Skocz do zawartości

Zakrycie Saturna przez Księżyc


Robert Bodzoń

Rekomendowane odpowiedzi

o rany ale się szykuje widowisko!

z przejęcia, żeby sprawdzić przeskoczyłem o jeden dzień za daleko ...i heh przysporzyłem Robertowi tylko zamieszania :Boink: wybacz Robercie

 

ale jak uda się takie widoki obserwować:

http://invitel.hu/brlas1/images/MACSBK_Saturn_Moon.gif

ech, tylko co na to pogoda? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na jakąś dziurę. ICM pokazuje mi właśnie taką w godzinach zakrycia. Ale wiadomo jak to ICM ;) Mimo wszystko warto wstać tak wcześnie by zobaczyć to piękne zjawisko, lub chmury :angry:

 

lepiej sie wcale nie klasc spac ;) i czeakc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Poznaniem w Przeźmierowie narazie kaszana, przeważnie nie za mocno, ale pada z małymi przerwami. Przejaśnień raczej nie widać, ale widzi je w nocy ICM, który ostatnio podaje bzdety, ale oby dzisiaj się nie mylił.

Kabel od Neta do relacji z zakrycia (później zaćmienia) już położony :). Pierwsze fotki również są już na www.poa.go.home.pl

Reszta jest i będzie na Blogu POA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padało padało............ ale po 17 się przejaśniło :):):)

Tak więc już trwa relacja na żywo na POA . Już widzę co prawda chmury, ale żyję nadzieją. Pierwsze zdjęcia już są :) .

Relacja również na Blogu POA .

A ja leże w wyrze z powodu zapalenia krtani :angry::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest to widowisko czy jutro? Z soboty na niedziele jest na pewno zaćmienie to wiem :)

 

Jutro nad ranem , czyli tej nocy :D

 

W Lublinie niestety nic nie zapowiada poprawy pogody, ale ja i tak będę czekać :)

Edytowane przez Tomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś jednak miał wieksze przejaśnienia, to należy pamiętać, że przy zakryciach przez Księżyc występują spore różnice pomiędzy momentami zjawiska w różnych częściach kraju. Poniżej dane dla największych miast.

 

ZAKRYCIE / ODKRYCIE

 

Białystok - 03:26:24 / 04:12:21

 

Bydgoszcz - 03:27:33/ 04:11:17

 

Gdańsk - 03:24:21/ 04:09:17

 

Kraków - 03:33:57/ 04:16:24

 

Lublin - 03:30:37/ 04:15:10

 

Łódź - 03:30:15/ 04:13:47

 

Poznań - 03:29:26/ 04:12:01

 

Rzeszów - 03:33:26/ 04:16:51

 

Szczecin - 03:27:41/ 04:09:35

 

Warszawa - 03:28:49/ 04:13:24

 

Wrocław - 03:32:24 / 04:13:01

 

To są momenty wyliczone dla centrów miast i środka planety Saturn. Zakrycie/odkrycie tarczy planety będzie trwało około 50 sekund, a wraz z pierścieniami dwa razy dłużej.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, wlasnie wrocilem ze spacerku z psem.... to co zobaczylem bylo poprostu piekne.

Gdzie niegdzie kawalek chmur, cale czyste niebo... a jak juz chmurka byla to szybko myk z zachody na wschod i nie bylo :D.

Zapowiadac sie moze obiecujaco :)

 

 

meteo.jpg

 

 

Zycze dobrej pogody.

Lej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.