Skocz do zawartości

Brzegówka 21 kwiecień 2007 (sobota) - mag 6.7, CA


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga: Brzegówka w Trzęsówce koło Cmolasu!

Spotykamy się w Trzęsówce koło kościoła pomiędzy 18.30 a 19.00.

Do zobaczenia, Wiesiek S.

PS. Jeśli wszyscy dopiszą będzie nas 5 obserwatorów. Proszę nie zapomnieć wziąć stopery z międzyczasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bełchatowie też jest możliwośc obejrzenia tego zjawiska.zgłaszam stanowisko obserwacyjne :Beer:

 

W Bełchatowie będzie to zwykłe zakrycie o małym CA, nie będzie to brzegówka...

Zapraszam na nasze stanowiska - przed obserwacją warto przeczytać basic: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12768

 

Pozdr

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

Ekipa z Bydgoszczy szykuje się do wyjazdu.Może nawet przyjedzie Wojtek Broczkowski.

Sprawdzałem dzisiaj profil. Jest chyba najmniej urozmaicony jaki do tej pory widziałem.Właściwie pokrywa się z tym teoretycznym . Chodzi mi po głowie ,żeby tym razem ustawić się bardzo ciasno i obstawić tylko np.pierwsze 2km ,ale za to uzyskalibyśmy bardzo dokładny profil, ale to tylko propozycja.

Jeżeli zjawisko będzie obserwowane przez kilka ekip w Polsce ,to może jakoś podzielić się , żeby nie dublować stanowisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

Ekipa z Bydgoszczy szykuje się do wyjazdu.Może nawet przyjedzie Wojtek Broczkowski.

Sprawdzałem dzisiaj profil. Jest chyba najmniej urozmaicony jaki do tej pory widziałem.Właściwie pokrywa się z tym teoretycznym . Chodzi mi po głowie ,żeby tym razem ustawić się bardzo ciasno i obstawić tylko np.pierwsze 2km ,ale za to uzyskalibyśmy bardzo dokładny profil, ale to tylko propozycja.

Jeżeli zjawisko będzie obserwowane przez kilka ekip w Polsce ,to może jakoś podzielić się , żeby nie dublować stanowisk?

 

Też tak myślałem, ale ciężko będzie bo każdy chciał by być na górze... tam teoretycznie coś się może wydarzyć i wypadało by to obstawić kamerami u nas będą 3-4 kamery a to za mało. Na dodatek Leszek, który coś tam organizuje nie daje znaku co i jak... ja odkryłem karty jak ustawiam ludzi. Wiem, że grupa Kujawsko/Wielkopolska postawi sie pewnie tak by nas nie dublować.

 

Ja osobiście apeluje obstawcie mocno granicę i wysuniętego za granicę - to może być priorytetowa obserwacja!

 

Pozdr

Paweł Maksym

 

PS

WYJAZD Łodzian ok. 17.00 z Planetarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle mogę na ochotnika stanąć ponad granicą na +0.5km. Lubię dreszczyk emocji. Do tej pory mój rekord to zakrycie trwające 0.25 s

 

A to już Arturze Twoja decyzja, jeśli aż tak lubisz adrenalinę to stań nawet za granicą jeśli wpisuje się to w wasz plan.

 

Pozdr

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dołączę do grupy Mirka. Bardziej w celach ogólno-poznawczych, bo nigdy na brzegówkach i zakryciach nie bywałem. A więc moje doświadczenie i sprzęt na zakrycia praktycznie zerowy. Może się jednak do czegoś przydam, choćby do parzenia kawy.

Napiszcie, co mogę zabrać, żeby się wam przydało. Mam zasilacz z Lidla Tronic (3, 6 9, 12 V), mogę go zabrać. Stoper z międzyczasami niestety tylko w komórce. Mam laptopa i webkamerę, ale laptop nie ma baterii, a na moim zasilaczu nie pochodzi.

Planuję z Torunia wyjechać około 15-16. Jeśli ktoś chce się zabrać mam 3 wolne miejsca i będę jechał przez Inowrocław, Strzelno, Gniezno. Telefon do mnie 664703577.

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zabiorę jeszcze dwa akumulatory żelowe, każdy po 17Ah (z czego zostało może już z 5Ah, bo stare są). Z teleskopów mam niewielki wybór. Najchętniej wziąłbym ETX-70 (f5), ale on będzie potrzebował tego zasilacza z Lidla. Mam też Skyluxa z zepsutym wyciągiem i bez napędu, no i MTO. Wybiorę z tego, to co się jakoś da poskładać. No i może jeszcze coś toruńskiego do kawy przywiozę :D

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę, że nowi koledzy złapią bakcyla i dołączą do grona członków SOPiZ PTMA.

Lampka weź jak największą średnicę sprzętu.

Na pierwszą brzegówkę to wcale nie łatwe zjawisko chociaż patrząc od strony komplikacji teoretycznego profilu to jest niezłe na poczatek.

Pozdro

Paweł Maksym

 

PS

Koledzy zdzwaniamy się po brzegówce

Mirek miej odpalony telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu (miałem chyba najbliżej z tej grupy - 26 km).

Melduję, że grupa łódzka miała idealną pododę - wspaniała przejrzystość powietrza i mimo słabej gwiazdy 6,7 mg widziałem ją w MIKRONIE przy Księżycu (pow 90x) bez żadnych problemów.

Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało mi sie zaobserwować aż 8 kontaktów.

Wkrótce odczytam "taśmę" czyli dyktafon cyfrowy. Poniżej kilka fotek na gorąco.

 

gr_01.jpg

 

 

gr_02.jpg

 

 

gr_03.jpg

 

 

gr_04.jpg

 

 

Jak pozostałe grupy?

 

Pewnie też Wam sie udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że grupie Kujawsko/Wielkopolskiej się udało.

Udało się też nam uzgodnić konsensus co do stanowisk i wiem, że Oni zabezpieczyli ostro okolice do 2 km.

Myśmy na 5 stanowiskach zarejestrowali sporo kontaktów - najwięcej Janusz.

Ja na nagraniu mam 2 kontakty i błysk na koniec. Jak można było się spodziewać góra profilu była najciekawsza.

 

Dla grupy ŁÓDŹ:

 

Na wyniki czekam pod mailem. Potem poślę wszystko zbiorczo do naszego brzegówko - obrabiacza Artura!

Myślę, że warto dedykować tę obserwację Ś. P. Bohdanowi Paczyńskiemu

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Grupa podkarpacka (5 osóB) miała również piękną pogodę, choć wcześniej straszyły cirrusy zasłaniające dość szczelnie niebo. Niestety, nie wszystkim dopisało szczęście. Trzech obserwatorów umieszczonych najbliżej granicy, w tym piszący tę notkę, nie miało kontaktów - missing!!!!!! Jedynie dwóch nowicjuszy umieszczonych ok. 2,5 km i dalej od granicy miało kontakt z-o. Wniosek: profil przesunięty na południe przynajmniej pół kilometra.

Szczegóły podam później.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w brzegówce i gratuluję tym, którym szczęście dopisało.

Pozdrawiam, Wiesiek S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kłania sie kraków, mozna przyznać pogoda sie nam udała, gwiazde było widac świetnie. W Kielcach dwa stanowiska i lipa na obydwu gwiazda sie slizgneła. Tak jak napisał Wiesław S. przesuniecie było spore.

Czasem tak bywa. Gratulacje Tym którym sie udało i oczywiscie do nastepnej brzegówki!!!

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.