Skocz do zawartości

PL 6mm, SPL 10mm


Gość ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedaje dziś dwa okulary krótkoogniskowe 1,25 cala

1)Super plossl synciany typowy okular ekonomiczny – pisano o nim wiele. Wbrew pozorom nie jest to towar najgorszego sortu. Śmiem twierdzić, a wiedzę tą nabyłem metoda porównań, że pierwsze okularki stanowiące wyposażenie synty 8” były istotnie gorszej jakości. Sky-watcher polepszył ich jakość w drugiej połowie minionego roku. Mój zakupiony wrzesień 2006 jest raczej znośny. Okulary o ogniskowej 10mm są uniwersalne tzn. oglądałem nimi zarówno ds-y, planety jak i księżyc. (ta fotka poniżej zrobiona tą właśnie dziesiątką w projekcji przedstawia księżyc w pobliżu terminatora i odzwierciadla mniej więcej jakość otrzymywanych obrazów.)

 

cena 60 zł

 

2)Drugi to Plossl Vixen 6mm Jest to typowy okular planetarny: w syncie 8” daje powiększenie 200 x.

Pięknie wygląda w nim Saturn, widać ładnie cassiniego, choć nie tylko m 42 wygląda w nim fajnie (włókienka) jak i nawet m57 całkiem, całkiem. Okular zakupiłem w 2005 r. Fajnie działa z barlowem Soligora 2x

 

cena 70 zł

Uwaga! W przypadku kupna 2 okularków przez jednego usera wysyłka gratis!!!

post-1723-1168804064_thumb.jpg

post-1723-1168804072_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.