Skocz do zawartości

Meyer-Optic Gorlitz ORESTEGOR 5,6/500


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

He he fajny Neoachromat czyli Petzwal do fotania DS, podaj tylko jego rozmiary i masę aby ostudzić co poniektóre ambicje i zamiary :lol:

Ma niestety o prawie 200% wieksze krążki rozproszenia od Rubinara 500/5,6 z powodu szczątkowej aberracji chromatycznej w barwie fioletowej, do dużego obrazka na styk wystarcza bo robi sie z niego mniejsze powiększenia a do małego troche mu brakuje ostrości do powiększeń na papier ponad 20x30cm 8)

Testowałem go kiedyś i jego następcę Pentacona 500/5,6 z formatem 6x6 tylko gdzie ja teraz wskanuję takie slajdy 6x6cm aby pokazać jak to biegało z gwiadkami ???

A może wielkie slajdowisko zrobimy w Jodłowie :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Januszu, Ty jak zwykle przesadzasz :D

Faktem jest że waży 3,5kg ale mnie to nie przeszkadza, rysuje ładnie i dużo łatwiej ustawić ostrość niż w rubinarze, ponadto nie rozjeżdża się jak rubinar pod wpływem temoerwtury.

Światłosiła układu jest 5,6 a rbinara 6,7 a to jest różnica w naświetlaniu spora, sam wiesz. Krążki może są troszkę większe ale nie 200% :shock:

oj Januszku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo do Rubinarka potrzebowałbyś dokładniejszego montażu a do mniej ostro rysującego Petzwala wystarczy ten co masz a to poważny argument za Petzwalem w twoim przypadku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz Adamo pojęcia zdolności rozdzielczej obiektywu fotograficznego, przykładowo i MTO-1000/10 i Rubinar 500/5,6 mają prawie identyczną zdolność rozdzielczą i wymagają identycznej dokładnosci prowadzenia pomimo ze Rubinar 500 ma o połowę mniejszą ogniskową ale jest prawie dwa razy jaśniejszy a zdolność rozdzielcza obiektywów fotograficznych zależy od ich jasności i średnicy 8)

(pomijając wady optyczne i nieudane egzemplarze oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawaną przez producenta, teoretyczną czy rzeczywistą zmierzona labolatoryjnie i dla jakiej berwy światła czy też multispektralnie ???

Chyba w ostatnim czasopiśmie "Foto" była taka tablica testowa do fotania swoimi obiektywami z polami testowymi wraz z instrukcją postępowania krok po kroku, przeglądałem je na Kudłaczach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.