zobaczyć ją (chyba) po raz ostatni. Warunki iście ekstremalne, bardzo silny wiatr, poprzerywane chmury i potwornie zimno. Kiedy już straciliśmy nadzieję kometa pojawiła się w wąskiej przerwie między chmurami, już naprawdę nisko. Pod spodem jechał cirrus wszystko więc delikatnie przytłumione i nieostre. Tak czy inaczej udało się i po raz kolejny warto było poświęcić trochę czasu, żeby sobie na ślicznotkę zerknąć, na pożegnanie....

 

mcnaught_120107_1.jpg

 

a tu chyba coś na dowidzenia...

 

mcnaught_120107_2.jpg

 

Zdjęcia tak jak poprzednio ED80 z flattnerkiem TV 0,8x.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyła mnie swoją jasnością. Godzina obserwacji około 17.30 rozeszły się chmury. Muszę przyznac że ogarnął mnie entuzjazm, nie myślałem, że zobaczę to przepiękne zjawisko.

Gratuluję wszystkim wspaniałych zdjęc.

 

Moje pośpieszne próby (co za tym idzie nie poradne) eos 350d z kitem.

 

123.JPG

 

 

as.JPG

 

iso 1600 t=1/10s F/2.5 ogniskowa 18mm

 

Pozdrawiam i życzę udanych obserwacji tego naprawdę przepięknego obiektu

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.