Skocz do zawartości

Piękno gwiazdozbiorów - KONKURS ASTROFOTOGRAFICZNY!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

konkurs.jpg

 

Dzisiaj sumas wypatrzył ciekawy konkurs, więc niewiele myśląc postanowiliśmy zadziałać.

 

W ramach wspierania inicjatyw astrofotograficznych (astronomicznych) oraz popularyzowania naszej społeczności AF, zostaliśmy patronem medialnym konkursu na najlepsze zdjęcie "wide field" organizowanego przez firmę Delta Optical.

 

Nagrody warte są "grzechu" tak więc życzę powodzenia. Mam nadzieję, że ja też moge brać udział :P Jeszcze nic nie wygrałem :(

 

Więcej na stronie konkursu!



 

[ Kliknij tutaj ]

 

PS. Jeżeli ktoś jeszcze organizuje jakiś atrakcyjny konkurs, z przyjemnością wesprzemy jego inicjatywę. Proszę o ewentualny kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna okazja dla wszystkich kompaktowców bez dużej kasy :)

 

okazja na być może pierwszy teleskop. :rolleyes:

 

znaleźć tylko jakąś ciekawą kompozycję na niebie a może i nie tylko samym niebie i torche pogmerać przy obróbce i wio konkurs wygrany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki pomysł... naświetlić Oriona i do tego zestackować w tej samej pozycji z łukiem nagą kobietę, obie "postaci" będą mierzyć do siebie stojąc naprzeciwko... Mam mały dylemat - kto naciśnie spust migawki... :szczerbaty:

 

 

 

Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje przykład co można zrobić zwykłym kompakcikiem kładzionym na ziemi. kilka zdjęć zestakowanych w Irisie.

 

Niemasz telepa? pożycz kompakt z dłuzszym czasem naświetlania na jeden wieczór i wio w plener

 

LUTNIA I ŁABĘDŹ! Canon A60, ISO 400, 15sek, f/2,8 kilkanaście klatek

milki-filtered.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no wiesz, wide field to pojęcie bardzo szerokie :szczerbaty:

 

bo np. to zdjęcie:

594px-HubbleDeepField.800px.jpg

teleskop Hubbla wykonał kamerą, która się nazywa "Wide Field and Planetary Camera 2", a pole obejmuje niewiele ponad 140 sek. kątowych, a jak mały jest to kawałek nieba, może zobrazuje to zdjęcie:

 

300px-Hubble_Deep_Field_location.gif

 

a tematyką zdjęć konkursu DO, to szeroko rozumiane gwiazdozbiory, jak pisze na ich stronie, a skoro Twoje, zawiera przecież spory kawałek gwiazdozbioru, no to chyba się mieści w tematyce konkursu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ nie, bo to jest właśnie przykład Wide-Fielda Deep Fielda :D

 

bo taki przykład byłby może już niezbyt czytelny:

 

04086a.jpg

a to też jest wide-field , (wide-field Eagle'a ;) )

 

chodzi o to, że wide-field oznacza szerokie ujęcie, a nie ciasny kadr, więc nie znaczy czym jest zrobione, ale w jaki sposób coś pokazuje, to oznacza, że i teleobiektywem też można zrobić wide-fielda i tylko to, miały wyjaśniać te obrazki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak ten czas szybko zleciał, właśnie przed chwilą Delta ogłosiła wyniki konkursu, oraz listę laureatów konkursu astrofotograficznego, zatem spieszę ogłosić ją na Astro-Forum:

I miejsce Michał Kałużny z Leszna

 

II miejsce Dariusz Bobak z Zakopanego

 

III miejsce Piotr Perczak ze Środy Wielkopolskiej

 

wyróżnienia otrzymali:

 

Dariusz Dorosz z Żabikowa

 

Dave z Wrocławia

 

Janusz Magda z Trzęsówki.

 

 

Serdeczne gratulacje Wszystkim laureatom! :helo:

 

więcej przeczytacie na stronie konkursu: http://deltaoptical.pl/astronomia/konkurs.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.