Skocz do zawartości

List otwarty


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to aby Bracia tu byli i Oni odpowiadali na pytania a nie my forumowicze.

 

Nie bardzo się mogę zgodzić. To właśnie użytkownicy powini się wypowiadać. Producent jak chce także może się wypowiadać ale jak na razie na forach internetowych Panowie z Żywca nie mieli specjalnie nic do powiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu gadałem z Jackiem Unowersałem przez telefon. Wyglada, że firma jedzie na 100%. Głownym motorem firmy są zamówienia ze szkół, uniwesytetów i instytuntów. Znaczna część przychodów to sprzedaż mikroskopów własnej produkcji. Szkoły średnie biorą je tuzinami - w miarę tani wyrób, serwis w kraju i możliwość robienia lotów na zamówienie.

 

Drugim segmentem są małe obserwatoria robione również dla sektora edukacji: kopuła + teleskop. Jacek mówi, że mają kilkanaście projektów otwartych, które sa na różnych etapach realizacji. 100% sił i środków jest zaangażowana. W zasadzie to odpuścili segment detaliczny - małych teleskopów, bo w obserwatoriach zdecydowanie jest mocniejszy. Mówił też coś o budowie teleskopu z lustrem 66cm dla Uniwerku chyba w Toruniu.

 

To wszystko.

 

Swoją drogą, to chętnie bym looknął na takie zbudowane i uruchomione obserwatorium zrobione dla szkoły. Ciekawe jaka jest jakość zarówno mechaniki całego obserwatorium jak i optyki teleskopu.

Może ktoś coś takiego widział w pobliżu i może dać jakieś recenzje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niejako się chłopaki wyrwali do przodu. Biedny los czeka zatem użytkowników już sprzedanych teleskopów, bo pewnie nie będzie już czasu na jakiś serwis dla nich.

 

I kto mówił, że zła jakość spowoduje, że firma U padnie??? Dobry marketing to jednak podstawowa sprawa. Mają bracia łeb na karku, to im trzeba przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to Oskarze na rynku produktów popularnych już padli wykosił ich Optisan. Co ty miśłisz że oni tak sami z siebie go odpuścili po prosu nie ma już dla nich na nim miejsca nie mają czego szukać na tym rynku. Co do obserwatoriów to spokojnie zrobią pare i też się skończy predzej niż się można spodziewać to jest bardzo mały mocno ograniczony rynek w Polsce. Pozostaną im tylko mikroskopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się Mirku jeszcze niejedno wymyślą. Oczywiście, że sami by nie zeszli z dobrego rynku, ale na tych kopułkach i innych zamówieniach finansowanych zwłaszcza ze środków publicznych sporo można wycisnąć, przy odrobinie dobrej woli ze strony zamawiających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli zacząć produkować coś innego, ludzi można było epatować bublami do pewnego momentu. W PTMA na dniach otwartych U nawet nie odważył się wynieść swych produktów do Atrium chociażby do obserwacji Słońca-hehehe.

To są teleskopy, które wręcz mogą zniechęcić do astronomii. Co do sprzedaży dla szkół-nie dziwota. Jest to największa firma w kraju. W młodych leciech pamiętam, że Uniwersał kojarzyło się z teleskopem. Tak zostało do tej pory. Co do mikroskopów i innych produktów nie mam żadnych uwag, ale same teleskopy to "masakra" jakościowa. Szoda mi tych którzy to kupili. 10-letnia gwarancja... :Boink:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, na czym miałoby polegać zapraszanie braci z Żywca do wypowiedzi. Przecież mogą wypowiadać sie na forum sprzętowym ( o ile mają coiś do powiedzenia-jak na razie niemal nigdzie nie widać ripost na wieszanie psów na tym sprzęcie przez użytkowników).

Forum sprzętowe jest moderowane i tak być musi, nie ma możliwości żadnych odstępstw dla konkretnych producentów.

Ja swoje wiem o tym sprzęcie i podejściu firmy do klienta :noughty: . Nawet biorąc pod uwagę, ze jest to sprzęt klasy popularnej.

 

Dla dobra nas wszystkich życzę firmie, aby zyski z mikroskopów przeznaczyła np. na import wyrobów w dalekich Chin lub Tajwanu, to jest przyszłość rynku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowi może dałoby się wydusić namiary na któryś z tych szkolonych zaawansowanych projektów i zrobić sobie wycieczkę. Sam bym chętnie coś takiego zobaczył bez cienia złośliwości (w życiu U na oczy nie widzialem i czytając to wszystko co ludzie wypisują po sieci to się aż wierzyć nie chce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowi może dałoby się wydusić namiary na któryś z tych szkolonych zaawansowanych projektów i zrobić sobie wycieczkę. Sam bym chętnie coś takiego zobaczył bez cienia złośliwości (w życiu U na oczy nie widzialem i czytając to wszystko co ludzie wypisują po sieci to się aż wierzyć nie chce)

 

Ot niewierny Tomasz z Ciebie! Tylko się nie przestrasz jak zajrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele będzie można zobaczyć w Warszawie w niedziele w CAMK. Powinni coś ze sobą zabrać. Jak załatwią transort to zapewne zabiorą swoją kopułe oraz trochę żłótek.

Kopuła jest już prezentowana w sieci po adresami http://teleskopy.astronomia.pl/marsjanski_dzien.htm i jest to ta sama co prezentowana w maju na Pikniku Naukowym http://teleskopy.astronomia.pl/kopuly_rosna.htm

Po co więc jechać do Żywca skoro sami przyjadą do W-wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.