Skocz do zawartości

Bydgoszcz


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki uprzejmosci AF, w koncu mamy wlasne miejsce moi drodzy astrobracia. Mam nadzieje ze dzieki temu, ujawni sie Nas jeszcze wiecej. :)

 

Nie krepowac sie - pisac :)

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Hip-hip - hura :Beer:. Pozwolę sobie podać odsyłacz do wątku, który zapoczątkował to historyczne wydarzenie: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=16074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jakie macie plany na zbliżający się długi, majowy "weekend" (28.04 - 06.05)? Ja chętnie wybrałbym się w którąś noc do Niedźwiad (o ile bramy staną otworem - proszę o wypowiedznie się ekipy z Niedźwiad :D ), a może jeszcze i w inne miejsce, w końcu czasu będzie sporo (szczęśliwie z urlopem nie będę miał problemu). Jest okazja, żeby się spotkać i poznać w szerszym gronie :Beer:.

Jak tam u Was z dyspozycyjnością? Czekam na odzew i propozycje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapewne pojade na dzialke ze swoim sprzetem :), jakies zakrycia pewnie porobie :D. Dobrze ze w okolicy dzialki jest az 1 lampa :P. Byc moze juz prawie pelen sprzet zakryciowy bede mial... i sobie popatrze bardziej 'ekskluzywnie' :D.

 

Ekipe z Niedzwiad serdecznie pozdrawiam :)

 

Lejcyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcie do Niedzwiad smiało.

Ja co weekend jestem w N. wiec w długi weekend jade nad morze (bede fotografował zorze polarną)

mam nadzieje, ale żeby nie było łatwo to jade pociągiem do Chojnic potem rowerem 115 km.Z prognoz

bedą żyletki ale chłodno mam nadzieje że nie przyjdzie mi jechac pod wiatr.

 

 

Pozdrowienia dla wszystkich życze udanego weekendu :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Faktycznie, pogoda była trochę kapryśna. Ostatecznie wybrałem się do Niedźwiad w ostatnią sobotę długiego weekendu. Jadąc byłem prawie przekonany, że z obserwacji nic nie wyjdzie, chmury pokrywały jakieś 75% nieba. Na szczęście po 21.00 niebo zaczęło się nieco "oczyszczać", a godzinę później został już tylko cieniutki pas chmur nad południowym horyzontem :D . Upolowałem kilka M-ek, obowiązkowo był Saturn, w tym przez "miejscową" 40-kę z okularem 6mm, widok niezapomniany. Ogólnie bardzo udana noc :helo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Z doświadczenia wiem, że popularne kolimatory laserowe dadzą mniejszą precyzję kolimacji niż poprawnie wykonany kolimator pudełkowy.

 

Może opiszesz co jest nie tak z ostrzeniem? Jakie okulary, jakie powiększenie, jakie warunki obserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam takie pytanie . wczoraj sprawdzałem skolimowanie synty 200/1200 pudełkiem po filmie wg instrukcji z forum i wyszło mi że podkładeczka mija sie z znacznikiem na środku lustra o pare mm może gdzieś 4mm . czy taka różnicę należypoprawić czy jest to jakiś dopuszczalny błąd

pozdrawiam marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.