Skocz do zawartości

Tani teleskopik


marcin_pila

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KarolinaG
No prosze. A nie korcilo Cie nigdy poobserwowac w Jeziorach z Astronocami?

Spora czesc Astronocy jest wlasnie z tych okolic (Lubon, Puszczykowo, Kornik...)

Raczej obserwuję w samotności lub ze swoim mężem. Nie ciągnie mnie uczestnictwo w zorganizowanych grupach nocnych obserwatorów nieba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej obserwuję w samotności lub ze swoim mężem. Nie ciągnie mnie uczestnictwo w zorganizowanych grupach nocnych obserwatorów nieba :P

 

A trudno.

Nie wiesz co tracisz :P

 

Zreszta trudno nas nazwac "zorganizowanymi" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem kupić ten teleskop z allegro.pl: http://allegro.pl/item159915996_teleskop_a...m_promocja.html

 

cytat: "Jest to idealny sprzęt dla początkujących oraz zaawansowanych obserwatorów przestrzeni kosmicznej i nie tylko ", i dalej "Średnica obiektywu 50mm.Długość soczewki 360mmPowiększenie 60x (90 x z przedłużką pow x1,5), Duży okular"

 

Co to jest za parametr "długość soeczewki", i ten fajny "duży okular" aaaa. ale można jeszcze to użyć z "przedłużką".

 

Choć na plus sprzedającego trzeba zaliczyć to, że nie poskładał go tył na przód... takie też już widziałem. A poniżej lista tych, których nie wpuszczą do Media Marktu....

 

:Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze taki pomysł. Zróbmy sobie osobny dział specjalnie dla fantastycznych sprzedawców z allegro i ich niezwykłych urządzeń. Proponuję zamieszczać te "przedłużki" i "duże okulary" oraz co ciekawsze zdjęcia. Może mi się uda odnaleźć zdjęcie tego newtona, który był złożony tył na przód... a żeby nie było wątpliwości - szukacz był zamontowany tak, że patrzył w kierunku zwierciadła (które, jak łatwo się domyślić, było u góry....) :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze taki pomysł. Zróbmy sobie osobny dział specjalnie dla fantastycznych sprzedawców z allegro i ich niezwykłych urządzeń. Proponuję zamieszczać te "przedłużki" i "duże okulary" oraz co ciekawsze zdjęcia. Może mi się uda odnaleźć zdjęcie tego newtona, który był złożony tył na przód... a żeby nie było wątpliwości - szukacz był zamontowany tak, że patrzył w kierunku zwierciadła (które, jak łatwo się domyślić, było u góry....) :Boink:

 

Spóźniłeś się z tym pomysłem. Taki temat już jest :szczerbaty:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=7030

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok udało mi się namówić rodziców żeby wzieli teleskop na raty. Dali jeden warunek ale myśle że dam rade go spełnić. Chce kupic synte 8" na Dobsonie i mam pytanko... co jeszcze dokupić ?? na całość powiedzmy że chce wydać jakieś 1300 zł. Wiec 200 zł mam na jakiś dodatek... Co radzicie ?? Jakiś filtr czy coś w tym stylu ??

 

Pozdraiwam,

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Książki! "Niebo na dłoni", "Niebo na weekend".

Latarka na czoło, obrotowa mapka nieba.

 

A co do reszty- wstrzymaj się- sprawdź własnoocznie co warto, a co nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lektur to posiadam książke pt:"Niebo - poradnik użytkownika" autorstwa Davida H. Levy'ego, a "Niebo na weekend" niedługo kupie. A ile może kosztować taka mapka obrotowa nieba ??

 

polecam zakup synty u Jonka na Allegro ostatnio u niego cena 1050 w sklepach internetowych 1090 lub wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno.. jak się posługiwać informacjami tego typu... ??

 

Name.............Type..............Constellation......Mag.....Dimensions.....RA (J2000).........DEC (J2000)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

B 8,9,11,13...Dark nebula...Camelopardalis...brak....150.0'.............04h 19m 08.1s....+55° 03'

 

Co oznaczają te wszystki godziny, stopnie, cyfry itp.?? czy do kozystania z tego typu informacji potrzebna jest jakaś mapa ??

Edytowane przez marcin_pila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok udało mi się namówić rodziców żeby wzieli teleskop na raty. Dali jeden warunek ale myśle że dam rade go spełnić. Chce kupic synte 8" na Dobsonie i mam pytanko... co jeszcze dokupić ?? na całość powiedzmy że chce wydać jakieś 1300 zł. Wiec 200 zł mam na jakiś dodatek... Co radzicie ?? Jakiś filtr czy coś w tym stylu ??

 

Pozdraiwam,

Marcin.

 

za 200 zł pomyślałbym o jakimś dobrym okularze

co do twego drugiego pytania to są współrzędne obiektów użyteczne przy montażu paralaktycznym do odnajdywania interesujących obserwatora obiektów

Edytowane przez krystian_koza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem żeby na początek kupić taki zestawik:

 

- Synta 8" - 1099 zł

- Filtr księżycowy - 29 zł

- Niebo na weekend - 37 zł

- kompas - 35 zł

- latarka na głowe - 25 zł

- obrotowa mapa nieba - 15 zł

 

Chyba dobry zestaw na pierwsze obserwacje nieba co :P??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem żeby na początek kupić taki zestawik:

 

- Synta 8" - 1099 zł

- Filtr księżycowy - 29 zł

- Niebo na weekend - 37 zł

- kompas - 35 zł

- latarka na głowe - 25 zł

- obrotowa mapa nieba - 15 zł

 

Chyba dobry zestaw na pierwsze obserwacje nieba co :P??

 

Zamiast tego filtra i latarki na glowe wolalbym jakis porządniejszy okular, choćby z drugiej reki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Jasne, że można zaoszczędzić na latarce. Filtr księżycowy też jest "do odpuszczenia", kompas - tak samo. Ale qrcze za równowartość nie dostanie się sensownego, nawet używanego okularka... To ja już wolałbym zapolować na Allegro na "Niebo na dłoni" - i mieć, obok "Nieba na Weekend". A resztę odłożyć, no i zbierać na te okulary, filtry itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem żeby na początek kupić taki zestawik:

 

- Synta 8" - 1099 zł

- Filtr księżycowy - 29 zł

- Niebo na weekend - 37 zł

- kompas - 35 zł

- latarka na głowe - 25 zł

- obrotowa mapa nieba - 15 zł

 

Chyba dobry zestaw na pierwsze obserwacje nieba co :P??

 

Kompas raczej ci się nie przyda przy ustawianiu geografizcnego bieguna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.