Skocz do zawartości

Okulary: kontrast, transmisja


Erik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zebym robił reklame PENTAXowi ale miałem Naglera 9mm i 12 mm, korekcja na brzegach pola widzenia rewela i to przy 82 stopniowym polu,ale ,właśnie to ale ;plossl takze TeleVue 8mm pokazał kontrast dużo lepszy niż nagler 9mm!!!A jak dostałem już PENTAXA 7mm i kumpel 10mm testy na DS rozwaliły Naglera w perzyne ,oczywiści pole widzenia mniejsze 65stopniu i na brzegach pola widzenia nie specjalnie ale kontrast powalił mnie z nóg!!!

A to ze nie robisz szkiców to nic wielkiego powiem nawet ze notowanie co, i jak widać jest bardziej przydatne niż szkic, osobiście nie traktuję tych szkiców jako coś wielkiego .Większą wartość dydaktyczną ma opis a szkic...to tylko ładnie wygląda czasami...

 

 

 

 

 

 

 

POZDRO DLA BRATNIEJ DUSZY W EXTEME!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

plossl takze TeleVue 8mm pokazał kontrast dużo lepszy niż nagler 9mm!!!A jak dostałem już PENTAXA 7mm i kumpel 10mm testy na DS rozwaliły Naglera w perzyne ,oczywiści pole widzenia mniejsze 65stopniu i na brzegach pola widzenia nie specjalnie ale kontrast powalił mnie z nóg!!!

A to ze nie robisz szkiców to nic wielkiego powiem nawet ze notowanie co, i jak widać jest bardziej przydatne niż szkic, osobiście nie traktuję tych szkiców jako coś wielkiego .Większą wartość dydaktyczną ma opis a szkic...to tylko ładnie wygląda czasami...

POZDRO DLA BRATNIEJ DUSZY W EXTEME!!!!

 

Miodzio! miodzio! Kurcze, chyba się upije z radości! Plossl jest dobrym okularem! Nie, idę po setkę. :szczerbaty: i jeszcze nie lubi zdjęć! Na Jowisza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio! miodzio! Kurcze, chyba się upije z radości! Plossl jest dobrym okularem! Nie, idę po setkę. :szczerbaty: i jeszcze nie lubi zdjęć! Na Jowisza!

Chyba w trójkę powinniśmy jakąś "setkę" obalić :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze nie plossl sam w sobie tylko Plossl TELEVUE VS Nagler TELEVUE panowie qurcze bez jaj :rolleyes:

A tak z dodatkiem to tyle że jak patrzyłem przez Plossla TELEVUE to tak jak by przez "dziurkę od klucza"

ale kontrast był lepszy niż w NAGLEŻE!!!

Okular okularowi nie równy tak jak merc i syrenka tez auta więc co oba są takie same???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze nie plossl sam w sobie tylko Plossl TELEVUE VS Nagler TELEVUE panowie qurcze bez jaj :rolleyes:

A tak z dodatkiem to tyle że jak patrzyłem przez Plossla TELEVUE to tak jak by przez "dziurkę od klucza"

ale kontrast był lepszy niż w NAGLEŻE!!!

Okular okularowi nie równy tak jak merc i syrenka tez auta więc co oba są takie same???

 

Bo widzisz, ja i SAYWIEHU, prowadzimy tutaj, taką nierówną i samotną walkę... A twoje uwagi, są niczym odsiecz, dla oblężonej twierdzy. Bo, na naszym ukochanym forum, okulary typu Nagler są fetyszem. Są NAJ.................. i wpisz sobie wszystkie możliwe pozytywne określenia. Jest kilku ludków, którzy nie są zaczarowani Naglerem chociaż oczarowani widokami z Naglera.... i tyle!

Oczywiscie, że masz rację: merc, syrenka, żuk, star i kamas, to samochody :)

 

 

Jodłowskich warunków!

 

 

...TO PO PROSTU OKAZJA NA ... BAAARDZO DOBRĄ SETKĘ - natchnione słowa!!!

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eriku szanowny- potrafię zrozumieć o czym piszesz :)

Mpp wie, ile odcisków na paluchach na tym forum się nabawiłem, walcząc o uznanie dobrej marki Plossli do okularów w ogóle UŻYTECZNYCH :D

Mam m.in. Silver Plossla Baadera 8 mm, który jest porównywalny absolutnie z Plosslami Tele Vue. Uważam go za najlepszy z moich okularków i do DS, i do planet. Cóż, przy ogniskowej 8 mm nie ma wielkiej soczewy, ani długaśnego ER. Ale co do kontrastu i transmisji- wszyscy się tu ze mnie naśmiewali, twierdząc że np. LV Vixena jest lepszy. A teraz ty piszesz, że masz lepszy kontrast niż w Naglerze....

 

...TO PO PROSTU OKAZJA NA ... BAAARDZO DOBRĄ SETKĘ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega ta walka? ;-) wszyscy kochają naglery a wy promujecie plossle?

 

No plossle chyba mają lepszy kontrast ale z korekcjami innych aberacji (np. koma) to już chyba nie jest tak wesoło :szczerbaty:

 

Nie! My kochamy dobre okulary i tylko dobre okularu. Prawda SAYWIEHU? :szczerbaty:

 

Jodłowskich warunków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki Panowie myślałem ze sie wyśmiewacie NAGLER też był dla mnie kiedyś fetyszem 82 stopnie pole widzenia!!!! To szok!!! Oczywiście były jeszcze MEADE UWE ale Nagler zebrał wszystkie pochlebstwa.

Wywaliłem na niego wlatach 90 kase za którą kupił bym śr telep. a po pierwszej nocy trochę ochłonołem porównując go z plossl 10 i 8 mm TELEVUE.

Nie chce tutaj uderzać w NAGLERA to oczywiście Merc wśród okularów jedyne ale jakie mam, to kontrast reszta jest Best Of The World.

Ale mi najbardziej zleży na kontaście (bo to naj,naj naj, przy DS) potem pole widzenia,i aberracje :chroma.

i sfera.

I tak oto chciałem zakończyć dyskusje -"co jest lepsze choć gorsze...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zysix- nie zauważam komy w Plosslu Baadera. Ani żadnej innej wady, poza małą "dziurką do patrzenia", małym ER i małym polem. To nie jest okular do gromad, ani do szerokich mgławic. Ale i tak M42 jest w nim po prostu NIELUDZKO PIĘKNA :)

 

Mpp :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

say

ostatnio zostałem zaskoczony, lookalismy w Plejadki w mgławicę wokół Merope.

MER30 ledwo, ledwo ją widać w Taurusie, Naglerze 31 chyba jeszcze gorzej, frebert stwierdził, że jej nie ma.

 

W drugiej syncie był wsadzony kitowy okular 25mm (nawet nie wiem co to jest, ale chyba jakiś superplosl).

A w nim mgławica jak malowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

say

ostatnio zostałem zaskoczony, lookalismy w Plejadki w mgławicę wokół Merope.

MER30 ledwo, ledwo ją widać w Taurusie, Naglerze 31 chyba jeszcze gorzej, frebert stwierdził, że jej nie ma.

 

W drugiej syncie był wsadzony kitowy okular 25mm (nawet nie wiem co to jest, ale chyba jakiś superplosl).

A w nim mgławica jak malowana.

Znów setka! Ja jutro od tych setek do roboty nie wstanę.... Na Jowisza!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie panowie, spokojnie. Mącicie mi w głowie i co ja teraz mam zrobić :o

? :szczerbaty:

Kup LWV. To SŁUSZNY wybór B)

 

A propos- ile PW do mnie pisałeś w sprawie okularów? Łącznie 30, czy więcej? :P

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Vixen Lanthanum 10mm i 8mm do twojej 20cmNewtona będzie tralal do DS i planet, mój kumpel taki sam świr na punkcie DS i z bliźniaczym sprzetem(przez prawie 10 lat klonowliśmy sobie sprzęt)jakiś rok temu testowal go z PENTAX XL 7mm i 10mm ,po czym stwirdził ze kontrast troszkę lepszy niż PENTAX ale jak przez dziurkę od klucza bo malutka śr wyjściowa ,ale cena mniejsza .

Jak przesiadł się na PENTAXA to stwierdził ze woli PENTAXA(każdy lubi to co woli... ale głupie swierdzenie :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erik- a co powiesz na temat LV vs TV Plossl do gromad kulistych? Mój Plossl rozbija je w taki pył, że hmmm... LV się nie równa...

Tak samo duży kontrast jest moim zdaniem potrzebny do planet. Dlatego do nich zwykle doradzam ortho, jeśli ktoś nie ma wad wzroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie znam tych okularów a nie wypowiadam się na temat rzeczy o których tylko czytałem najwiarygodniejszy jest test na żywo i tak trzymać!!

Zawsze staram sie oddać pałeczke lepszemu a nie o lepszych parametrach,nie zależy mi na firmie czy to TeleVue,Pentax,Meade,Lentz,Zeiss czy Uniwersał wsio radno boirę który najlepiej sprawóje się przy obserwacjach!!!

Wali mnie stylistyka(sorry za zwrot) w ciemnościach i tak nie widzę czy okular wygląda jak Maibach czy jak Maluch ale jak popatrze na niebo to zaraz wiem co wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz ;) Chodzi mi o porównanie lantana Vixena do Plossla Tele Vue.

 

Wydaje mi się, że tych kilka "szkiełek" więcej, choć lantanowych, zatrzymuje jednak pewną (minimalną) ilość światła. Dlatego też obraz w Plosslu (dobrym Plosslu) będzie nie tylko bardziej kontrastowy, ale też bardziej szczegółowy- dla mnie dowodem na to jest np. rozbijanie M13 w moim odpowiedniku Plossla Tele Vue. M13 w Lantanie pokazuje jądro jako kulę światła, natomiast w Plosslu jest ona rozbita na maleńkie gwiazdki, łatwo odróżnialne z ogólnej poświaty gromady.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.