Jump to content

Virtualmoon


Slawek
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam pytanie czy ktokolwiek uruchamiał Virtualmoon pobrany ze www.astrocd.astronomia.pldownload?

U mnie po instalacji występuje błąd.

Czy w CdC można wstawiać zdjęcia obiektów podobnie  jak w HNSKY?

Pozdrawiam Sławek

Link to comment
Share on other sites

Ja instalowałem to na kilku kompach. Chodziło wszędzie, za wyjatkiem maszynki z ATI All In Wonder na Rage 128 (taki zabytek...   ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Wirtualny atlas Księżyca, chodzi 'normalnie' i w OpenGL.

Osobiście - podoba mi się. Zwłaszcza klasyfikacja formacji wg stopnia 'ciekawości' i apertury sprzętu przez który obserwujemy. Jak na mój poziom, chyba aż za dużo. Polecam.

Link to comment
Share on other sites

Chodziło wszędzie, za wyjatkiem maszynki z ATI All In Wonder na Rage 128 (taki zabytek...   ;) ).

 

Na moim Rage Fury 128 chodzi. ;D

Link to comment
Share on other sites

Jasny gwint. Ale mnie ten świąteczny klimat rodzinny ociemnił. Przecież mam zainstalowaną wersję 1.5 i zobaczymy tą 1.6. Przypomniał mi się wierszyk o panu Hilarym i jego okularach.

Link to comment
Share on other sites

Slawek, może zamiast wymieniać kartę spróbuj najpierw uaktualnić drivery. Ja jadę na starych tylko dlatego, że na nowych tuner TV mi nie chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Witam.

No właśnie dlatego też nie chcę podmieniać nowych sterowników. Sprawdzałem u brata na GF2 MX400 i chodzi bez najmniejszego problemu.

Pozdrawiam Sławek

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.