Skocz do zawartości

Burza w styczniu


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Kończąc obserwacje na pobliskiej łące (nadciągające chmury pokryły już większą część nieba) nagle pojawił się ułamek sekundy błysk światła :blink: , a potem grzmot. I to w połowie stycznia, jak temperatura wreszcie spadła poniżej zera. Pisząc tego posta usłyszałem 2 grzmot. Wydawało mi się, że w Styczniu raczej burzy nie ma, jak widać pogoda jest pełna niespodzianek :szczerbaty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tej twoich piorunów nie widać :szczerbaty: chyba że obserwowałeś przed 13:00

http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogoda/burze.html#

choć radar dopplerowski coś pokazuje http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogoda/radary.html

 

PS mieszkasz w Koszalinie, TAK?

 

Tak, a błysk widziałem z godzinę temu, stojąc na łące za miastem, i po powrocie do domu był kolejny grzmot. Chyba ta strona którą podałeś jest mało dokładna (nie rejestruje pojedynczych błysków), albo jeszcze niezaktualizowało się to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a błysk widziałem z godzinę temu, stojąc na łące za miastem, i po powrocie do domu był kolejny grzmot. Chyba ta strona którą podałeś jest mało dokładna (nie rejestruje pojedynczych błysków), albo jeszcze niezaktualizowało się to.

Możliwe że tak, wyniki są podawane do momentu odcinka czasowego 18:58 - 19:08

trzeba poczekać do 21:00 ta stronka cały czas się aktualizuje po wciśnieciu opcji "odśwież"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są tak zwane burze zimowe... ciekawe zjawisko miało miejsce po tych wielkich huraganach we Wrocławiu, była przez jakiś czas bezchmurna moc a tu nagle na niebie dziwne niezidentyfikowane błyski, czy ktoś to zaobserwował porucz mnie??

Gapiłem się wtedy na niebo i widziałem sporo błysków od strony burzy na SE, która przechodziła wtedy Górnym Śląskiem. Do tego dochodziły co jakiś czas błyski od spięć elektrycznych, padały budki transformatorowe czy też drzewa spadały na linie napowietrzne, tak sądzę. Generalnie sporo się wtedy działo. Trochę to było odrealnione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopuję temat (choć już mamy początek marca), ale okazja jest, ponieważ właśnie przechodzi u mnie burza, na początku ostro padał deszcz, po chwili deszcz ze śniegiem, a teraz gęsto sypie śnieg. Co ok. 2min widać błysk i słychać grzmoty :burza: W tej chwili centrum jest chyba nad Rybnikiem, ciężko jest mi określić kierunek przemieszczania.

 

Pozdrawiam

Rafał

Edytowane przez eReSix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat (choć już mamy początek marca), ale okazja jest, ponieważ właśnie przechodzi u mnie burza, na początku ostro padał deszcz, po chwili deszcz ze śniegiem, a teraz gęsto sypie śnieg. Co ok. 2min widać błysk i słychać grzmoty :burza: W tej chwili centrum jest chyba nad Rybnikiem, ciężko jest mi określić kierunek przemieszczania.

 

Pozdrawiam

Rafał

 

Potwierdzam, w okolicach Rybnika i Wodzisławia szaleje burza snieżna. Wieje, błyska się i sypie śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.