Skocz do zawartości

SK 1141 EQ1 czy SK 1149 EQ1


KamileX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znowu będę was męczył z teleskopami no bo to oczywiście ja KamileX.

Postanowiłem że nie warto kupywać czegoś za 250 zł..

Teraz się was koledzy pytam po raz kolejny ale inny przez którego z tych tutaj wymienionych

SkyWatcher-ów byłby odpowiedni do oglądania planet i jasnych mgławic oraz galaktyk,

nie zależy mi za bardzo na robieniu fotek chociaż nigdy nie wiadomo,

albo też od kogoś odkupić skyluxa i byłby lepszy z tych wymienionych rurek

SK 1141 EQ1 lub to SK 1149 EQ1

Alby tych wszystkich wymienionych kandydatów lepiej sobie odpuścić..

 

Pozdro.. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już się wypowiadałem ale widze że dalej odrzucasz lornetkę.

pierwszy teleskop ma chyba wbudowanego na stałe Barlowa więc to co możesz uzyskać w okularze nie będzie zadowalające.Z tych 2 to ten drugi lepszy.

O foceniu nieba wcale bym nie myślał mając taki sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd chcesz obserwować odnosi się czy mieszkasz w mieście,czy z dala od niego.Tak samo jakie masz niebo-oznacza czy zaświetlone przez łunę miejską czy bardzo ciemne,czy mieszkasz nad rzeką / jeziorem.

to wszystko po to by ocenić Twoje warunki pogodowe,przejrzystość,itp.

 

widać że potrzeba Ci jeszcze czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejde 300 metrów mam łąke na łohoho duuuużo hektarów..

Ogródki nie są oświetlone ciemno jak w d.... piękne niebo..

Miasteczko nazywa się Radzionków liczy ok 15000 mieszkańców

Ja akurat mieszkam, hmm no do centrum miasta idzie sie chyba 10-20 minut zależy

czy się idzie czy leci..

Nie jest tak bardzo oświetlone jak autostrada tylko tak w miare średnio jak to

na małych uliczkach..

Tak jak mówiłem jest wery big pole ogromne duże (a to wery to niewiem jak się pisze)

A ogródek to jest idealny na obserwcje :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejde 300 metrów mam łąke na łohoho duuuużo hektarów..

Ogródki nie są oświetlone ciemno jak w d.... piękne niebo..

Miasteczko nazywa się Radzionków liczy ok 15000 mieszkańców

Ja akurat mieszkam, hmm no do centrum miasta idzie sie chyba 10-20 minut zależy

czy się idzie czy leci..

Nie jest tak bardzo oświetlone jak autostrada tylko tak w miare średnio jak to

na małych uliczkach..

Tak jak mówiłem jest wery big pole ogromne duże (a to wery to niewiem jak się pisze)

A ogródek to jest idealny na obserwcje :helo:

 

 

To masz super warunki. Na twoim miejscu to bym zbierał na którąś z Synt na Dobsonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zbieraj 2 lata!

Albo weź lornetkę, jak radzi Przemas. Przynajmniej ZOBACZYSZ sporo DSów, nauczysz się nieba, a i ... zostanie jakaś reszta, jako zaczątek zbierania na teleskop, a nie na zabawkę.

 

Jeszcze jedno "albo" - co jakis czas trafia się porządny sprzęt na giełdzie. Całkiem niedawno był za nieduże pieniądze Tał 110, chyba za 450 zł. Choć to ta sama wielkość lustra, to jednak optyka i montaż są z zupełnie innej bajki! Synta 8" niedawno poszła za 700 chyba.

 

CIERPLIWOŚCI!

 

P.S. Kamilex pliss zmniejsz "objętość" awatarka - za duży jest i hamuje otwieranie się stron.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIERPLIWOŚCI!

a Gó...uzik! :szczerbaty:

 

chłopak jest młody, dwa lata dla niego to duzo, a juz ten sezon by sobie pooglądał i ds i saturna.

 

jak ktos ma 500zł i ma warunki to nie kupi dobrej lornetki do ds.

 

kronos 60x20 za 300zł i jak za 200zł zrobi do niego żurawia?

 

ps. Kup najszersze na co cie stać

 

ps2. W OPISIE CHŁOPAKA STOI: "Kilka lornetek"

 

ps3. mimochodem szukaj jelenia, który spzredaje Synte 6" 150/1200

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo: cierpliwości doradzam, aby nie wpakował się w jakieś EQ1 :rolleyes:

Drugie primo: co oznacza "kilka lornetek"? Myślę, że lepiej mieć jedną, ale przez większe "l" ;) Sam mam "kilka lornetek"... a jakoby ani jednej nie było :D

 

Co do używek- aaaa taaak - tu jest droga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej mieć jedną, ale przez większe "l" ;)

 

wieksze "l" wygląda tak "L" ;)

 

ja bym zrobił nawet tak:

 

DRODZY Państwo, nadarza sie niepowtarzalna chwila!

Państwa syn zainteresował się astronomią w wieku, który predystynuje go do najwiekszych wrażeń jakie może niebo dać człowiekowi! Najszersza źrenica oka i najczulsza siatkówka więcej się nie powtórzą i z wiekiem będa tylko spadać zmniejszając możliwość obserwacyjne. :)

 

Tylko teraz mogą Państwo dać swojemu dziecku niezapomniane wrażenia, przez danie sposobności wykorzystanie jego obecnych predyspozycji, czego nigdy zapewne Państwu nie zapomni.

 

Ceny sprzętu spadły w ostatnich latach 3krotnie, więc daje to obecnie rodzicom mozliwości uszczęsliwienia dzieci jakich nasi rodzice nie mieli...

 

Pozdrawiam stały bywalec forum :-)

 

pokaż to Rodzicom :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysz sie podpisujem :)

 

Maciek- 130 jest na EQ2 ;) ... ale lepiej 150... a jeszcze lepiej 200 :D

 

P.S. większe "l" pisze się "l" :szczerbaty"

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, a czy ty uważasz EQ2 za mocny montaż? Nawet pod 130?

Czy drgania nie są w nim ciut za duże? Może za dużo miałem do czynienia z montami klasy EQ5, czy rosyjskimi od Tałów, o sztywności Dobsa nie wspominając - w każdym razie jedyna 130 na EQ2 jaką miałem w łapach... zwyczajnie mnie denerwowała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilex !! ja takze mialem na oku te 2 teleskopy które ty masz chęć nabyć , wiesz co ci powiem??

 

Ludzie tutaj wiedzą co mówią to spece :) , jesli chcesz miec dobry sprzet pod ciemne niebo ktor posiadasz to

 

kupuj Synte 8 !!! a jak cena cie przewyzsza to zapodaj sobie 6 ja ją posiadam i jestem bardzo zadowolony a

 

mam leko zaswietlone niebo u ciebie pokaze wiecej ale jesli mozesz doplacic to kupuj 8 nie zawiedziesz

 

ten sprzecik który chcesz kupic nie da ci radochy poprostu cos zobaczysz ale nic cie nie zaskoczy :) (słowa Saywieha )

 

Teraz jest dużo ofert ratalnych bardzo korzystnych a jesli masz juz w domu te 500 zł to albo dozbieraj albo

 

powiedz mamie zeby wziela na raty naprawde warto dla takiego sprzetu i w ratach mialbys juz polowe ruły

 

spłacone i zostaje nie duzo do spłacenia.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.