Skocz do zawartości

Sposób podłączenia teleobiektywu do głowicy


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

Fotki spokojnie daj na forum aby były tu ku przestrodze następnych użytkowników próbujących zakrecać teleskop Kombinerkami zamiast ręcznie śrubą statywową paluszkami, inaczej nici z ich dydaktycznego wydźwieku :lol:

Nie papraj tego klejem na zerwanym gwincie bo i tak nie wytrzyma, muszę Ci zrobić wiekszą tulejkę z większym gwintem osadczym i przegwintować też na nowo wiekszym gwintownikiem podstawę pierścienia, bo inaczej nic z tego nie będzie :Cry:

Acha i od kombinerek trzymaj się na przyszłość z daleka, masz do czynienia z delikatnym sprzętem optyczno mechanicznym a nie czołgiem, pamietaj o tym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci pisałem na priva, że to rozwiązanie które dostałem (czyli wiszenie 2kg na jednym gwinciku - 5ciu zwojach gównianego gwinciku!) jest dla mnie spalone.

 

tulejka.jpgtulejka2.jpg

 

Zrobisz mi jeszcze raz tosamo i co to da... postawie rubinara pare razy na zenit i znowu się wyrwie

 

gwint.jpggwint2.jpg

 

Chyba, że chcesz poeksperymentować na moim to ci go odeśle na twój koszt jako wadę ukrytą :wink:

 

A ty zamiast gadać :wink: to lepiej myśl jak powiesić Rubinara za stopke... albo inaczej, ale tak żeby SWaldkowi nie latało a mi nie wyrywało gwintu :Cry:

 

PS. NIE DOTYKAŁEM KOMBINEREK

 

 

JAK ZROBISZ MOCOWANIE RUBINARA ZA TĄ STOPKĘ TO KRZYCZ PŁACE ZŁOTEM 8)

 

stopka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy ludzie podpowiedzieli mi żebym "gówniany gwincik" wkręcił razem cienką miedzianą blaszką. :roll: Jest to totalna prowizorka. :oops: Ale jakośtam działa...

 

Jak zobaczysz Janusz, że zamawiam jeszcze jednego Rubinara, to znaczy, że prowizorka przestała działać a teleobiektyw wyleciał za balkon... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rrozwiązanie z blaszką i klejeniem zerwanego gwintu jest z natury rzeczy nie poprawne i mocno amatorskie i raczej do kitu, to trzeba zrobić od nowa dobrze jka Ci juz pisałem ale nie chcesz tego przyjąć do wiadomości więc kombinuj McGuiwerze tylko obiektywu nie rozwal !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u Janusza chwilę temu i oglądałem co ma. Salonik jest super, kameralny, można dotykać, oglądać, przymierzać i itd. czywiście do czasu jak sie Janusz nie wk... :D

McArti - jak ja bym miał taką stopkę w MTO jak Ty w tym Rubinarze ( widziałem go u Janusza) tobym się zes... ze szczęścia. Kawał stopki!

Ja nawet tkaij objemki "hand made" nie dam rady wstawić bracie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorki cię bardzo Pawełku S.... ale ja też ciężko pracuję, pod wieczór chcę zjeść obiad i pobyć trochę z rodziną a w pogodne noce jeszcze czynnie uprawiam obserwacje astronomiczne :lol::lol::lol:

Część ludzi pracuje na zmiany a w soboty też jestem dostępny dla klientów więc nie przesadzaj z tymi godzinami otwarcia bo są naprawdę dogodne dla klienta 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.