Skocz do zawartości

Starry Night Pro 4.0


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie zainteresowałes się poprzednią werrsją programu Starry Night Pro 3.1, zapewne wersja 4.0 wzbudzi Twoje zainteresowanie. MUSI !

Program został trochę przebudowany, a zastosowanie techniki OpenGL daje się zauwazyć bezpośrednio po pierwszym uruchomieniu. Program wita nas przepięknym widokiem dużej łąki (można zmieniać !!!), po której możemy się obracać w dowolnym kierunku. Wschody i zachody Słońca są nadal bardzo ładne i niewiel im brakuje już do prawdziwych.

Autorzy prezbudowali tez nieco menu, które teraz jest bardziej czytelne. Zasadniczną zaletą programu jest oczywiście nadal grafika, która wybija program ze standardu nudnych i sztywnych mało kolorowych grafik. Niestety wraz z zastosowaniem techniki OpenGL, wzrosły też wymagania sprzętowe. Dokładność wykonywanych obliczeń nadal pozostawia wiele do życzenia, ale jak na potrzeby nabywców tego programów jest w zupełności wystarczająca.

 

ss_starrynightpro4_02.jpg

 

W programie mamy możliwość symulowania wyglądu nieba w dowolnym czasie i miejscu w Układzie Słonecznym i poza nim do odległości 20.000 lat świetlnych. W programie poszerzono zakres obsługiwanych lat do przedziału od 99.999 BC do 99.999 AD. Starry Night Pro posiada wbudowane katalogi gwiazd (GSC - Guide Star Catalog) oraz katalogi Messiera, NGC/IC, PGC, Hipparcos/Tycho 3-D. W każdej chwili w programie możemy automatycznie zaktualizować katalog asteroid i komet. Dodatkowo w programie znajdziemy następujące funkcje: wyszukiwanie obiektów, informacje o obiektach, symulacja zaćmień Słońca i Księżyca, diagram Hertzsprunga-Russella, automatyczna identyfikacja gwiazdozbiorów z ukazaniem ilustracji, tryb nocny, edycja horyzontu, wydruk map, tryb mapy nieba, zapisywanie obrazów oraz filmów, automatyczny download zdjęć DSS (Digitized Sky Survey), Seti at Home plug-in, control Meade LX-200.

 

Szczegóły i zdjęcia: http://www.astrocd.astronomia.pl/o_starrynightpro4.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobrałem sobie wersję Trial tego programu, ale po zainstalowaniu i uruchomieniu, a jeszcze przed pojawieniem się głównego okna zawiesza się on całkowicie. Niestety trzeba aż restartować komputer > :( . To pierwszy program, który tak zawiesił moje XP, więc wypada mi tylko pogratulować autorom ;D

 

Może ma już ktoś z Was jakieś doswiadczenia z tą wersją demo? Jestem bardzo ciekaw jak nowa wersja się prezentuje, bo na screen shotach wygląda to b. interesująco 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajac Xp wcale nie "musi" a "moze"

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

sprawdzcie czy czasem jednoczesnie do pobrania nie ma laty pod xp, a jezeli nie ma, tojest  tak jak mowi Marek

moze jakis pakiet zbladzil :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie pobieram tą wersje z linku http://www.starrynight.com/download/Digita...talDownload.exe i jak się pobierze spróbuje zainstalować.

 

Piotrze prawdopodobie wkradł się błąd podczas pobierania, bo program musi działać z XP.

 

Hmmm, u mnie pobrało się 45,26 MB, a jak u Was? Program instaluje sie bez problemu, po czym podczas uruchomienia pojawia się okienko z numerem rejestracyjnym i po kliknięciu OK wiesza się wszystko. Numer jest chyba dobry, bo dostałem go mailem od Starry Night. Spróbuję jeszcze z nim "powalczyć", może w końcu odpali ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem sobie i zainstalowałem ze strony http://www.starrynight.com/tech_swupdates.html update do wersji 4.0.5. Nietety dalej jest kiszka > :( . Chyba chłopcy od SN dali ciała :-/. A myślałem że w takich firmach testuje się oprogramowanie przed wprowadzeniem na rynek :o . W poniedziałek może do nich napiszę jak nie uda mi się rozwiązać problemu.

 

A co u Was ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie u mnie tez blad ale inny . pod xp pojawia sie komunikat (przy odpalaniu programu) ze nie moze zainicjowac OpenGL  po cyzm program sie odpala dalej i wyglada zupelnie jak wersja 3.x.x potem dziala troche jakies 5 min i sie wywala . na pewno nie jest to blad przy sciagnaiu , to wiem na pewno

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na win98 działa bez problemu. Mam cel566 128mb RAM,  a program działa płynnie. Zrobili fajne zakładkowe menu po lewej stronie ,i bitmapowy krajobraz . W sumie to ciągle to samo - śliczny program do poglądowego pokazania nieba i układu słonecznego. Aaaaach jak by tak połączyć  SNP4.0 z CdC  : :)

 

program magluje dopiero od 1/2 godz. jak coś ciekawego wykryje to napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem go sobie w tzw. trybie zgodności z Win 98/Me. Niestety dalej się zawiesza przy starcie (choć nie zawiesza już całego systemu). Wygląda na to, że pod XP (i być może NT i 2000) nie działa z powodu błędu :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim PC (Celeron 600@900, RAM 128, grafika 16 MB z OpenGL, Widows XP PRO) jest zauwazalna róznica w szybkości działania w porównaniu do SN Backyard 3.1.

 

Jednak sam program bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, wreszcie odpalił 8). W tym celu należało wyłączyć firewall i OpenGL podczas pierwszego uruchomienia, poczym włączyć z powrotem jak program zastartował. Teraz jest chyba OK. Ależ to jest skomplikowane! : :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiesz że żaden Polak nigdy nie czyta instrukcji  

Ja tam kilku czytających i nie wciągniętych na Volkslistę, na własne oczy widziałem...   ;D

A i sam czasem jakąś przeczytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: Dlugo czekaliscie na klucz rejestracyjny? Cos nie moze do mnie dojsc...   :(

I przy okazji - zauwazyliscie, ze przy rejestracji, na liscie krajow nie ma Polski?   :-/

 

Klucz rejestracyjny dostałem od razu. Co do listy krajów, to faktycznie nas tam nie ma, a jest np. Zimbawe (pewnie mają mnóstwo klientów stamtąd ;D).

 

Z programem faktycznie są problemy pod XP na niektórych kompach i samo przeczytanie instrukcji nie pomoże żeby się coś nie zawiesiło przy starcie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.