Skocz do zawartości

Delta Optical


grzybek80

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym pokrótce przedstawić moją małą przygodę z tą że firmą.

Zaczęło się od zakupu lornetki Taiga 16x80 i wszystko było pięknie i cudownie do czasu kiedy lornetka nie spadła z dachu samochodu prosto na jedyny kamień na łące na której prowadziłem obserwacje.

Kiedy ją podniosłem okazało się że jeden z refraktorów ułamał się zaraz przy korpusie, pomyślałem sobie ze to koniec mojej nowiutkiej Taigi, na szczęście optyka w żaden sposób nie ucierpiała.

Na drugi dzień zadzwoniłem do sklepu, przedstawiłem sytuacje i otrzymałem odpowiedz, ze dopłatą 100zł dostane nową lornetkę a moja zostanie wysłana do pewnego pana który wykorzysta jej optykę. Ucieszyłem się niezmiernie i natychmiast odesłałem lornetę.

Czekałem, czekałem no i jest kurier z nową lornetką, niestety po wstępnych oględzinach zauważyłem że na jednym z obiektywów są dwa małe punkty z małymi ryskami, zdawałem sobie sprawę że to nie będzie miało wpływu na obraz ale przy ewentualnej sprzedaży lornety nie będę mógł napisać „optyka idealna” .

Postanowiłem zadzwonić, po krótkiej rozmowie kazano mi ją ponownie odesłać i właśnie dzisiaj dostałem następny egzemplarz bez rys.

 

I po co to wszystko pisze, a no po to by przekazać wam koledzy że mamy do czynienia z na prawdę profesjonalną firmą, jestem mile zaskoczony, współpraca z pracownikami Delty to prawdziwa przyjemność. Dziękuje. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać są jednak firmy w naszym kraju ,które naprawdę PROFESJONALNIE podchodzą do klienta i chwała im za to :Salut:

Ja jak najbardziej jestem klientem Delty i jestem zadowolony z ich podejscia do sprawy.

Więcej takich firm na naszym rynku ,a życie bedzie proste jak budyń Dr.Oetker'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy sie nie zawiodłem na DO i tym razem też obyło się bez problemów - dzisiaj dotarł w końcu mój nowy montaż. Chociaż może chwale dzień przed zachodem Słońca bo jesli będzie miał jakieś kosmicznie duże PE to nie będę zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy sie nie zawiodłem na DO i tym razem też obyło się bez problemów - dzisiaj dotarł w końcu mój nowy montaż. Chociaż może chwale dzień przed zachodem Słońca bo jesli będzie miał jakieś kosmicznie duże PE to nie będę zadowolony :)

 

Heh. Białe HEQ5? Ugotowane czy na surowo? A PE się nie przejmuj. Jak będziesz to guideował to co za różnica czy na starcie miał 25" czy 20" ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Białe HEQ5? Ugotowane czy na surowo? A PE się nie przejmuj. Jak będziesz to guideował to co za różnica czy na starcie miał 25" czy 20" ?

 

Pozdrawiam.

 

Białe na surowo, ugotuje się później jak kasa będzie :) PE się nie przejme nawt jak będzie +/- 25", byleby nie było powyżej +/- 50" bo i tak się zdarza. Zresztą dzisiaj zrobi się testy to wyjdzie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe na surowo, ugotuje się później jak kasa będzie :) PE się nie przejme nawt jak będzie +/- 25", byleby nie było powyżej +/- 50" bo i tak się zdarza. Zresztą dzisiaj zrobi się testy to wyjdzie co i jak.

 

 

Po pierwszych testach moge tylko bardzo serdecznie podziękować Delta Optical :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyjechała do mnie nowa Synta 200/1200 (+Barlow +Baader) kupiona właśnie w DO. Nie mam żadnych zastrzeżeń, wszystko OK a nawet lepiej :) Dobrze wiedzieć, że to porządna firma, już wiem gdzie w przyszłości będę robił zakupy :D

 

P.S. Mam nadzieje, że ta pogoda to nie moja wina, bo u mnie całą noc sypało śniegiem <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych testach moge tylko bardzo serdecznie podziękować Delta Optical :)

 

Kuba mam do Ciebie prośbę, jeżeli będziesz publikował wykresy PE, to proszę podaj ogniskową i przybliżona masę teleskopu. Mnie co prawda bardziej interesuje EQ 6, ale nie pogardę tymi informacjami. Nie ukrywam też , że bardzo czekam na pierwsze zdjęcia jakie wykonasz przy zastosowaniu HEQ5.

Działaj, działaj i jeszcze raz działaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba mam do Ciebie prośbę, jeżeli będziesz publikował wykresy PE, to proszę podaj ogniskową i przybliżona masę teleskopu. Mnie co prawda bardziej interesuje EQ 6, ale nie pogardę tymi informacjami. Nie ukrywam też , że bardzo czekam na pierwsze zdjęcia jakie wykonasz przy zastosowaniu HEQ5.

Działaj, działaj i jeszcze raz działaj :D

 

JaLe, jak tylko pogoda się poprawi, to wrzucę pomiary EQ6 SkyScan. Do tego przetestuje go dokładnie do astrofoto z guidingiem ST4. Looknij na mojego bloga, tam będzie test.

 

Tu masz zdjęcia tego EQ6:

http://www.jesion.pl/blog/?p=26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe, jak tylko pogoda się poprawi, to wrzucę pomiary EQ6 SkyScan. Do tego przetestuje go dokładnie do astrofoto z guidingiem ST4. Looknij na mojego bloga, tam będzie test.

 

Tu masz zdjęcia tego EQ6:

http://www.jesion.pl/blog/?p=26

 

Dziekuję za udostępnienie informacji.

Ponawiam też prośbę o przetestowanie EQ 6 pod kątem max. obciążenia.

Docelowo mam zamiar na takim EQ6 powiesić 270/1500 (konstrucja trusowa) + 80ED + Canon 350D i oczywiście przeciwwagi. Masa całości, będzie więc na pograniczu nośności monatżu. Prowadzenie będzie wspomagane guidowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za udostępnienie informacji.

Ponawiam też prośbę o przetestowanie EQ 6 pod kątem max. obciążenia.

Docelowo mam zamiar na takim EQ6 powiesić 270/1500 (konstrucja trusowa) + 80ED + Canon 350D i oczywiście przeciwwagi. Masa całości, będzie więc na pograniczu nośności monatżu. Prowadzenie będzie wspomagane guidowaniem.

 

Moge Ci powiedzieć na juz. Ze moje czarne HEQ5 dzwiga 15kg (1200mm) bez najmniejszych ale.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci powiedzieć na juz. Ze moje czarne HEQ5 dzwiga 15kg (1200mm) bez najmniejszych ale.

 

Pozdrawiam.

 

To w sumie dobre wiadomości potwierdzające informacje ze strony DO.

Mam nadzieję, że podobnie będzie w przypadku EQ 6, gdzie max. udźwig podany jest jako 24 kg (wnioskuję, że z przeciwwagami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację Panowie, DO to profesjonalna firma, miła i szybka usługa. Choć każdemu wpadki się zdarzają. Kiedyś przysłali mi synte 10" i dobsona na 6" :szczerbaty: . Ale odesłałem i dostałem nowego Dobsa, tym razem już na tubę 10 calową...

Też uważam, że Delta Optical to SUPER firma, a jej pracownicy znają się na sprzedawanym sprzęcie. Na samym początku /kilka lat temu/, gdy kupowałem Yukona 6-100x100 to lojalnie proponowano mi coś innego do obserwacji nieba, ale ja uparłem się jak osioł i...wkrótce pożałowałem swojej decyzji. Gdy kupiłem okular SWAN 20 i przekonałem się, że nie będę z niego zadowolony /"skrajna niedoskonałość" + duża aberracja/...nie miałem żadnego problemu z jego zwrotem.

Chociaż ostatnio też zdarzyła im się drobna pomyłka...przysłali mi nie ten szukacz, który zamawiałem. Ale natychmiast przeprosili, następnego dnia przysłali właściwy, a ja na koszt firmy odesłałem ten pierwszy...żadnych problemów! Życzyłbym sobie być zawsze obsługiwanym z takim profesjonalizmem przez inne firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także słowa uznania dla Delty, może poza kilkoma całkowicie olanymi mailami z prośbami różnego rodzaju, co przy skali działalności i specyfice tej branży w Polsce jest nie do usprawiedliwienia, ale generalnie dobrze!

 

A mi zawsze odpisywali. :rolleyes:

Znam jedno forum na którym na szczęście już nie pisze gdzie są osoby bardzo niezadowolone z współpracy z tą firmą i najchetniej wybrali by tą druga albo nawet U. Takim osobom trzeba współczuć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zawsze odpisywali. :rolleyes:

Znam jedno forum na którym na szczęście już nie pisze gdzie są osoby bardzo niezadowolone z współpracy z tą firmą i najchetniej wybrali by tą druga albo nawet U. Takim osobom trzeba współczuć. :D

Quba nie przesadzaj. Po prostu są różni ludzie, różnie reagujący.

 

Co zaś do DO to do mnie oddzwaniali. Tak na prawdę to będą mieć u mnie kolejną szansę do tego by się wykazać już za kilka tygodni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quba nie przesadzaj. Po prostu są różni ludzie, różnie reagujący.

 

Co zaś do DO to do mnie oddzwaniali. Tak na prawdę to będą mieć u mnie kolejną szansę do tego by się wykazać już za kilka tygodni ;)

 

Ja jestem właśnie po załatwieniu wszystkich formalności i w środę powinien trafić do mnie SK2001 na HEQ5 Pro SynScan...

Całość załatwiona fachowo i bez problemów. Na bieżąco byłem informowany o wszystkim przez DO.

 

pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

tak sobie czytam ten wątek i pozwolę sobie na malutką refleksję. Oczywiście nic nie mam przeciwko DO a wręcz przeciwnie - wyznaczają pewien wzorzec normalności.

No właśnie - normalności a nie jakichś nadludzkich wysiłków. W normalnym kraju jest to po prostu standard, w naszym "bantustanie" to coś niezwykłego, ale to z czasem na pewno się zmieni (taką mam nadzieję).

Jeżeli chodzi o zakupy astro to opowiem Wam krótką przygodę jaką miałem w dużym sklepie astro w Montrealu. Byłem w Montrealu więc pojechałem do sklepu kupić złączkę do EOS-a do teleskopu - a byłem wtedy jeszcze posiadaczem Optisana 114/900.

Powiedziałem Panu, że chce kupić złączkę do astrofoto a on wypytał mnie o sprzęt i bardzo grzecznie odpowiedział:

- Ja Panu nie sprzedam tej złączki.

Po prostu oniemiałem i pytam dlaczego przecież płacę itd. a on na to:

- Bo nic z tego nie wyjdzie i nie będzie Pan zadowolony a ja nie chcę żeby nasi klienci byli niezadowoleni.

Oczywiście widząc moją minę powiedział, że jak sobie życzę to oczywiście on mi to sprzeda ale PROSI MNIE abym tej złączki do tego sprzętu nie kupował. W końcu kupiłem wtedy okular i barlowa :D

 

Kierunek jest dobry i go popieram bo "normalność" to jest to czego chyba wszyscy w końcu oczekujemy.

 

PS. Wybaczcie ten przydługi wywód - człowiek czekając w serwisie samochodowym robi różne dziwne rzeczy a do niektórych tęskni :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.