Skocz do zawartości

Wenus w 2007 roku


Limax7

Rekomendowane odpowiedzi

Też dziś obserwowałem Wenus, ale wiatr tak mi telepał telepem, że ta Wenus latała

mi przed oczami jak mucha nad g...em :szczerbaty:

Polukałem trochę na Księżyc i zabrałem się do domu.

Jutro też zapowiada się krystaliczny wieczór ale wiatr ma być mocniejszy niż dziś :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie pogoda to jutro ją złapie. :Salut:

 

A fotka poniżej z 10 stycznia, jak obserowałem komete. McNaught nie widać, bo za chmurami, a Wenus ?. Miłego szukania B)

post-2563-1170093348_thumb.jpg

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się rozjaśniło i pierwszy raz w czasie obecnego pojawienia zobaczyłem Merkurego. Był świetnie widoczny na jasnym niebie, wysoko nad horyzontem. To ta kropeczka w dół i na prawo od Wenus.

 

DSC_6273_850.jpg

 

A powietrze było takie krystaliczne, że... ehhh szkoda że zawsze takie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wybralem sie za miasto, żeby zerknąć na wenus i sprobować merkurego zlapac. Wenus dawała jak szalona - mocne białe swiatlo. Lornetką na prawo w dół znalazłem też merkurego - po raz pierwszy w życiu :helo:. Teraz zaluje, że aparatu nie wziąłem... Nastepnym razem bede pamietal :).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj udało mi się zaobserwować Merkurego (specjalnie wyszedłem na podwórko, by zobaczyć, czy będzie widać :szczerbaty: ) jako słabą gwiazdkę ponizej Wenus. Jak się ciemniej zrobiło to Wenus sprawiała wrażenie, jakby się paliła na biało, takie mocne światło, spodobała mi się ta planetka :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczęło robić się ciemno, korzystając z idealnego nieba, i z tego, że łysy jeszcze nie był wysoko

postanowiłem wyciągnąć teleskop i dorwać kilka DSów

 

Około 10 stopni nad zachodnim horyzontem wspaniale świeciła Wenus, niestety obrazy niesłodzonym teleskopem pozostawiały wiele do życzenia, a Wenus to płochliwa panienka i zaraz uciekła mi za horyzont

 

Ale i tak zrobiła piorunujące wrażenie

 

pozdrawiam

moralez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenus już zaliczyłem, niewiarygodnie jasna nie można się napatrzeć, szkoda tylko że przez teleskop taka nieciekawa "pływająca". Merkury ciągle mi ucieka ale i na niego przyjdzie pora :D

 

hanysiak, fajna foteczka klimatyczna :Beer:

Edytowane przez grzybek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie aż trudno uwierzyć że to od Wenus, zresztą są tacy co i cienie rzucane przez Wenus widzieli.

Cień Wenus wbrew pozorom jest bardzo łatwy do zaobserwowania i to nawet na przedmieściach wielkiego miasta. Wystarczy, że nie świeci nic innego oprócz Wenus, rozstaw palce dłoni i zobaczysz delikatny cień rzucany przez planetę na jasną (najlepiej białą) powierzchnię. To naprawdę żadna filozofia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza Wenus.Fotki-100 i 200%oryginalu.

Teleskop studzilem 2 dni,ale mimo to mialem wrazenie,jakby tym razem nie skutkowalo to wlasciwie.Moj mak przez 2 dni "gotowal"sie w lekkim mrozie ok -5st. a wczoraj ppoludniu temperatura zaczela wzrastac.Okolo 1 w nocy,kiedy niebo ponownie rozpogodzilo sie na chwilke,gwiazdy wiszace w zenicie strasznie mrugaly i drgaly i fikaly koziolki..

 

Wenera10.02.jpg

Wenera2_10.02.07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza Wenus.Fotki-100 i 200%oryginalu.

Teleskop studzilem 2 dni,ale mimo to mialem wrazenie,jakby tym razem nie skutkowalo to wlasciwie.Moj mak przez 2 dni "gotowal"sie w lekkim mrozie ok -5st. a wczoraj ppoludniu temperatura zaczela wzrastac.Okolo 1 w nocy,kiedy niebo ponownie rozpogodzilo sie na chwilke,gwiazdy wiszace w zenicie strasznie mrugaly i drgaly i fikaly koziolki..

 

Wenera10.02.jpg

Wenera2_10.02.07.jpg

Gratulacje :helo: . Wreszcie jakieś zbliżenie Wenus. A w Inowrocławiu CHMURY. Gwiazdki mogły mrugać, bo temperatura wczoraj szalała. Ok. 20.oo było -17 stopni i pasma mgły. Ale Wenus o zachodzie nie było widać. Jeszcze raz brawo!

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.