Skocz do zawartości

Starry Night Pro 4.0


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Z programem faktycznie są problemy pod XP na niektórych kompach i samo przeczytanie instrukcji nie pomoże żeby się coś nie zawiesiło przy starcie :-/

 

Dziś mi powiesił mojego XP PRO (Celeron 600@900, 128 MB, Video 16 MB z OpenGL), ale nie przy starcie tylko w czasie pracy.

Wydaje się, że bardzo obciąża system w tej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz_P. wrote:

 

"Przecież wiesz że żaden Polak nigdy nie czyta instrukcji"

 

Potwierdzam to co napisał Janusz. Polska jest zaliczona przez globalne koncerny do grupy krajów gdzie nie czyta się instrukcji jesteśmy bodaj w towarzystwie Włochów, Hiszpanów i Francuzów. To tylko Niemiec dopóki nie przeczyta wszystkich instrukcji trzy razy i dwa razy nie zadzwoni do sklepu czy aby na pewno dostał wszystkie instrukcje to magnetowidu nie włączy do sieci. Zobaczcie jak zachowują się Polacy kiedy kupią coś nowego jak nawet ze strachu sięgną po instrukcję to wytrzymują trzy, cztery pierwsze strony. Ja zachowuję się dokładnie tak samo, a jak mi klient dzwoni i mówi, że coś tam nie chodzi to wypytuje zrobiłeś to tamto owamnto jak mam odpowiedź pozytywną to zostaje ostatnia deska ratunku. "słuchaj stary" mówię "jak już wszystkiego próbowałeś i nie pomaga to przyszedł czas na instrukcję"

 

Życzę wam abyście musieli jak najrzadziej z tych instrukcji korzystać.:-).

 

El Capitano Ty się nie martw kapitanowie to podobno obywatele świata i tak trzymać:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem powtarzam sie

"masz XP ? masz problem"

 

Ja nie narzekam. Moja ostatnia instalacja XP wytrzymała ponad rok. Mimo, że lubię grzebać w Window'sie. Wcześniejsze WIN98 SE wytrzymywało moje eksperymenty znacznie krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam. Moja ostatnia instalacja XP wytrzymała ponad rok. Mimo, że lubię grzebać w Window'sie. Wcześniejsze WIN98 SE wytrzymywało moje eksperymenty znacznie krócej.

 

Ja tam też nie narzekam na XP. Chodziło dobrze przez ponad rok dopóki nie zainstalowałem SN 4 ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że wtrącę trzy grosze.

 

To bardziej pytanie, niż uwaga.

 

Dyskusja zaczęła się od problemów z odpaleniem w środowisku XP wersji trial Starry Night Pro ściągniętej z downloadu strony domowej producenta programu. Po drodze pogubiłem się i nie wiem, czy dyskutujecie panowie o wersji trial, demo, czy o dwupłytowej "full version". Z tego co wiem, to legalny użytkownik wersji pełnej nie potrzebuje czekać na przysłanie "klucza". Instaluje, odpala i się podnieca.

 

Grzegorzu GTI turbo, czy też czekałeś na jakiś klucz, czy wystarczył Ci 7-cyfrowy kod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja rozpoczęła się od przedstawienia SN 4 Pro, ale ponieważ na Necie dostępna jest jego okrojona wersja, czyli SN 4 Backyard, to o niej głównie była mowa i z nią też były problemy sygnalizowane przez kilku forumowiczów. Na razie nic mi nie wiadomo o kłopotach z wersją Pro. Co do róznic pomiędzy wersją trial i Backyard, to wydaje mi się że jest to ten sam program. Kod przysyłany od producenta pozwala na 15 dniowe użytkowanie programu, ale jeżeli zapłacimy za niego, to dostaniemy kod który pozwoli na jego pełne użytkowanie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w dyskusji nastąpiło prawdopodobnie rozdwojenie jaźni   ;) . Tytuł wątku brzmi "Starry Night Pro 4". Jest to program, z którym nikt nie powinien mieć żdnych problemów. Natomiast opisywane wyżej kłopoty software'owe forumowiczów dotyczyły po prostu innej jego wersji. Teraz kumam.

 

( Tym się też różnią żaby od blondynek - po prostu kumają ! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie Togala dotyczące konfiguracji:

 

Producent zamieścił nastepujące wymagania sprzętowe:

 

"Requires Windows 98/ME/2000/XP, 500 MHz or higher processor, 64 MB RAM and 300MB of hard disk space."

 

Więc teoretycznie masz wszystko co trzeba w swoim kompie. Problemy mogą być jedynie z OpenGL. Spróbuj go wyłączyć w programie i zobacz czy dalej się wywala. Właściwie jeżeli masz jakąś w miarę nową kartę grafiki (szczególnie opartą na nVidii), to nie powinieneś mieć żadnych problemów z wyświetlaniem grafiki w tym standardzie. Jedynie starsze karty sobie z tym nie radzą, a objawia się to najczęściej tym że nie wyświetlają tekstur większych niż 256x256, albo brak jest akceleracji sprzętowej dla OpenGL i wszystko działa strasznie wolno :-/

 

Po doświadczeniach z SN 4 Backyard skłaniał bym się raczej do błędu w samym programie, a nie w konfiguracji komputera czy wersji systemu operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie jeżeli masz jakąś w miarę nową kartę grafiki (szczególnie opartą na nVidii), to nie powinieneś mieć żadnych problemów z wyświetlaniem grafiki w tym standardzie. Jedynie starsze karty sobie z tym nie radzą, a objawia się to najczęściej tym że nie wyświetlają tekstur większych niż 256x256, albo brak jest akceleracji sprzętowej dla OpenGL i wszystko działa strasznie wolno :-/

 

Kartę graficzną mam faktycznie starą. Jest to ATI 128 Rage Fury. Nigdy miłosnikiem gier nie byłem i mi wystarczała. Ale SN4PRO chyba potrzebuje więcej > :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę graficzną mam faktycznie starą. Jest to ATI 128 Rage Fury. Nigdy miłosnikiem gier nie byłem i mi wystarczała. Ale SN4PRO chyba potrzebuje więcej > :(

 

Teraz takie czasy, że dobra karta przydaje się nie tylko do gier. Ale tutaj akurat spokojnie wystarczyłby jakiś prosty GeForce i wszystko powinno działać dużo szybciej. Najlepiej pobierz sobie najnowsze drivery ze strony producenta do swojej karty, bo być może ulepszyli międzyczasie to i owo i całość będzie się sprawować lepiej 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij Grzeogorz jaką masz konfigurację swojego peceta. Może mam za mało RAM'u? A może video nie takie?

 

Obawiam sie ze 64 Mb RAM to za mało, Ja mam 256, Celerona 2 Ghz ATI Radeon 8500 ale i tak widać ciężką prace procecora (a moze karty graficznej ???) bo czasami potrafi spowalniać.

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Togal masz problem z Ati ktore jest niezbyt chetne do obslugi OpenGL. Chyba czeka cie zmiana karty.

Poszukaj jakiejs uzywanej - odradzam serie tnt i tnt2 poniewaz tez wolno  chodza w trybie opengl (przetestowane na kliku gierkach), poleclabym ci voodoo3 w gore sa bardzo szybkie w tym trybie - takie karty mozna wyrwac za tanie pieniadze w komisach, nie laduj sie w GF jezli nie masz agp x4 - karta nie rozwinie swoich skrzydel :)

pozdrawiam serdecznie :)

 

PS.

Jakbys mial jakies dalsze pytania to pisz

drwarlock@poczta.onet.pl

a tak przy okazji

dzisiaj xp wyprowadzil mnie z rownowagi -> bardziej wkur.. systemu nie znam nawet biedny 98 zachowuje sie lepiej. to takie info dla Ciebie i nie chodzi o stabilnosc a o obsluge urzadzen.  Ale nie o tym

zostawmy te rozwazania o wyzszosci swiat Wielkiej Nocy(heheh) nad Bozym Narodzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie program dziala bezproblemowo (windows XP pro) po malych updateach.

Przy pierwszym uruchomieniu zachcialo mu sie

najnowszej wersje Quick time'a (6) http://www.apple.com/quicktime/  a po drugiej sie zawiesil ;D  Potrzebna jest rowniez Java Virtual Machine od wersji 1.1.8. http://java.sun.com/products/jdk/1.1/ Po tych zabiegach pielegnacyjnych dziala superowo !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Togal masz problem z Ati ktore jest niezbyt chetne do obslugi OpenGL. Chyba czeka cie zmiana karty.

 

Dzięki za informacje. Myślę o wymianie wszystkiego. Cały ten mój zestaw troche starawy już. Zostawię sobię tylko napęd dyskietek, tak jak zrobiłem to przy ostatniej modernizacji ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hue! Hue! Skąd ja to znam. Dokładnie rok temu poszedłem do zacnego sklepokomisu rozbudować komputer. Po kwadransie rozmowy miałem już zamówiony zestaw komputerowy "oparty" na dotychczasowej stacji dyskietek, kieszeni Adaxa pod dysk wynośny i przewodzie sieciowym. Pozostałe duperele musiałem dokupić.   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji. Na konfiguracji Duron 1 GHz + NVidia GiGabyte 32 Mb + 256 RAM + Win98 SE program Starry Night Pro 4 chodzi jak przeciąg. Te powyższe problemy to wręcz muszą być spowodowane OpenGl-utem zderzającym się ze starszą lub nieodpowiednią kartą. Co do "nieodpowiedniości" karty, to wina leży po stronie programistów, a nie karty. Jest taka firma multimedialna w Polsce, która "przeze mnie" musiała przepisać wszystkie swoje programu multimedialno-edukacyjne dla dzieci, bo były pisane pod Intela i gryzły się z architekturą Duronów oraz Athlonów (zawieszały system na amen). Co wyszło, gdy kupiłem parę programów pod choinkę. Za miesiąc miałem nówki przepisane (pod Durona) podobno przez powołany w trybie alarmowym sztab programistów firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dziś ten program na: Athlonie1600, 256 MB, Video 64 MB(jakis Gforce- dokładnie nie pamietam bo się nie znam) Win98SE i też potrafiłem powiesić program. Przesuwając szybko "łapką" na rózne azymuty grafika zrobiła się biało-niebieska, a potem pokazał się windowsowski "blue screen". Może jednak ja za dużo wymagam?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.